Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Szkoła przy ul. Rydla w Szczecinie - Centrum Kształcenia Sportowego. Fot. CKS
Szkoła przy ul. Rydla w Szczecinie - Centrum Kształcenia Sportowego. Fot. CKS
Były gratulacje, wspólne zdjęcia, autografy i śpiewy. To wszystko na cześć medalistów Mistrzostw Europy - juniorów i seniorów w sportowym ratownictwie wodnym.
Medaliści zawodów w Hiszpanii - uczniowie i absolwenci Centrum Kształcenia Sportowego przy ulicy Rydla w Szczecinie zostali uroczyście powitani, w szkolnej auli, przez swoich młodszych kolegów po powrocie z zawodów.

W Hiszpanii, przedstawiciele CKS-u Szczecin zdobyli 11 medali w tym 3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.

18-letnia Anna Karwowska - zdobywczyni srebrnego medalu Mistrzostw Europy juniorek w konkurencji rzutu liną i jej szkolny kolega Mateusz Grabski - trzykrotny medalista w rywalizacji sztafet wśród juniorów byli zaskoczeni tak sympatycznym powitaniem zgotowanym przez uczniów najmłodszych klas podstawowych CKS-u przy Rydla.

- Było bardzo miłe uczucie być tam na scenie i widzieć jak te dzieci się cieszą, zobaczyć, że jesteśmy też takimi osobami, które one podziwiają. Biorą z nas przykład, żeby potem samemu trenować i mieć takie sukcesy jak my. - Bardzo nas zaskoczyli plakatami i transparentami. Głównie flagi zobaczyliśmy polskie i to było bardzo miłe uczucie. Wywalczone medale i wyniki pokazały, że jednak coś potrafimy i zostaliśmy uhonorowaniu w bardzo dobrym stopniu - mówili medaliści.

Kolejna okazja do świętowania sukcesów uczniów szczecińskiego CKS-u w sportowym ratownictwie wodnym może być po listopadowych zawodach Pucharu Europy w Niemczech.
Relacja Artura Dyczewskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty