Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Radni - jednym głosem przewagi - zgodzili się na uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego "Gumieńce - Krakowska 3". "Za" było 12 osób, "przeciw" 11, a 7 - wstrzymało się od głosu.
Na sesji wystąpił jeden z mieszkańców. Krzysztof Biegulski podkreślał, że przekazywał swoje uwagi podczas prac nad planem. Dotyczyły terenu, gdzie stał hotel "Reda" i jego okolic. Tam ma powstać osiedle - czemu Biegulski się sprzeciwia.

- Przedstawiony plan zagospodarowania szykuje dla obecnych i ewentualnych przyszłych mieszkańców horror komunikacyjny. Z jednej strony mówi się o uporządkowaniu terenu, restrukturyzacji istniejącej zabudowy i polepszenie warunków mieszkalnych, zachowanie i ochronę krajobrazu przestrzennego. Z drugiej strony proponuje się - na tak niewielkim obszarze - wciśnięcie nowego osiedla mieszkaniowego. Z budynkami cztero-, sześcio- i siedmiokondygnacyjnymi. W takim stanie nie ma mowy o zachowniu kultury krajobrazowej i przestrzennej - tłumaczy Biegulski.

"Przeciw" uchwaleni planu, w takiej formie, był klub PiS oraz radna Edyta Łongiewska-Wijas. KO i Koalicja Samorządowa Szczecin podzieliła się: 12 - radnych było "za", siedmioro się wstrzymało.
- Z budynkami cztero-, sześcio- i siedmiokondygnacyjnymi. W takim stanie nie ma mowy o zachowniu kultury krajobrazowej i przestrzennej - tłumaczy Biegulski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty