Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
45 odznaczonych pracowników i żołnierzy - w czwartek świętuje Żandarmeria Wojskowa.
Każda formacja ma swój dzień, podczas którego wyróżnia swoich funkcjonariuszy za codzienny trud - mówi pułkownik Piotr Siuchninski, komendant oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie. - Żandarmeria Wojskowa jest formacją specyficzną. Wykonujemy zadania bojowe w czasie pokoju. Jesteśmy każdego dnia na ulicach Szczecina, województwa zachodniopomorskiego, jak również w połowie województwa pomorskiego.

Odznaczenie dla sierżanta Mariusza Czyżaka jest zwieńczeniem całej jego pracy. - Praca jest wymagająca, ale równocześnie satysfakcjonująca. Każdy dzień to nowe wyzwania i obowiązki. Każde odznaczenie jest motywatorem, który napędza do dalszych działań i osiągania kolejnych sukcesów - powiedział sierż. Czyżak.

Wśród wyróżnionych znalazł się również wojewoda Zbigniew Bogucki.

Święto Żandarmerii Wojskowej upamiętnia tradycję Dywizjonu Karabinierów Konnych z 1831 roku oraz formacji żandarmerii z lat 1914-1945 roku.
Każda formacja ma swój dzień, podczas którego wyróżnia swoich funkcjonariuszy za codzienny trud - mówi pułkownik Piotr Siuchninski, komendant oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie.
Odznaczenie dla sierżanta Mariusza Czyżaka jest zwieńczeniem całej jego pracy.
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty