Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Agnieszka Ścigaj - Poseł na Sejm RP, źródło: www.facebook.com/ScigajAgnieszka
Agnieszka Ścigaj - Poseł na Sejm RP, źródło: www.facebook.com/ScigajAgnieszka
O przyszłości Ukraińców w Polsce mówiła w audycji "Radio Szczecin na Wieczór" nowa minister do spraw integracji uchodźców Agnieszka Ścigaj.
Rząd, od 1 lipca nie chce finansować noclegu i wyżywienia dla ukraińskich uchodźców. Ma to na celu ich usamodzielnienie się. - Przygotowaliśmy strategię włączania się do społeczeństwa
polskiego uciekinierów zza wschodniej granicy - mówi Agnieszka Ścigaj. - Trzeba zadbać płynnie o możliwość mieszkania, pracy, aktywności, ale też zagospodarowania większości jednak kobiet, które do nas przyjechały, w tym, gdzie my mamy deficyty w naszej gospodarce. I ten potencjał, które one mają, świetnie się będzie do tego nadawał. Dzięki temu, że włączymy ich w naszą gospodarkę, w nasze społeczności lokalne. Szczególnie mówimy tu o rodzinach, które chcą z nami trochę dłużej zostać.

Ponad 70 proc. respondentów sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" chce, by uchodźcy z Ukrainy zostali w Polsce, ale pod warunkiem, że podejmą pracę i będą utrzymywali się samodzielnie.
- Przygotowaliśmy strategię włączania się do społeczeństwa polskiego uciekinierów zza wschodniej granicy - mówi Agnieszka Ścigaj.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty