Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Wawrzyniec Szwaja [Radio Szczecin]
Fot. Wawrzyniec Szwaja [Radio Szczecin]
Zakończyły się testy urządzenia, które będzie automatycznie kontrolować opłaty w Szczecińskiej Strefie Płatnego Parkowania.
W ostatnich dniach na ulicach Szczecina można było zobaczyć osobowe auto m.in. z kamerami na dachu - nasi słuchacze widzieli je m.in. na Wałach Chrobrego. - Na Wałach samochód do elektronicznej kontroli biletów jeździł prawdopodobnie w południe.

System ma automatycznie sczytywać tablice rejestracyjne i kontrolować czy opłata dla danego auta została wniesiona. - Sprawdzaliśmy w terenie czy urządzenie spełnia nasze wymagania - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" rzecznik NiOL Wojciech Jachim. - Chodzi o sprawdzenie sprawności kamer. Takim parametrem jest procent odczytanych prawidłowo tablic rejestracyjnych. 75 procent to jest minimum, którego oczekujemy.

Czy urządzenie spełnia wymogi? To się okaże w przyszłym tygodniu, wtedy też będzie podjęta decyzja o zakupie. System ma kosztować ponad 730 tys. złotych.
W ostatnich dniach na ulicach Szczecina można było zobaczyć osobowe auto m.in. z kamerami na dachu - nasi słuchacze widzieli je m.in. na Wałach Chrobrego.
- Sprawdzaliśmy w terenie czy urządzenie spełnia nasze wymagania - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" rzecznik NiOL Wojciech Jachim.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty