Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Zdjęcie poglądowe. Fot. ZBiLK
Zdjęcie poglądowe. Fot. ZBiLK
Wyremontujesz miejskie mieszkanie - będziesz mógł w nim zamieszkać. W Kołobrzegu rozpoczyna się kolejna edycja akcji „Mieszkanie za remont”. Do wzięcia są cztery mieszkania: dwie kawalerki i dwa lokale trzypokojowe. W każdym z nich należy wykonać takie prace, jak wymiana podłogi i okien, konieczne jest też malowanie ścian, ale są także bardziej skomplikowane zadania, jak kapitalny remont łazienki.
Kołobrzeski magistrat nie planuje odświeżać mieszkań samodzielnie, a urzędnicy ogłosili ósmą edycję akcji „Mieszkanie za remont”. O taki lokal ubiegać się mogą osoby, które oczekują na przydział mieszkania od miasta lub już je posiadają, ale chciałyby zmienić je na inne.

Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta wskazuje, że prace można wykonać samodzielnie lub wynająć firmę, a następnie w wyznaczonym terminie udokumentować ich realizację w magistracie. - Nie musimy mieć faktura na wszystkie prace, jeżeli ktoś czuje się na siłach, część lub większość prac może wykonać samemu, we własnym zakresie, co znacznie obniża koszt wykonania całego remontu.

Dotychczas w ramach programu miasto przekazało 21 mieszkań. O każde z nich ubiega się średnio około pięć rodzin.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty