Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W sobotę poznamy laureatkę przyznawanej po raz drugi w Szczecinie Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki "Gryfia". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W sobotę poznamy laureatkę przyznawanej po raz drugi w Szczecinie Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki "Gryfia". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Spotkania autorskie, debaty literackie i kiermasz książek, a na deser nagroda dla najlepszej pisarki. Rusza II Festiwal Literatury Kobiet.
W sobotę poznamy laureatkę przyznawanej po raz drugi w Szczecinie Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki "Gryfia".

W finale znalazło się 8 autorek. Najlepsza otrzyma czek na 50 tysięcy złotych. To najważniejsze literackie wydarzenie w naszym mieście wyjaśnia Alan Sasinowski - sekretarz nagrody.

- Ta impreza ma być świętem literatury, ale także świętem szczecinian - mówi Sasinowski.

Stąd między innymi wielki kiermasz książek w Alei Kwiatowej i AudioBook - czyli książka czytana na głos - na żywo. Zaproszeni na imprezę artyści zinterpretują znaną powieść science fiction. Książkę Blade Runner Philipa Dicka czytać będą gwiazdy polskiego kina: Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra i Magdalena Popławska. Całość wyreżyseruje Krzysztof Czeczot.

Spektakl o futurystycznym świecie ludzi i robotów odbędzie się w piątek na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Wstęp płatny. Natomiast dziś w ramach OFFilmu o 18-tej w Szczecińskim Inkubatorze Kultury pokaz filmu "Album rodzinny" z udziałem reżysera Andrzeja Titkowa. Mówi Agata Zawiszewska z Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Jest to film poświęcony praprababce Titkowa - polskiej tłumaczce i poetce pochodzenia żydowskiego, Franciszce Arnsztajnowej - wyjaśnia Zawiszewska.

Szczegółowy program Gryfii na nagrodagryfia.pl.
- Ta impreza ma być świętem literatury, ale także świętem szczecinian - mówi Sasinowski.
- Jest to film poświęcony praprababce Titkowa - polskiej tłumaczce i poetce pochodzenia żydowskiego, Franciszce Arnsztajnowej - wyjaśnia Zawiszewska.

Zobacz także

2014-08-11, godz. 07:19 Filmowe potrawy w Ińsku Szarlotkę z "Rzezi" Romana Polańskiego i zupę z pora z "Dziennika Bridget Jones" można spróbować na tegorocznym Lecie Filmowym w Ińsku. » więcej 2014-08-11, godz. 07:04 Twórczość Wojciecha Kilara zdominuje Sacrum Non Profanum Twórczość Wojciecha Kilara - zmarłego pod koniec ubiegłego roku polskiego kompozytora - będzie dominować na 10. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Sacrum Non Profanum". » więcej 2014-08-10, godz. 14:28 Wystawa o Kilarze otwiera Sacrum Non Profanum Wystawą "Wojciech Kilar - teraz, teraz, teraz i amen" w Zamku Książąt Pomorskich rozpocznie się 10. jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum. » więcej 2014-08-10, godz. 14:07 Duchowa uczta i najlepsza zapowiedź festiwalu Ponad setka chórzystów wystąpiła w szczecińskiej katedrze. Podczas niedzielnej mszy w południe zaśpiewał Chór Akademicki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z towarzyszeniem solistów z Warszawy i Hiszpanii. » więcej 2014-08-10, godz. 08:08 Msza z niezwykłą oprawą w katedrze Ponad setka chórzystów z Hiszpanii i Polski gości w Szczecinie. Przygotowują się do inauguracyjnego koncertu 10. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. Koncert w poniedziałek w katedrze, ale śpiewaków będzie można… » więcej 2014-08-09, godz. 15:28 "Energetyczny" początek filmowego święta w Ińsku Najnowsze kino polskie dominuje na 41. Ińskim Lecie Filmowym. » więcej 2014-08-09, godz. 11:23 Marek Grechuta patronem świnoujskiego amfiteatru Świnoujski amfiteatr od piątku nosi imię Marka Grechuty. Na uroczystość nadania imienia połączoną z koncertem "Ocalić od zapomnienia" przyjechała wdowa po zmarłym artyście. » więcej 2014-08-08, godz. 12:34 Maluch cabrio i polonez sanitarka stanęły w Zajezdni Sztuki [ZDJĘCIA] Polonez sanitarka z silnikiem nie do zdarcia i czerwony maluch w wersji cabrio - to dwa nowe eksponaty szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji. Samochody można już oglądać. » więcej 2014-08-06, godz. 10:09 Andrzej Rosiewicz w Radiu Szczecin Wolność na Kremlu w Moskwie była jedynie za czasów Michaiła Gorbaczowa - tak mówi Andrzej Rosiewicz. Satyryk i piosenkarz był gościem porannego programu Radia Szczecin. » więcej 2014-08-05, godz. 19:15 Zabytkowe budowle w Kołbaczu pomnikami historii 800-letni kościół w Kołbaczu, Dom Konwersów oraz baszta więzienna zostały uznane pomnikami historii. Rozporządzenie wydał Prezydent RP. » więcej
456457458459460461462