Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W "Okrąglaku" znajdującym się u zbiegu alei Niepodległości i Dworcowej w Szczecinie być może wkrótce będą sprzedawane książki. Fot. https://maps.google.pl.
W "Okrąglaku" znajdującym się u zbiegu alei Niepodległości i Dworcowej w Szczecinie być może wkrótce będą sprzedawane książki. Fot. https://maps.google.pl.
W "Okrąglaku" znajdującym się u zbiegu al. Niepodległości i ul. Dworcowej w Szczecinie być może wkrótce będą sprzedawane książki. Starania o dzierżawę budynku, w którym przez wiele lat działało Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęła właśnie Fundacja Literatury im. Henryka Berezy.
CIT wyprowadziło się z budynku przy Niepodległości na początku lipca. Od tamtej pory mieści się w pomieszczeniach Żeglugi Szczecińskiej przy ulicy Jana z Kolna.

Opuszczonym "Okrąglakiem" opiekuje się natomiast Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie, który właśnie przygotowuje przetarg na ten obiekt.

- Znamy już jego wstępną specyfikację. W przyszłości w "Okrąglaku" powinien działać podmiot, który będzie prowadził działalność wystawienniczą, ewentualnie księgarnię czy punkt informacyjny lub promocyjny - mówi Tomasz Owsik-Kozłowski ze ZBiLK-u.

Szczecińska Fundacja Literatury im. Henryka Berezy potwierdziła zainteresowanie budynkiem. Jej przedstawiciele złożyli już w magistracie wniosek o możliwość użytkowania "Okrąglaka".

- Powołaliśmy kwartalnik oraz internetowy portal kulturalny, a księgarnia miała powstać za dwa-trzy lata - tłumaczy wiceprezes fundacji, Paweł Nowakowski. - Tak się jednak złożyło, że teraz wiele księgarń w Szczecinie się zwija, więc chyba przyszedł nasz czas.

Fundacja działa od ubiegłego roku. Zajmuje się upowszechnianiem spuścizny Henryka Berezy - krytyka literackiego i eseisty, a także promowaniem polskiej literatury współczesnej.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2012-12-28, godz. 07:27 Filmy młodych artystów Młodzi artyści z Akademii Sztuki organizują w piątek "ASpiracje" - przegląd swoich filmów. » więcej 2012-12-26, godz. 13:02 Szopki podobają się. Oglądają je tłumy szczecinian Żywe szopki przyciągają mieszkańców. Kury, zające i owce zadomowiły się w jednej z naw szczecińskiej katedry. Zwierzętami najbardziej zainteresowane są dzieci, które od rana przynoszą im ziarno, marchewki i jabłka. » więcej 2012-12-24, godz. 08:00 Świąteczny wideoklip Radia Szczecin [TELEDYSK] Monika Pyrek, Monika Szwaja, Henryk Sawka oraz Ryszard Leoszewski wraz z dziewczynkami z grupy "Arfik" wystąpili w teledysku do pastorałki Radia Szczecin. » więcej 2012-12-21, godz. 18:57 Szopki prawe gotowe. Zwierzęta dojadą [WIDEO] Szczecińskie żywe szopki prawie gotowe. Brakuje tylko zwierząt. » więcej 2012-12-20, godz. 22:14 Kantata Jasińskiego w studiu Radia Szczecin "Ego Sapientia", czyli kantatę Marka Jasińskiego nagrał CHAPS w studiu im. Jana Szyrockiego Radia Szczecin. Akademickiemu chórowi towarzyszyła Baltic Neopolis Orchestra. » więcej 2012-12-20, godz. 10:12 Maciej Czaczyk w Radiu Szczecin [WIDEO] Pochodzi ze Szczecina. Ma zamiłowanie do bluesa zaszczepione przez Waldemara Baranowskiego z After Blues. » więcej 2012-12-20, godz. 07:18 Wszystkie Pastorałki w jednym radiu, Radiu Szczecin! [WIDEO] W piątek, w Studiu S-1 im. Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin odbędzie się wyjątkowy, świąteczny koncert wykonawców tegorocznych pastorałek. » więcej 2012-12-19, godz. 16:54 Jaki był pierwszy powojenny wojewoda? Zobacz film Na film "Bezsenność" opowiadający o pierwszym wojewodzie szczecińskim - Leonardzie Borkowiczu - zaprasza w środę wieczorem Zamek Książąt Pomorskich. » więcej 2012-12-19, godz. 14:12 Artyści zagrali dla dzieci ze Stołczyna [WIDEO] Kilkanaście tysięcy złotych zebrali artyści podczas poniedziałkowego koncertu charytatywnego SZTUKaTAK, dochód zostanie przeznaczony na zakup instrumentów muzycznych. » więcej 2012-12-18, godz. 15:26 Akustyczeń: Wiemy już, kto zagra na festiwalu Czesław Mozil, Cezik i Tortilla - to gwiazdy kolejnego Akustycznia, czyli corocznego Festiwalu Muzycznego w Szczecinie. » więcej
555556557558559560561