Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Teatr Kameralny, prowadzony przez Przyjaciół Sztuki, będzie miał wreszcie własną scenę. Przeniesie się do Bramy Portowej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Teatr Kameralny, prowadzony przez Przyjaciół Sztuki, będzie miał wreszcie własną scenę. Przeniesie się do Bramy Portowej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Teatr Kameralny, prowadzony przez Szczecińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuki, będzie miał własną scenę. Przeniesie się do Bramy Portowej.
O sprawie informowaliśmy jako pierwsi. Stowarzyszenie jako jedyne ubiegało się o przejęcie Bramy na swoją siedzibę.

- Decyzję podjęło kolegium prezydenckie - informuje Tomasz Owsik-Kozłowski z Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. - Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuki od lat prowadzi działalność kulturalną, a wciąż nie ma swojego miejsca. Szczegóły dotyczące podpisania umowy, tj. terminy czy ewentualne stawki, będą ustalane na mocy negocjacji.

Teatr Kameralny do tej pory nie miał własnej siedziby. Wynajmował pomieszczenia m.in. w kamienicy przy pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie.

Dyrektor artystyczny teatru, aktor Michał Janicki, o decyzji dowiedział się od nas. Zapewnia, że stowarzyszenie zna stan obiektu i będzie mieć pieniądze na jego adaptację.

- Spędziliśmy tam kilka dni i sprawdziliśmy, czy teatrowi nie będzie przeszkadzał hałas uliczny - mówi Janicki. - Mury są na tyle grube, że odcinają szum ulicy. Jest jeden tramwaj, który bardzo blisko przejeżdża i delikatnie wprawia w drżenie.

Ten problem ma rozwiązać dodatkowa ścianka izolująca hałasy. Brama Portowa ma służyć nie tylko jako scena Teatru Kameralnego, ale także jako miejsce wystaw.

Stowarzyszenie chciałoby wystawić pierwszy spektakl w maju przyszłego roku.

Do sierpnia tego roku w Bramie Portowej mieścił się sklep Cepelii. Po 38 latach działalności został zamknięty.
Relacja Andrzeja Kutysa.

Zobacz także

2013-04-18, godz. 09:55 Kontrapunkt wyjeżdża do Berlina Czwartkowe przedstawienia Przeglądu Teatrów Małych Form widzowie będą mogli obejrzeć w stolicy Niemiec. » więcej 2013-04-17, godz. 16:29 Zgłoś swojego Ambasadora Do końca maja można zgłaszać swoich kandydatów do tytułu Honorowego Ambasadora Szczecina. Szansę na wyróżnienie mają osoby, które promują nasze miasto. » więcej 2013-04-17, godz. 06:22 Kontrapunkt rozkręca się, a to jeszcze nie koniec Pięć konkursowych przedstawień zobaczyła już publiczność 48. Przeglądu Teatrów Małych Form "Kontrapunkt" w Szczecinie. » więcej 2013-04-16, godz. 12:05 Wojciech Brzeziński w Radiu Szczecin [WYWIAD] Aktor teatralny i filmowy był gościem wtorkowej audycji "Moje miasto, moja muzyka". » więcej 2013-04-16, godz. 11:57 Legendarny cesarz rzymski na Kontrapunkcie Spektaklem "Kaligula" rozpocznie się drugi dzień Przeglądu Teatrów Małych Form "Kontrapunkt" w Szczecinie. Dramat Alberta Camusa wyreżyserowała Anna Augustynowicz. » więcej 2013-04-15, godz. 13:13 Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe w Szczecinie W kinie Helios odbędzie się w poniedziałek festiwal Short Waves. » więcej 2013-04-15, godz. 09:47 Najstarszy taki festiwal startuje w Szczecinie Sztuką "Paw Królowej" Doroty Masłowskiej rozpocznie się w Szczecinie Kontrapunkt. » więcej 2013-04-14, godz. 11:06 Arkadiusz Gacparski nie żyje W nocy z soboty na niedzielę zmarł Arkadiusz Gacparski, znany szczeciński rysownik i karykaturzysta. Miał 51 lat. » więcej 2013-04-13, godz. 13:03 Mały Kontrapunkt dla dzieci i dorosłych Opowieścią o małym Piotrusiu, który szuka swojego taty i pieczeniem ciastek rozpoczął się drugi dzień Małego Kontrapunktu. » więcej 2013-04-13, godz. 11:35 Żydowskie klimaty na Zamku Filmem Mateczka z 1938 w reżyserii Józef Greek, Konrad Tom rozpocznie się trzeci dzień I Szczecińskiego Festiwal Filmowego Etniczne Klimaty. » więcej
538539540541542543544