Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W czwartek w Książnicy Pomorskiej odbyło się spotkanie dla dzieci "O bajce co w Szczecinie mieszka". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W czwartek w Książnicy Pomorskiej odbyło się spotkanie dla dzieci "O bajce co w Szczecinie mieszka". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wielkie czytanie wystartowało. Jeszcze nie oficjalnie, ale dla maluchów rozpoczął się w Szczecinie II Festiwal Książki Słuchanej "Odkrywcy wyobraźni".
W czwartek w Książnicy Pomorskiej odbyło się spotkanie dla dzieci "O bajce co w Szczecinie mieszka". Opowieści regionalnych pisarzy przeczytał najmłodszym aktor Teatru Polskiego - Wiesław Łągiewka.

- Świetna akcja. Moje dziecko od tygodnia o niczym innym nie mówi, tylko o tym. Dzieci lubią, jak im się czyta - przyznaje mama jednego z maluchów.

O 16, również w Książnicy, odbędą się warsztaty, na których dzieci nauczą się m.in. jak powstaje słuchowisko. Pół godziny później rozpoczną się zajęcia rytmiczne.

Oficjalnie Festiwal Książki Słuchanej ruszy w piątek i potrwa do poniedziałku. W tym czasie znani aktorzy, pisarze czy dziennikarze, m.in. Stanisława Celińska, Marian Dziędziel, Krzysztof Kowalewski, Wojciech Pszoniak, Edyta Olszówka czy Krzysztof Wakuliński będą czytać dzieła literatury polskiej i światowej.

W ich wykonaniu posłuchamy m.in. "Dzienników Kołymskich" J. Hugo-Badera, "Życia Pi" Y. Martella, "Paragrafu 22" J. Hellera czy "Dolores Claiborne" S. Kinga, a także "Przygód Tomka Sawyera" M. Twaina.

Natomiast książki dla dzieci przeczytają Edyta Jungowska, Krystyna Czubówna i Magda Kumorek.

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.ksiazkasluchana.pl. Partnerem festiwalu jest Radio Szczecin.
Opowieści regionalnych pisarzy przeczytał najmłodszym aktor Teatru Polskiego - Wiesław Łągiewka.

Zobacz także

2013-10-10, godz. 17:34 Prawdziwa gratka dla kinomanów w Szczecinie Przegląd filmów Jacka Bromskiego rozpoczyna się w Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2013-10-09, godz. 16:54 Archiwalne reportaże Radia Szczecin w studiu S-1 Rozmowy z pierwszymi nauczycielami w powojennym Szczecinie oraz relacja z wydarzeń z grudnia 1970 roku, a wszystkie autorstwa Włodzimierza Kaczmarka, wieloletniego pracownika Radia Szczecin - to program tegorocznego radioART-u. Na spotkanie… » więcej 2013-10-09, godz. 07:49 Wygrał Shorty. W nagrodę zobaczą go widzowie dokumentARTu Film "Drawtrek" Szymona Karpierza najlepszy w Zachodniopomorskich Shortach, czyli krótkich formach filmowych. » więcej 2013-10-08, godz. 16:36 Najlepsze krótkie filmy wybrane. Czas na finał Shortów Finał Zachodniopomorskich Shortów. We wtorek jury filmowego konkursu wybierze najlepszą produkcję krótkometrażową. O nagrodę główną będzie walczyć sześć krótkich form. » więcej 2013-10-08, godz. 11:51 Wspominają pierwszego polskiego prezydenta Szczecina We wtorek mija 20 lat od śmierci Piotra Zaremby - pierwszego polskiego prezydenta Szczecina. » więcej 2013-10-07, godz. 07:34 Łódka z pnia drzewa. Ma 700 lat Szczecińscy muzealnicy skończyli remontować XIII-wieczną dłubankę, czyli łódkę zrobioną z jednego pnia drzewa. » więcej 2013-10-07, godz. 07:11 Mroczny bohater z Twin Peaks na deskach Współczesnego Za nami pierwsza w tym sezonie premiera na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. To "Diabeł" - przedstawienie, do którego oryginalny scenariusz napisał, a potem go wyreżyserował Radek Rychcik. » więcej 2013-10-06, godz. 13:07 Dla kogo Nike? Szczecinianka w jury Szczecinianka zdecyduje, kto dostanie jedną z najważniejszych nagród literackich w Polsce. » więcej 2013-10-06, godz. 11:08 Propozycja opery dla dzieci. Premiera była udana "Bajki ci opowiem" to najnowsza propozycja szczecińskiej Opery na Zamku adresowana do najmłodszych widzów. » więcej 2013-10-05, godz. 18:14 Modelowy PGR na wystawie w Kołbaczu Pokazowy PGR, gdzie pracowali naukowcy i oborowi można zobaczyć na wystawie w Kołbaczu. W dawnym opactwie cystersów rozpoczyna się cykl wydarzeń kulturalnych "Cienie zapomnianych kultur". » więcej
509510511512513514515