Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W czwartek w Książnicy Pomorskiej odbyło się spotkanie dla dzieci "O bajce co w Szczecinie mieszka". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W czwartek w Książnicy Pomorskiej odbyło się spotkanie dla dzieci "O bajce co w Szczecinie mieszka". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wielkie czytanie wystartowało. Jeszcze nie oficjalnie, ale dla maluchów rozpoczął się w Szczecinie II Festiwal Książki Słuchanej "Odkrywcy wyobraźni".
W czwartek w Książnicy Pomorskiej odbyło się spotkanie dla dzieci "O bajce co w Szczecinie mieszka". Opowieści regionalnych pisarzy przeczytał najmłodszym aktor Teatru Polskiego - Wiesław Łągiewka.

- Świetna akcja. Moje dziecko od tygodnia o niczym innym nie mówi, tylko o tym. Dzieci lubią, jak im się czyta - przyznaje mama jednego z maluchów.

O 16, również w Książnicy, odbędą się warsztaty, na których dzieci nauczą się m.in. jak powstaje słuchowisko. Pół godziny później rozpoczną się zajęcia rytmiczne.

Oficjalnie Festiwal Książki Słuchanej ruszy w piątek i potrwa do poniedziałku. W tym czasie znani aktorzy, pisarze czy dziennikarze, m.in. Stanisława Celińska, Marian Dziędziel, Krzysztof Kowalewski, Wojciech Pszoniak, Edyta Olszówka czy Krzysztof Wakuliński będą czytać dzieła literatury polskiej i światowej.

W ich wykonaniu posłuchamy m.in. "Dzienników Kołymskich" J. Hugo-Badera, "Życia Pi" Y. Martella, "Paragrafu 22" J. Hellera czy "Dolores Claiborne" S. Kinga, a także "Przygód Tomka Sawyera" M. Twaina.

Natomiast książki dla dzieci przeczytają Edyta Jungowska, Krystyna Czubówna i Magda Kumorek.

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.ksiazkasluchana.pl. Partnerem festiwalu jest Radio Szczecin.
Opowieści regionalnych pisarzy przeczytał najmłodszym aktor Teatru Polskiego - Wiesław Łągiewka.

Zobacz także

2011-11-22, godz. 14:01 Światowy znawca fotografii w Szczecinie "Nowe kierunki rozwoju cywilizacyjnego ujawniające się w charakterystyce obrazu cyfrowego" to tytuł wykładu, jaki André Rouillé wygłosi dla studentów Akademii Sztuki. » więcej 2011-11-22, godz. 08:04 Nie ma pieniędzy na "Pogranicza" Szczecińskie "Pogranicza" w tym roku się już nie ukażą. Na wydanie kolejnego numeru literackiego dwumiesięcznika zabrakło 20 tysięcy złotych. » więcej 2011-11-22, godz. 07:35 Szczecinianie napiszą muzykę do ekranizacji komiksu? Szczecińscy muzycy mają szansę na współtworzenie ścieżki dźwiękowej do nowego polskiego filmu. » więcej 2011-11-21, godz. 14:35 Nowa inicjatywa aktorów w Teatrze Polskim Premierą "Wszystko o mężczyznach" Miro Gavrana rozpoczyna działalność dziś w Szczecinie nowa inicjatywa aktorska - Scena Poniedziałek. » więcej 2011-11-20, godz. 17:23 Studenci zachęcają do radiowej przygody Studencka rozgłośnia ArcyRadio poszukuje chętnych do współpracy. » więcej 2011-11-19, godz. 11:36 Debata z ks. Bonieckim bez dziennikarzy "Prawda w oczy kole? Miejsce prawdy życiu człowieka" to tytuł dwudniowej debaty w której udział biorą ks. Adam Boniecki oraz o. Ludwik Wiśniewski i prof. Ryszard Bugaj. » więcej 2011-11-19, godz. 11:11 Czy opłaca się myśleć o człowieku w architekturze? Pokazem filmu "Barcelona" szczecińskiego reżysera Andrzeja Fadera zakończy się w 13 Muzach festiwal architektoniczny Westival - Sztuka Architektury. » więcej 2011-11-19, godz. 08:58 Szczecin: Koncert TGD w Zaduszki Akademickie Zespół Trzecia Godzina Dnia zaśpiewa dziś w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy pl. Zwycięstwa. To główny punkt Zaduszek Akademickich, które co roku odbywają się u szczecińskich chrystusowców. » więcej 2011-11-18, godz. 15:27 Prawda w oczy kole - debata z ks. Bonieckim w Zamku Ks. Adam Boniecki, o. Ludwik Wiśniewski, prof. Ryszard Bugaj to niektórzy goście dwudniowej debaty "Prawda w oczy kole? Miejsce prawdy życiu człowieka", która rozpocznie się dziś o 18 w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. » więcej 2011-11-18, godz. 14:08 Cenne klejnoty w Muzeum Narodowym Jedna z najcenniejszych kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie ponownie będzie dostępna dla zwiedzających. » więcej
589590591592593594595