Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Od 12 lat państwo Mironiowie z Nastazina koło Maszewa udostępniają swoją stodołę aktorom. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Od 12 lat państwo Mironiowie z Nastazina koło Maszewa udostępniają swoją stodołę aktorom. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Od 12 lat państwo Mironiowie z Nastazina koło Maszewa udostępniają swoją stodołę aktorom. W takiej oryginalnej sali teatralnej odbywa się festiwal "Teatr w stodole". Mieszkańcom wsi swoje produkcje pokazują: szczeciński Teatr "nie ma" oraz zaproszeni goście.
Krystyna i Stefan Mironiowie nigdy nie żałowali, że przyjęli festiwal pod swój dach.

- Co roku czekamy na początek lipca. Wtedy wszystko się zaczyna. Przyjeżdżają aktorzy i wnoszą nowego ducha. I to nie tylko do naszego gospodarstwa, ale i do całej wsi - przyznaje pan Stefan.

Na spektakle do Nastazina przyjeżdżają też mieszkańcy okolicznych wsi. - Uwielbiam to. Mam teatr w sąsiedztwie i na dodatek za darmo - mówi jedna z mieszkanek pobliskiego Chlebowa.

Dorota Świszczewska z Teatru "nie ma" jest w Nastazinie po raz czwarty. - To jedyne miejsce i czas, kiedy mamy szansę przebywać ze sobą 24 godziny na dobę, budować poczucie grupy i nawzajem się od siebie uczyć.

W niedzielę widzowie w Nastazinie zobaczą ostatni spektakl festiwalu. Przedstawienie jest rezultatem tygodniowych warsztatów aktorów z teatru "nie ma" i "Krzywej sceny", a także młodzieży z okolic Nastazina. Początek o godz. 19. Wstęp jest wolny.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2013-04-26, godz. 16:26 Balet w Operze dla każdego Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada w poniedziałek, szczecińska Opera na Zamku przygotowała lekcję otwartą baletu. » więcej 2013-04-26, godz. 15:28 Muzeum kawy powstanie w Szczecinie [WIDEO] Ponad pół setki historycznych urządzeń do parzenia kawy będzie można obejrzeć w pierwszym w Szczecinie muzeum tego napoju. » więcej 2013-04-25, godz. 16:57 Data pierwszego koncertu już znana, a jak idą prace? [ZDJĘCIA, WIDEO] Pierwszy koncert w nowej siedzibie Filharmonii Szczecińskiej odbędzie się pod koniec lutego przyszłego roku. Prace przyśpieszają zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. » więcej 2013-04-25, godz. 13:00 Po klasyce czas na taniec współczesny Młodzi tancerze m.in. z Polski, Niemiec, Białorusi i Litwy walczą w Szczecinie o Złote Pointy. W czwartek uczestnicy międzynarodowego turnieju baletowego pokażą układy tańca współczesnego. » więcej 2013-04-24, godz. 21:30 Caryca w roli głównej Naga Caryca na okładce czasopisma dla mężczyzn, koszulka z wizerunkiem Katarzyny II, Imperatorka na puszce paprykarzu szczecińskiego i z własną marką wina - wyobraźnia studentów nie zna granic. » więcej 2013-04-24, godz. 15:37 Młodzi tancerze rozpoczynają walkę Uczniowie i absolwenci szkół baletowych m.in. z Polski, Niemiec, Białorusi i Litwy będą walczyć o Złote Pointy. W Szczecinie rozpoczyna się międzynarodowy turniej baletowy. » więcej 2013-04-24, godz. 14:52 Caryca jako znak marketingowy Szczecina [ZDJĘCIA] Paprykarz szczeciński z podobizną carycy Katarzyny II, wideo, na którym imperatorka odwiedza współczesny Szczecin czy pocztówki i obrazy z jej wizerunkiem. To tylko niektóre z prac wykonanych przez studentów Akademii Sztuki. Uważają… » więcej 2013-04-24, godz. 08:37 Lekcje słuchania, czyli REC.enzje w filharmonii Filharmonia Szczecińska zaprasza studentów. W najbliższy piątek odbędą się tam kolejne warsztaty z cyklu REC.enzje. » więcej 2013-04-24, godz. 08:34 Łona i Webber w Radiu Szczecin Przed niedzielnym koncertem w Studiu S1 Adam Zieliński i Andrzej Mikosz byli w środę gośćmi Radia Szczecin. » więcej 2013-04-23, godz. 21:17 Nowy numer "Szczecinera" i wystawa fotografii Spacer po ruinach ulicy Sołtysiej i dzieje Osiedla Greckiego oraz odpowiedź na pytanie, dlaczego Łasztownia pachnie czekoladą - zawiera najnowszy numer "Szczecinera" - Magazynu Miłośników Szczecina. » więcej
536537538539540541542