Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Akcja filmu odbywa się na początku XIX wieku. Fot. Paulina Muskała [Radio Szczecin]
Akcja filmu odbywa się na początku XIX wieku. Fot. Paulina Muskała [Radio Szczecin]
Film jest kręcony w drewnianym domu przy ulicy Dubois w Szczecinie. Fot. Paulina Muskała [Radio Szczecin]
Film jest kręcony w drewnianym domu przy ulicy Dubois w Szczecinie. Fot. Paulina Muskała [Radio Szczecin]
Polsko-niemiecka produkcja "Po drugiej stronie" jest kręcona w Szczecinie. Akcja filmu odbywa się na początku XIX wieku.
Służąca Marie pracuje na farmie hrabiego i hrabiny Von Borke. Z czasem hrabina powierza służącej tajemnicę o swoim romansie. Marie w odpowiedzi ujawnia swój sekret o gwałcie.

- Muszę stworzyć bokobrody u panów, charakterystyczne na tamte czasy, a u pań loki - mówi charakteryzator.

- Robię makijaż na planie filmowym. Jego szczególnym punktem były różowe policzki - przyznaje makijażystka.

- Część pierwsza w Szczecinie, a już w czwartek przeniesiemy się na plan filmowy do Niemiec - mówi producent Marcin Lewandowski. - Łącznie to dziewięć dni zdjęciowych. Połowa w Szczecinie, a połowa w Neustrelitz. Kręcimy film w uroczym, drewnianym domu przy ulicy Dubois z pruskim murem, pełnym antyków. Tu inscenizujemy naszą XIX-wieczną scenerię.

Film będzie zaprezentowany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale w stolicy Niemiec.

Produkcja jest realizowana z funduszy Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Pomerania Deutschland i Regionu Mecklemburg-Seenplatte. Łączny koszt to 100 tysięcy złotych. Reżyserem jest Rolf Kasteleiner.
Relacja Pauliny Muskały.

Zobacz także

2017-10-07, godz. 18:14 Artystyczny jubileusz w Teatrze Małym Spektakl z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika w sobotę w Teatrze Małym, czyli scenie kameralnej Teatru Współczesnego w Szczecinie. » więcej 2017-10-07, godz. 17:56 COŚ w Pleciudze O 17 widzowie pierwszy raz zobaczą sztukę Anety Wróbel i Adama Wojtyszki "Kim jestem?" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego. Premiera w szczecińskiej Pleciudze. » więcej 2017-10-06, godz. 12:42 Brytyjskie media komentują literackiego Nobla To zasłużone wyróżnienie - komentują największe dzienniki Wielkiej Brytanii, przyznanie w czwartek literackiej nagrody Nobla dla Kazuo Ishiguro. » więcej 2017-10-05, godz. 22:55 Planował zamach na Kiszczaka i był agentem MI6. Niezwykła historia "Gryfa" Promocja książki "Gryf. Pałacyk Michla. Żytnia. Wola" Jarosława Wróblewskiego odbyła się w czwartek wieczorem w studiu S1 Radia Szczecin. To historia generała Janusza Brochwicz-Lewińskiego, ps. "Gryf". » więcej 2017-10-05, godz. 14:16 Literacki Nobel dla Brytyjczyka Literackiego Nobla w 2017 roku otrzymał brytyjski pisarz Kazuo Ishiguro. Nazwisko laureata ogłosiła w Sztokholmie Szwedzka Akademia. » więcej 2017-10-05, godz. 08:55 W czwartek poznamy laureata Literackiej Nagrody Nobla W czwartek poznamy nazwisko tegorocznego zwycięzcy Literackiej Nagrody Nobla. Wyróżnienie po raz pierwszy zostało przyznane w 1901 roku. » więcej 2017-10-05, godz. 07:43 Pogrzeb Wiesława Michnikowskiego W czwartek pogrzeb gwiazdy kabaretu "Dudek" i Kabaretu Starszych Panów - Wiesława Michnikowskiego. » więcej 2017-10-03, godz. 19:59 Większe ulgi dla artystów? Jest pozytywna opinia rządu Rząd pozytywnie zaopiniował projekt podwojenia ulg podatkowych dla artystów i twórców. Chodzi o zwiększenie limitu, do którego będzie można korzystać z 50 procent kosztów uzyskania przychodów. Od przyszłego roku ma on wynieść… » więcej 2017-10-03, godz. 11:28 Tom Petty nie żyje Nie żyje znany amerykański piosenkarz Tom Petty. Artysta zmarł w szpitalu w Kalifornii, do którego trafił po zawale serca. Miał 66 lat. » więcej 2017-09-30, godz. 10:24 Czarno-biała wystawa szczecińskiego fotografika [ZDJĘCIA] "Moje M3 PRL-u" na korytarzach polickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. To ekspozycja kilkudziesięciu czarno-białych zdjęć szczecińskiego fotografika. » więcej
303304305306307308309