Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Po raz 33 rozdane zostały Bursztynowe Pierścienie, czyli nagrody przyznawane najlepszym spektaklom i aktorom scen szczecińskich. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Po raz 33 rozdane zostały Bursztynowe Pierścienie, czyli nagrody przyznawane najlepszym spektaklom i aktorom scen szczecińskich. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Po raz 33. rozdane zostały Bursztynowe Pierścienie, czyli nagrody przyznawane najlepszym spektaklom i aktorom scen szczecińskich. W tym roku nagrodzona została Elżbieta Donimirskia z Teatru Polskiego oraz przedstawienie "Wieczór nowych choreografii - Ogniwa" Opery na Zamku.
W poniedziałek wieczorem po raz 33. rozstrzygnięty został plebiscyt wielbicieli teatru organizowany przez Kurier Szczeciński. Najlepszą aktorką sezonu 2013/2014 widzowie wybrali Elżbietę Donimirską z Teatru Polskiego za rolę Celli Peachum w spektaklu "Opera za trzy grosze" w reżyserii Adama Opatowicza. Najlepszym przestawieniem roku został "Wieczór nowych choreografii - Ogniwa" z muzyką Witolda Lutosławskiego w choreografiach Piotra Czubowicza, Kai Kołodziejczyk i Roberta Glumbka.

Elżbieta Donimirska w Szczecinie jest zaledwie od dwóch lat i obecna zwycięska nominacja była drugą w jej szczecińskiej karierze. Aktorka po odebraniu Bursztynowego Pierścienia nie kryła zaskoczenia i zadowolenia.

- Jestem w szoku, to jest po prostu niesamowite. Jestem tu dwa sezony i to jest dla mnie ogromny zaszczyt, jeżeli publiczność mnie wypatrzyła - mówi Donimirska.

Bursztynowy Pierścień za balet Opery na Zamku odbierał jej dyrektor Jacek Jekiel.

- Jeśli dostaje się nagrodę od publiczności, to jest to najpiękniejsze podziękowanie dla twórców. Jeszcze w tym konkretnym przypadku, gdzie wzięliśmy na warsztat chyba najtrudniejszą z trudnych kompozycji. To jest po prostu wspaniały spektakl - mówi Jekiel.

Nagrodę jury "za mistrzostwo ról drugiego planu i epizodu" otrzymał Jacek Piotrowski z Teatru Polskiego.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2014-08-11, godz. 07:19 Filmowe potrawy w Ińsku Szarlotkę z "Rzezi" Romana Polańskiego i zupę z pora z "Dziennika Bridget Jones" można spróbować na tegorocznym Lecie Filmowym w Ińsku. » więcej 2014-08-11, godz. 07:04 Twórczość Wojciecha Kilara zdominuje Sacrum Non Profanum Twórczość Wojciecha Kilara - zmarłego pod koniec ubiegłego roku polskiego kompozytora - będzie dominować na 10. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Sacrum Non Profanum". » więcej 2014-08-10, godz. 14:28 Wystawa o Kilarze otwiera Sacrum Non Profanum Wystawą "Wojciech Kilar - teraz, teraz, teraz i amen" w Zamku Książąt Pomorskich rozpocznie się 10. jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum. » więcej 2014-08-10, godz. 14:07 Duchowa uczta i najlepsza zapowiedź festiwalu Ponad setka chórzystów wystąpiła w szczecińskiej katedrze. Podczas niedzielnej mszy w południe zaśpiewał Chór Akademicki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z towarzyszeniem solistów z Warszawy i Hiszpanii. » więcej 2014-08-10, godz. 08:08 Msza z niezwykłą oprawą w katedrze Ponad setka chórzystów z Hiszpanii i Polski gości w Szczecinie. Przygotowują się do inauguracyjnego koncertu 10. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. Koncert w poniedziałek w katedrze, ale śpiewaków będzie można… » więcej 2014-08-09, godz. 15:28 "Energetyczny" początek filmowego święta w Ińsku Najnowsze kino polskie dominuje na 41. Ińskim Lecie Filmowym. » więcej 2014-08-09, godz. 11:23 Marek Grechuta patronem świnoujskiego amfiteatru Świnoujski amfiteatr od piątku nosi imię Marka Grechuty. Na uroczystość nadania imienia połączoną z koncertem "Ocalić od zapomnienia" przyjechała wdowa po zmarłym artyście. » więcej 2014-08-08, godz. 12:34 Maluch cabrio i polonez sanitarka stanęły w Zajezdni Sztuki [ZDJĘCIA] Polonez sanitarka z silnikiem nie do zdarcia i czerwony maluch w wersji cabrio - to dwa nowe eksponaty szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji. Samochody można już oglądać. » więcej 2014-08-06, godz. 10:09 Andrzej Rosiewicz w Radiu Szczecin Wolność na Kremlu w Moskwie była jedynie za czasów Michaiła Gorbaczowa - tak mówi Andrzej Rosiewicz. Satyryk i piosenkarz był gościem porannego programu Radia Szczecin. » więcej 2014-08-05, godz. 19:15 Zabytkowe budowle w Kołbaczu pomnikami historii 800-letni kościół w Kołbaczu, Dom Konwersów oraz baszta więzienna zostały uznane pomnikami historii. Rozporządzenie wydał Prezydent RP. » więcej
466467468469470471472