Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Szósta edycja "Lata w teatrze" odbywa się w szczecińskiej Pleciudze. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Szósta edycja "Lata w teatrze" odbywa się w szczecińskiej Pleciudze. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
"Lato w teatrze" w Szczecinie odbywa się po raz szósty. Projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowany jest w całej Polsce, w Teatrze Lalek Pleciuga.
Głównym założeniem jest kształtowanie widza teatralnego jako świadomego i aktywnego odbiorcy sztuki.

Dzieci z całego Zachodniopomorskiego oraz z Ukrainy od tygodnia pracują w Pleciudze nad przedstawieniem "Kupałowe śpiewanie, nocy czarowanie". Efekty swoich działań pokażą pod koniec tygodnia.

W warsztatach biorą udział dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat. - Gramy na muzykalnych instrumentach. - Nie odbieram tego jako pracę, ale jako spędzenie czasu w miłym towarzystwie. - To jest coś niezwykłego - komentują dzieci.

Wakacje zorganizowała Pleciuga, ale przy pomocy z zewnątrz - tłumaczy koordynator całości, Magdalena Bogusławska. - Pomaga też Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, szczecińskie Kuratorium Oświaty oraz Urząd Miasta.

Ważny jest efekt końcowy - czyli spektakl - ale nie najważniejszy - podkreśla prowadząca warsztaty Katarzyna Klimek. - Chodzi o to, by dzieciaki przez dwa tygodnie przeżyły wspaniałą przygodę. Z teatrem, w teatrze, ale tez między sobą.

Spektakl "Kupałowe śpiewanie, nocy czarowanie" zaprezentowany zostanie w sobotę nad Rusałką w Szczecinie.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2017-02-09, godz. 19:47 Światowe megagwiazdy na tegorocznym Sunrise Festival Armin van Buuren, a także Dmitri Vegas & Like Mike to gwiazdy tegorocznej edycji Sunrise Festival. » więcej 2017-02-09, godz. 17:47 Tom Hanks dostanie Fiata 126p [ZDJĘCIA] Amerykański aktor Tom Hanks chce osobiście odebrać Fiata 126p, którego przygotowali dla niego mieszkańcy Bielska-Białej. » więcej 2017-02-09, godz. 17:39 Muzeum szuka pamiątek po Żołnierzach Wyklętych Powstające w Warszawie Muzeum Żołnierzy Wyklętych zwraca się z prośbą do byłych żołnierzy podziemia niepodległościowego, a także osób represjonowanych w okresie PRL-u o przekazywanie pamiątek związanych z działalnością antykomunistyczną… » więcej 2017-02-09, godz. 08:12 Międzynarodowe kino z polskim akcentem w Berlinie W stolicy Niemiec rozpoczyna się wieczorem 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główne nagrody, czyli Złote i Srebrne Niedźwiedzie, powalczy w tym roku 18 filmów, w tym najnowszy obraz Agnieszki Holland pod tytułem "Po… » więcej 2017-02-08, godz. 13:20 Trafostacja Sztuki ma nowego dyrektora Konkurs na stanowisko dyrektora szczecińskiej Trafostacja Sztuki wygrał Stanisław Ruksza. Pokonał on czterech pozostałych kandydatów. » więcej 2017-02-07, godz. 15:26 Antoniego Karwowskiego wyjątkowa forma sztuki [ZDJĘCIA] W latach siedemdziesiątych swoją sztuką próbował walczyć z systemem komunistycznym, później szokował akcjami ulicznymi. W Muzeum Narodowym w Szczecinie powstaje wystawa podsumowująca twórczość performera Antoniego Karwowskieg… » więcej 2017-02-06, godz. 14:56 "Ptaki ujścia rzeki Odry" na Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Zdjęcia dzięcioła małego, śmieszki czy wąsatki można od dziś oglądać na Jasnych Błoniach. Centrum Żeglarskie przygotowało wystawę plenerową poświęconą 60 gatunkom ptaków żyjących w ujściu Odry. » więcej 2017-02-04, godz. 16:29 Nie żyje szczeciński muzyk Jan Waraczewski Jan Waraczewski, skrzypek i wieloletni koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, zmarł w sobotę 4 lutego. Miał 69 lat. » więcej 2017-02-03, godz. 18:27 Zagrają dla Naomi Szczecińskie zespoły zagrają dla ciężko poparzonej Naomi. 10-letnia dziewczynka w ubiegłym roku uległa wypadkowi i doznała oparzeń trzeciego stopnia. » więcej 2017-02-03, godz. 14:00 Organek w Radiu Szczecin [WYWIAD] Autor jednego z największych przebojów ostatnich tygodni "Mississippi w ogniu" był gościem Kamili Olkusz i Grzegorza Lamenta w programie "Radio Szczecin w Pracy". » więcej
348349350351352353354