W niedzielne popołudnie w szczecińskich teatrach każdy znajdzie coś dla siebie. Oto przegląd kulturalnych ofert ze Szczecina.
Opera na Zamku zaprasza o godz. 17 na "Cudowny Świat Baletu". To prawdziwa uczta, na którą składają się dźwięki czarownej muzyki oraz wysmakowany ruch, gest, zjawiskowe kostiumy i niezwykłe światła.
Tym razem oprócz klasycznych pas de deux, pas de troix zaczerpniętych z najwspanialszych arcydzieł światowego repertuaru, ujrzymy nieśmiertelny, przepełniony humorem, nutką sentymentu i nieopisanym wdziękiem świat najromantyczniejszej z wiosek, czyli Anatewki wraz z niezapomnianym Tewje Mleczarzem, jego ukochaną, swarliwą żoneczką Gołde, córkami, krawcem Motlem, rzeźnikiem Lejzorem, rabinem i gośćmi weselnymi.
W Teatrze Kameralnym "Koszerne trzy po trzy". Przedstawienie prezentuje bogaty wachlarz humoru żydowskiego z lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Scenariusz powstał w oparciu o teksty Tuwima, Słonimskiego, Jurandota oraz twórczość anonimowych artystów obdarzonych niecodziennym talentem. Początek o godz. 17.
Mała Scena "Malarnia" Teatru Współczesnego poleca spektakl zatytułowany "Bliżej". Kto jest bohaterem tej historii? Ja, ty, ona i on. Co nas łączy? Gramy w miłość. Kochamy na oślep. Uciekamy w zdradę i krótkotrwałe romanse. Eksperymentujemy, zadajemy ból, cierpimy. Szukamy prawdy, ale toniemy w pozorach. Odchodzimy i wracamy. Moralni i zarazem bezwstydni. Zagubieni…
Na Dużej Scenie Teatru Polskiego dziś o godz. 19 "Okno na parlament". To lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek. Pewnego razu w luksusowym apartamencie londyńskiego hotelu minister brytyjskiego rządu i romansująca z nim sekretarka opozycji znajdują zwłoki. Chcąc uniknąć skandalu postanawiają zatuszować całą sprawę. Czy to się uda, biorąc pod uwagę przeszkadzający im ciągle personel hotelu, zazdrosnego męża i kilka innych osób, w tym także samego nieboszczyka?
Zobacz także
2009-02-04, godz. 08:41
Filharmonia obchodzi 100-lecie patrona
Dla uczczenia 100. rocznicy śmierci swego patrona Filharmonia Szczecińska specjalnym koncertem rozpocznie w najbliższy piątek "Miesiąc Karłowiczowski".
» więcej
2009-02-04, godz. 08:39
Ministerstwo wesprze szczecińską kulturę
Kilkaset tysięcy złotych otrzymają szczecińskie instytucje i organizacje pozarządowe z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
» więcej
2009-02-01, godz. 11:35
"Pipi Piratka" w Akademickim Centrum Kultury
Promocja płyty "Pipi Piratki" z piosenkami z przedstawienia "Pipi Pończoszanka" z Teatru Lalek Pleciuga odbędzie się dziś w Akademickim Centrum Kultury, gdzie znajduje się tymczasowa scena Pleciugi.
» więcej
2009-01-27, godz. 08:27
O tych, co zostali na Pomorzu
Historie 13 Niemców, którzy po wojnie pozostali w Szczecinie i na Pomorzu opisuje najnowsza książka Kingi Konieczny i Andrzeja Łazowskiego "A ty zostaniesz ze mną".
» więcej
2009-01-26, godz. 08:53
Wspomnienia rdzennych szczecinian w Książnicy
Wspomnień rdzennych mieszkańców Szczecina i okolic będzie można posłuchać dziś w Książnicy Pomorskiej.
» więcej
2009-01-25, godz. 17:39
"Zbuntowane miasto" w Stargardzie
W Galerii ,,Hol” Stargardzkiego Centrum Kultury prezentowana jest wystawa szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej pt.: "Zbuntowane miasto. Szczeciński Grudzień 70 - Styczeń 71".
» więcej
2009-01-25, godz. 11:17
Teatr Kana wystąpi za oceanem
Zespół odleciał rankiem na międzynarodowe spotkania teatralne "Revolutions. Festiwal".
» więcej
2009-01-24, godz. 17:24
Premiera w Teatrze Współczesnym
Na pierwszą w tym roku premierę zaprasza Teatr Współczesny. Będzie to ostatnie dzieło wielkiego Moliera zatytułowane "Chory z urojenia".
» więcej
2009-01-23, godz. 08:16
Kopiczyński czyta Szymborską
Andrzej Kopiczyński znany z serialu "Czterdziestolatek" był w czwartek gościem szczecińskiego salonu poezji.
» więcej
2009-01-21, godz. 08:37
Rozmowa o książce Ingi Iwasiów
Debata na temat książki "Bambino" Ingi Iwasiów odbędzie się dziś w czytelni Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie.
» więcej