Festiwal Kultur Afrykańskich "Afryka Fest" rozpoczyna się dziś w Szczecinie.
Kultura, rytmy, smaki, literatura, a także podróżnicy wędrujący szlakami Berberów po drogach RPA czy też bezdrożach Sahary Zachodniej będą dominować przez 6 dni w naszym mieście. - Taka wyprawa w głąb Afryki nie wymaga od nas żadnego biletu - mówi Joanna Giza-Stępień, organizatorka Festiwalu. - Będzie to tania forma podróży. Będziemy probowali opowiedzieć o 54 krajach.
Już dziś będzie można spotkać się w Empiku Galaxy o godzinie 17 z muzealnikami z Muzeum Narodowego dr. Jackiem Łapottem i Ewą Prądzyńską, którzy będą opowiadać o największych zbiorach kultury afrykańskiej w Polsce, które znajdują się w Szczecinie.
O godzinie 18 na Zamku na pewno usłyszymy Djembe i całe instrumentarium Afryki na warsztatach prowadzonych przez Kubę Pogorzelskiego. Pierwszy dzień festiwalu zakończy panel dyskusyjny o kulturze Czarnego Kontynentu w Piwnicy Przy Krypcie oraz koncert zespołu Papadram, inspirowany egzotycznymi rytmami latynoafrykańskimi.
Więcej o festiwalu na stronie: http://afrykafest.ovh.org.
Zobacz także
2009-05-21, godz. 14:14
Szczecinianie powalczą o Nike
Sprawdziły się nasze wczorajsze informacje - dziś wiemy już oficjalnie, że szczecinianie będą walczyć o literacką nagrodę Nike.
» więcej
2009-05-20, godz. 11:06
Capcarap Liskowackiego nominowany do Nagrody Nike
Zbiór opowiadań "Capcarap" szczecińskiego pisarza Artura Daniela Liskowackiego znalazł się wśród 20 książek nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Szczecin.
» więcej
2009-05-19, godz. 19:36
Trans-Masz na fotografiach
W galerii "Hol" Stargardzkiego Centrum Kultury otwarto dziś wystawę fotograficzną poświęconą stargardzkiej firmie Trans-Masz. Wystawa potrwa do końca czerwca.
» więcej
2009-05-19, godz. 14:39
Moralność pani Dulskiej po raz 150
Na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie wieczorem po raz 150. zobaczymy "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Anny Augustynowicz.
» więcej
2009-05-18, godz. 19:49
Po premierze "Psów z Karbali"
Żołnierzom nie podobało się funkcjonowanie armii, ale nigdy nie żałowali misji w Iraku - mówili Marcin Górka i Adam Zadworny, autorzy książki "Psy z Karbali".
» więcej
2009-05-18, godz. 08:42
Premiera książki o Iraku w Szczecinie
Pierwsza w Polsce książka o wojnie w Iraku trafiła już do księgarń, a dziś odbędzie się jej szczecińska premiera.
» więcej
2009-05-16, godz. 20:44
Do Muzeum Narodowego tłumy przyszły nocą
Muzeum Narodowe w Szczecinie przeżywa prawdziwe oblężenie. Ponad godzinę i bardzo cierpliwie stoją w kolejce mieszkańcy Szczecina, którzy chcą dostać się do planetarium.
» więcej
2009-05-16, godz. 20:39
Odsłonięto tablice poświęcone astrologicznemu odkryciu
Na trzech szczecińskich placach - Sprzymierzonych, Odrodzenia i Grunwaldzkim - wmurowane i odsłonięte zostały tablice symbolizujące odkrycie szczecińskich astrologów Małgorzaty i Edwarda Gardasiewiczów. Place odzwierciedlają pas…
» więcej
2009-05-16, godz. 19:47
Starym tramwajem wyruszyli w Noc Muzeów
Wieczorem wypełniony szczecinianami stary tramwaj wyruszył z ulicy Potulickiej w kierunku Muzeum Techniki i Komunikacji przy ulicy Niemierzyńskiej. To jedna z atrakcji Nocy Muzeów.
» więcej
2009-05-16, godz. 16:42
Rysunki Siudmaka w Muzeum Narodowym
Jedną z atrakcji 4. Europejskiej Nocy Muzeów w Szczecinie będzie spotkanie z artystą, rysownikiem Wojciechem Siudmakiem.
» więcej