W ten weekend w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie bije serce rynku muzycznego Polski. Trwają tam targi „Co jest grane?”, a w planach m.in. koncerty wielkich gwiazd, rozmowy, panele dyskusyjne, wystawy oraz spotkania z artystami.
Jak mówi Sylwester Ostrowski, organizator festiwalu, to taki kawałek Szczecina na tej imprezie.
- W Pałacu Kultury i Nauki na Europejskich Targach Muzycznych mamy znakomite stoisko. Jest bardzo duże jak na możliwości targowe. Jesteśmy w naprawdę fajnym miejscu i warto tutaj być, ponieważ jest tutaj komplet informacji o naszym festiwalu, ale też o Szczecinie. To jest taki kawałek Szczecina tutaj, na tej ważnej imprezie. Także promujemy jazz i promujemy Szczecin najlepiej jak potrafimy - tłumaczył Ostrowski.
Pierwsza edycja imprezy odbędzie się w dniach 2-12 marca 2016 roku, a podczas niej usłyszymy takie gwiazdy jak m.in.: Billy Harper, włoska gwiazda i ulubieniec Marka Niedźwieckiego - Mario Bondi czy Grzegorz Turnau z Markiem Napiórkowskim.
Wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska chce, aby jazz był wizytówką Szczecina.
- Powstaje taki konglomerat artystów, muzyków, właściwie z całej Europy, a w tej chwili także i z Azji, bo przecież Makoto Kuriya czy inni muzycy i artyści, zwłaszcza z Japonii, oni także się tutaj prezentują. Szczecin "odpala" naprawdę duży projekt muzyczny, Szczecin Jazz Festiwal - podkreślał Soska.
Jak dodaje wiceprezydent, taka impreza to najlepsze miejsce, aby wypromować nową, szczecińską markę.
- To jest największa impreza targowo-muzyczna w Polsce. Szczecin ma okazję prezentować się tutaj na tych targach, właśnie poprzez Szczecin Jazz Festiwal. To projekt, który dojrzewał wiele lat w różnych formach, ale już w tej chwili nabiera wyraźnego kształtu i rzeczywiście towarzyszą mu wielkie nazwiska. Choćby sam fakt, że Deborah Brown właśnie tutaj na tym stoisku wita naszych gości, jest już tego najlepszym dowodem - podsumowywał Soska.
Szczecin na targach w Warszawie będzie promował się do jutra, a Festiwal Jazzowy startuje 2 marca 2016 roku.
Jak dodaje wiceprezydent, taka impreza to najlepsze miejsce, aby wypromować nową, szczecińską markę.
Zobacz także
2017-08-24, godz. 19:35
Sacrum Non Profanum w Trzęsaczu, ostatnie koncerty
Utwory Jana Sebastiana Bacha, Karola Szymanowskiego i Andrzeja Panufnika zabrzmią o godz. 20 w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Trzęsaczu. Najpierw przy organach zasiądzie Arkadiusz Bialic, w drugiej części wystąpi zespół…
» więcej
2017-08-23, godz. 19:38
Sąd powołał biegłych w procesie o zniesławienie żołnierzy AK
Biegli historycy i eksperci z zakresu kinematografii zbadają serial "Nasze matki, nasi ojcowie”, w sprawie którego przed krakowskim sądem toczy się proces o naruszenie dóbr osobistych.
» więcej
2017-08-21, godz. 08:47
W Las Vegas zmarł Jerry Lewis
W USA zmarł aktor komediowy Jerry Lewis. Miał 91 lat. Był znany również jako piosenkarz.
» więcej
2017-08-21, godz. 07:53
Kolekcjonerski banknot: 300-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej
Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu 20-złotowy banknot upamiętniający 300-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
» więcej
2017-08-20, godz. 17:44
Dni Kultury Romskiej na Zamku Książąt Pomorskich [WIDEO, ZDJĘCIA]
Tłum szczecinian bawi się w rytm cygańskiej muzyki na małym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.
» więcej
2017-08-19, godz. 16:24
Różany Ogród Sztuki, czyli ozdoby, spektakl i koncert [ZDJĘCIA]
Szczecinianie projektowali biżuterię i uczyli się gry aktorskiej - to na Różance w ramach sobotniego Różanego Ogrodu Sztuki.
» więcej
2017-08-19, godz. 16:07
Nie żyje Janusz Głowacki - człowiek kina, dramaturg i pisarz
Nie żyje Janusz Głowacki polski prozaik, dramaturg, scenarzysta, felietonista i autor scenariuszy filmowych. Miał 79 lat.
» więcej
2017-08-19, godz. 08:34
Znany filmowiec ma swoją promenadę w Ińsku
Promenada w Ińsku ma już swojego patrona - Jerzego Hoffmana. Znany filmowiec, scenarzysta i reżyser, między innymi Trylogii czy "Starej Baśni", odsłonił pamiątkowy obelisk podczas Ińskiego Lata Filmowego.
» więcej
2017-08-18, godz. 21:01
Uwertura tragiczna w ramach festiwalu Sacrum Non Profanum [ZDJĘCIA]
Podczas drugiego dnia festiwalu "Sacrum Non Profanum" w szczecińskiej Filharmonii odbył się koncert "Hommage a Andrzej Panufnik", podczas którego wykonano "Uwerturę tragiczną". Jest to utwór napisany przez Panufnika jeszcze w okupowanej…
» więcej
2017-08-18, godz. 17:38
Przyjaciele, pisarze i czytelnicy pożegnali Wandę Chotomską
W Warszawie pożegnano jedną z najbardziej znanych współczesnych polskich pisarek dla najmłodszych - Wandę Chotomską. W kościele Pokamedulskim na Bielanach odprawiono mszę żałobną w jej intencji, a następnie Wanda Chotomska spoczęła…
» więcej