Będzie dodatkowy koncert "Jazz dla dzieci". Odbędzie się on 2 marca o godz. 17.
- Dzieci w podstawowych szkołach muzycznych nie uczą się improwizować. Nie mają do czynienia z muzyką jazzową - mówi Asia. - To wielka szkoda. Pomyślałam, że można byłoby to zmienić. Napisałam zabawne słowa do najpopularniejszych standardów jazzowych takich jak "Chameleon" Herbie Hancock'a czy "Giant Steps" Johna Coltrane'a, tak aby były łatwe do zapamiętania. Przez to utwory te stały się piosenkami dla dzieci.
- Przy akompaniamencie światowej renomy jazzmanów, jak perkusiści Eric Allen z Waszyngtonu czy Tomas Celis Sanchez z Veracruz, dzieciaki z podstawówki muzycznej przy Bolesława Śmiałego śpiewają znane standardy. Poprzez zabawę nabierają pierwszego kontaktu z jazzowym frazowaniem i swingiem - dodaje odpowiedzialny za program artystyczny festiwalu, saksofonista Sylwester Ostrowski.
Zwieńczeniem dwóch miesięcy prób będzie wspólny koncert w sali kameralnej szczecińskiej filharmonii. Wraz z młodymi muzykami wystąpi wokalista Mietek Szcześniak. Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 17, kolejny o 19. Wstęp jest biletowany. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.szczecinjazz.eu.
Szczecin Jazz, który rozpocznie się 2 marca, to międzynarodowy festiwal muzyczny połączony z szeregiem wydarzeń towarzyszących promujących muzykę jazzową. Gwiazdami imprezy będą m.in. amerykańscy wokaliści z Kansas City: Deborah Brown i Kevin Mahogany oraz saksofonista Billy Harper wraz z zespołem The Cookers.
Zobacz także
2017-02-09, godz. 19:47
Światowe megagwiazdy na tegorocznym Sunrise Festival
Armin van Buuren, a także Dmitri Vegas & Like Mike to gwiazdy tegorocznej edycji Sunrise Festival.
» więcej
2017-02-09, godz. 17:47
Tom Hanks dostanie Fiata 126p [ZDJĘCIA]
Amerykański aktor Tom Hanks chce osobiście odebrać Fiata 126p, którego przygotowali dla niego mieszkańcy Bielska-Białej.
» więcej
2017-02-09, godz. 17:39
Muzeum szuka pamiątek po Żołnierzach Wyklętych
Powstające w Warszawie Muzeum Żołnierzy Wyklętych zwraca się z prośbą do byłych żołnierzy podziemia niepodległościowego, a także osób represjonowanych w okresie PRL-u o przekazywanie pamiątek związanych z działalnością antykomunistyczną…
» więcej
2017-02-09, godz. 08:12
Międzynarodowe kino z polskim akcentem w Berlinie
W stolicy Niemiec rozpoczyna się wieczorem 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główne nagrody, czyli Złote i Srebrne Niedźwiedzie, powalczy w tym roku 18 filmów, w tym najnowszy obraz Agnieszki Holland pod tytułem "Po…
» więcej
2017-02-08, godz. 13:20
Trafostacja Sztuki ma nowego dyrektora
Konkurs na stanowisko dyrektora szczecińskiej Trafostacja Sztuki wygrał Stanisław Ruksza. Pokonał on czterech pozostałych kandydatów.
» więcej
2017-02-07, godz. 15:26
Antoniego Karwowskiego wyjątkowa forma sztuki [ZDJĘCIA]
W latach siedemdziesiątych swoją sztuką próbował walczyć z systemem komunistycznym, później szokował akcjami ulicznymi. W Muzeum Narodowym w Szczecinie powstaje wystawa podsumowująca twórczość performera Antoniego Karwowskieg…
» więcej
2017-02-06, godz. 14:56
"Ptaki ujścia rzeki Odry" na Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA]
Zdjęcia dzięcioła małego, śmieszki czy wąsatki można od dziś oglądać na Jasnych Błoniach. Centrum Żeglarskie przygotowało wystawę plenerową poświęconą 60 gatunkom ptaków żyjących w ujściu Odry.
» więcej
2017-02-04, godz. 16:29
Nie żyje szczeciński muzyk Jan Waraczewski
Jan Waraczewski, skrzypek i wieloletni koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, zmarł w sobotę 4 lutego. Miał 69 lat.
» więcej
2017-02-03, godz. 18:27
Zagrają dla Naomi
Szczecińskie zespoły zagrają dla ciężko poparzonej Naomi. 10-letnia dziewczynka w ubiegłym roku uległa wypadkowi i doznała oparzeń trzeciego stopnia.
» więcej
2017-02-03, godz. 14:00
Organek w Radiu Szczecin [WYWIAD]
Autor jednego z największych przebojów ostatnich tygodni "Mississippi w ogniu" był gościem Kamili Olkusz i Grzegorza Lamenta w programie "Radio Szczecin w Pracy".
» więcej