Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Książka "Kompleks Boga" Piotra Rozmusa walczy z dziewięcioma innymi. Fot. www.lubimyczytac.pl
Książka "Kompleks Boga" Piotra Rozmusa walczy z dziewięcioma innymi. Fot. www.lubimyczytac.pl
Horror, którego akcja dzieje się w Szczecinie walczy o nagrodę Książka Roku 2015. Konkurs organizuje największy serwis poświęcony literaturze w Polsce lubimyczytać.pl.
W sumie w 10 kategoriach nominowano prawie 200 tytułów. W kategorii horror - książka "Kompleks Boga" szczecineckiego pisarza Piotra Rozmusa walczy z dziewięcioma innymi.

Akcja rozgrywa się głownie w Szczecinie: w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają znikać studentki. W pracy nie pojawia się też znany lokalny biznesmen i wykładowca psychologii. Policja nie nie ma żadnego tropu.

- Ze Szczecinem zawsze będę czuł się związany ze względu na studenckie lata, które tam spędziłem. Nie ukrywam, że przydała się znajomość topografii miasta. Doktor psychologii opuszcza gmach Uniwersytetu przy ulicy Krakowskiej i podąża w kierunku przystanku znanej sześćdziesiątki. To właśnie tam zostaje uprowadzona prze kogoś, dlaczego, może nie zdradzajmy. Inny z naszych bohaterów spotka się z jednym z bossów szczecińskiej mafii w okolicy Stoczni Szczecińskiej - opowiada Rozmus.

Na książkę można glosować do końca miesiąca przez portal lubimyczytac.

Piotr Rozmus urodził się w Koszalinie, mieszka jednak w Szczecinku. Ma 33 lata.

O zakwalifikowaniu do plebiscytu w pierwszej kolejności decydowała liczba opinii i wysokość ocen wystawionych przez użytkowników, w drugiej kolejności opinie poszczególnych członków redakcji, a także przyznane książkom nagrody i wyróżnienia.
Akcja rozgrywa się głownie w Szczecinie: w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają znikać studentki. W pracy nie pojawia się też znany lokalny biznesmen i wykładowca psychologii. Policja nie nie ma żadnego tropu.

Zobacz także

2018-08-12, godz. 08:29 Podczas Ińskiego Lata Filmowego uczczono współzałożyciela imprezy Mural z fragmentem wiersza Bogdana Kowalskiego, współzałożyciela Ińskiego Lata Filmowego odsłonięto w sobotę w Ińsku. W ten niezwykły sposób uhonorowano niedawno zmarłego członka Stowarzyszenia Ińskie Lato Filmowe. » więcej 2018-08-11, godz. 12:52 Sacrum Non Profanum w Filharmonii. Zabrzmiały kompozycje Paderewskiego W Filharmonii Szczecińskiej w ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego ” Sacrum Non Profanum” zabrzmiały kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego. » więcej 2018-08-11, godz. 08:53 Filmowe Ińsko: Ciekawe dokumenty i odsłonięcie murala Przedpremierowy pokaz polskiej komedii "Juliusz" w reżyserii Alka Pietrzaka zainaugurował 45. Ińskie lato Filmowe. Przez najbliższy tydzień publiczność w Ińsku będzie mogła zobaczyć kilkadziesiąt filmów fabularnych i dokument… » więcej 2018-08-10, godz. 13:48 Uczta dla kinomanów w Ińsku. "Publiczność nie boi się trudnych tematów" Startuje 45. Ińskie Lato Filmowe. Tegoroczną edycję festiwalu otworzy przedpremierowy pokaz filmu „Juliusz” w reżyserii Alka Pietrzaka. » więcej 2018-08-10, godz. 10:47 Tomasz Stańko spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach Jeden z najważniejszych muzyków na polskiej i europejskiej scenie jazzowej Tomasz Stańko spocznie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Piątkowe uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 11 w domu przedpogr… » więcej 2018-08-10, godz. 08:58 Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum Występy ponad 200 artystów, trzy miasta i ponad tydzień na zaprzyjaźnienie się ze sztuką najwyższych lotów. Rozpoczął się 14. Festiwal Sacrum non Profanum. » więcej 2018-08-09, godz. 20:34 Skłodowska-Curie kobietą wszech czasów wg BBC History Polska podwójna noblistka wygrała w plebiscycie na najbardziej wpływową kobietę w historii. Najpierw dziesięć historyczek wytypowało sto nazwisk, a w kolejności - w drodze głosowania - uporządkowali je czytelnicy. » więcej 2018-08-09, godz. 09:14 Zmiany w Oscarowej gali. Ma być krócej i atrakcyjniej Amerykańska Akademia Filmowa poinformowała właśnie, że nastąpi kilka zmian w zasadach rozdawania statuetek Oscara. Uznawane są one za najważniejsze wyróżnienia w światowym kinie. Powstanie m.in. nowa kategoria. » więcej 2018-08-09, godz. 08:48 Nieoczywista wystawa w Filharmonii "Plakaty - nieoczywiste - nieobojętne" Andrzeja Błażejczyka od czwartku można oglądać w Galerii Czwarty Poziom Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-08-08, godz. 06:59 Pogrzeb Kory na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach W środę na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie odbędą się (o godz. 11) uroczystości pogrzebowe Olgi Sipowicz - Kory. Ikona polskiego rocka, laureatka większości najcenniejszych nagród muzycznych w Polsce, zmarła 28 sierpnia… » więcej
253254255256257258259