"The power of local", czyli jak robić dobre lokalne radio - pod takim hasłem Radio Szczecin, jako jedyna polska stacja, zaprezentowało się na Radiodays Europe 2016 w Paryżu.
Podczas konferencji nasi prezenterzy i dziennikarze, jako jedyni z Polski, prezentowali najnowszą historię Radia Szczecin - mówi prezes zarządu Adam Rudawski.
- To była sesja "The power of local", gdzie pokazywaliśmy jak Radio Szczecin z jedenastej pozycji stało się stacją numer jeden. Potroiliśmy liczbę słuchaczy i byliśmy tutaj wyjątkiem, stąd duże zainteresowanie naszą prezentacją - mówi Rudawski.
Radio Szczecin od półtora roku jest numerem jeden w rankingach słuchalności Millward Brown SMG/KRC. Istotą sukcesu jest to, że radio stało się elementem miastotwórczym - medium, które gromadzi wokół siebie mieszkańców - dodaje prezes Radia Szczecin.
- Ludzie uwielbiają lokalność. Przykładem, który podawałem jest to, że mamy przecież telefony komórkowe, możemy dzwonić na cały świat, a dzwonimy zawsze do rodziny, domu. Odwiedzamy portale miejskie, ponieważ lubimy być tutaj, gdzie mieszkamy - mówi Adam Rudawski.
Prezentacji Radia Szczecin w Paryżu przysłuchiwali się radiowcy z kilkudziesięciu krajów.
Radiodays Europe 2016 to też dyskusje o aktualnych wydarzeniach: kryzysie migracyjnym i terroryzmie. O swoich doświadczeniach opowiadają np. reporterzy, którzy relacjonowali zamachy w Paryżu.
Podczas konferencji nasi prezenterzy i dziennikarze, jako jedyni z Polski, prezentowali najnowszą historię Radia Szczecin - mówi prezes zarządu Adam Rudawski.
Istotą sukcesu jest to, że radio stało się elementem miastotwórczym - medium, które gromadzi wokół siebie mieszkańców - dodaje prezes Radia Szczecin.
Zobacz także
2015-02-09, godz. 11:06
Tomasz Lazar znów wyróżniony
Szczeciński fotografik wyróżniony w prestiżowym amerykańskim konkursie. Jury nagrody Pictures of the Year International doceniło Tomasza Lazara za cykl portretów zrobionych sybirakom.
» więcej
2015-02-09, godz. 06:26
"Ida" zgarnia kolejną nagrodę!
"Ida" Pawła Pawlikowskiego zdobyła nagrodę BAFTA. Została uznana przez Brytyjską Akademię Filmową najlepszym filmem nieanglojęzycznym. W swojej kategorii pokonała m.in. rosyjskiego "Lewiatana".
» więcej
2015-02-08, godz. 21:19
Trebunie-Tutki symfonicznie
Góralski zespół Trebunie-Tutki wystąpił w projekcie Legenda Tatr w Szczecińskiej Filharmonii. Oprócz Orkiestry Symfonicznej, muzykom towarzyszył Chór Akademii Morskiej.
» więcej
2015-02-08, godz. 20:11
Busem przez pięć kontynentów
Odwiedzili 52 państwa na pięciu kontynentach, a wszystko czego potrzebowali to ważne paszporty i stary - jak sami mówią - hipisowski bus.
» więcej
2015-02-08, godz. 17:55
Muzycy filharmonii dostali nowe instrumenty
Trąbka, klarnet, obój, waltornia i kotły - takie nowe instrumenty w Szczecińskiej Filharmonii. Na poprzednich muzycy grali ponad dekadę i były już zużyte.
» więcej
2015-02-08, godz. 09:01
"Ida" najlepszym filmem europejskim. Hiszpanie nagradzają
Hiszpańska Akademia Sztuki Filmowej uznała "Idę" Pawła Pawlikowskiego za najlepszy film europejski. Dramat zdobył w Madrycie nagrodę "Goya".
» więcej
2015-02-07, godz. 11:11
Maraton filmów "O! Góry" w starej Filharmonii
Maraton filmów o górach "O! Góry" trwa w budynku starej Filharmonii przy placu Armii Krajowej w Szczecinie.
» więcej
2015-02-06, godz. 14:45
Polska sztuka pojechała do Chin
Zbroje i skrzydła husarskie, obrazy Matejki i Wyspiańskiego oraz średniowieczne Madonny pojawią się na wystawie "Skarby z kraju Chopina. Sztuka polska XV-XX wieku".
» więcej
2015-02-06, godz. 10:51
Filmy na wysokim poziomie. Dosłownie i w przenośni
Premiera filmu o Jerzym Kukuczce, koncert zespołu Jackpot i 20 filmów dokumentalnych o górach z całego świata. W piątek w Szczecinie rozpoczyna się IV Przegląd filmów "O! Góry".
» więcej
2015-02-06, godz. 09:05
Legenda polskiego kina kończy 100 lat
Była łączniczką w Powstaniu Warszawskim i królową powojennych scen teatralnych i filmowych. Dziś legenda polskiego kina - Danuta Szaflarska kończy 100 lat.
» więcej