Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie" w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Almeirim zaprezentuje sześć choreografii inspirowanych różnymi rejonami Polski.
Kilkudziesięcioosobowy zespół w czwartek zatańczył jako support przed występem w Szczecinie słynnego "Mazowsza", a w piątkowy poranek - dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego - wyruszył do Portugalii.

"Szczecinianie" istnieją od 16 lat. W swoim repertuarze mają tańce i pieśni ze wszystkich zakątków Polski. - Nasze województwo jest specyficzną kolebką kultury, gdzie polska tradycja miesza się. Po II wojnie światowej przyjechali ludzie z różnych zakątków Polski i kresów - podkreśla Krzysztof Kamiński, dyrektor artystyczny zespołu.

Taki też repertuar pokażą w Portugalii. - To międzynarodowy festiwal, w którym będziemy reprezentować Polskę, a przede wszystkim Pomorze Zachodnie z którym się identyfikujemy - dodaje Kamiński.

"Szczecinianie" to zespół amatorski. Tworzą go mieszkańcy naszego miasta różnych zawodów. Są wśród nich np. lekarze, nauczyciele i prawnicy.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2018-04-18, godz. 21:08 Rękodzieło Indian Amazonii na Wałach Chrobrego [ZDJĘCIA] Muzeum Narodowe w Szczecinie posiada w swej kolekcji półtora tysiąca obiektów pochodzących z Ameryki Południowej. » więcej 2018-04-18, godz. 16:55 "Taniec to jest pasja, całe moje życie". Konkurs Baletowy Złote Pointy w Szczecinie [ZDJĘCIA] XI Międzynarodowy Konkurs Baletowy "Złote Pointy" 2018 organizuje szczecińska Fundacja Balet. » więcej 2018-04-17, godz. 13:02 Muzyka baroku na wyjątkowym instrumencie Koncerty Grünebergowskie po raz kolejny startują już w niedzielę. Do końca roku zaplanowano łącznie pięć muzycznych spotkań z wyremontowanymi organami Grüneberga w roli głównej. » więcej 2018-04-16, godz. 21:53 Uczniowie i nauczyciele na jednej scenie Wystąpili na scenie ze swoimi nauczycielami. W ramach festiwalu Dzień Głosu, uczniowie jednej ze szczecińskich szkół zaśpiewali m.in. pieśni Mieczysława Karłowicza czy arie z "Czarodziejskiego fletu". » więcej 2018-04-16, godz. 16:17 Dzień Głosu w Szczecinie. Młodzi wokaliści na scenie Uczniowie szkół muzycznych zaśpiewają podczas czwartej edycji festiwalu "Dzień Głosu" w Szczecinie. Koncert odbędzie się w poniedziałek wieczorem. » więcej 2018-04-16, godz. 08:08 "Nie z tej bajki" z Trzebieży najlepszym spektaklem Przedstawienie „Nie z tej bajki" Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży zdobyło nagrodę za najlepszy spektakl podczas Ogólnopolskiego Spotkania Małych Form Teatralnych w Warszawie. » więcej 2018-04-15, godz. 08:48 #Witkacy w szczecińskiej filharmonii Warszawska muzyczna kooperatywa Hashtag Ensemble wystąpiła w sobotę wieczorem w Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-04-14, godz. 13:19 Festiwal "Tradycja od:nowa". W Mostach i Kliniskach Impreza organizowana przez Teatr Brama, jest częścią międzynarodowego projektu "Caravana Next". Jej głównym celem jest spotkanie i "uruchomienie" mieszkańców oraz lokalnych społeczności do wspólnego działania. » więcej 2018-04-14, godz. 09:11 Zmarł czeski reżyser filmowy Miloš Forman W wieku 86 lat zmarł reżyser filmowy Miloš Forman - poinformowały czeskie media. » więcej 2018-04-13, godz. 17:05 "Świat zgładzony w Katyniu". Wystawa ku pamięci ofiar Historie 18 ofiar zbrodni katyńskiej przedstawia plenerowa wystawa, którą można oglądać na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Plansze ze zdjęciami oraz biogramami pomordowanych w 1940 roku przez Sowietów stanęły tam z okazji obchodów… » więcej
279280281282283284285