Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Tradycyjna forma czytelnictwa ustępuje e-bookom. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Tradycyjna forma czytelnictwa ustępuje e-bookom. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
MPB w Szczecinie zachęca do bezpłatnego dostępu do 16 tys. e-booków, bez limitów. Czytelnicy korzystają z usługi od sierpnia i każdego miesiąca "pochłaniają" dwa razy więcej książek.
Takie możliwości daje aplikacja "Legimi dla bibliotek". Aplikację zainstalować może każdy, a dzięki temu, że biblioteka wykupiła do niej grupowy dostęp, może także bezpłatnie pobierać e-booki.

- Wystarczy, że jest się naszym czytelnikiem, a jeśli się nim nie jest, to trzeba się zapisać do biblioteki. Wtedy można pobrać kod ze strony lub bezpośrednio u bibliotekarki, a dalej to już tylko życzymy przyjemnej lektury - mówi dyrektor MBP Krzysztof Marcinowski.

Kod jest ważny przez miesiąc. Po jego upływie można poprosić o następny.

- Można korzystać z dwóch urządzeń na raz: komputera i z komórki, albo czytnika, jeśli się go ma - dodaje Marcinkowski.

Miejska Biblioteka Publiczna wykupiła dostęp do ponad miliona stron. Dyrektor szacował, że czytelnicy przeczytają je w ciągu roku. Teraz - obserwując jak rośnie popularność aplikacji - sądzi, że limit wyczerpie się kilka miesięcy wcześniej. Wtedy prawdopodobnie przedłuży umowę.

Od sierpnia czytelnicy pobrali 4,5 tys. książek. W październiku czytali średnio ponad 3 tys. stron dziennie. Na początku listopada - już dwa razy tyle. Wśród najczęściej czytanych książek są thriller "Dziewczyna z pociągu" Pauli Hawkins oraz kryminały: "Immunitet" Remigiusza Mroza i "Lampiony" Katarzyny Bondy.
Materiał Natalii Skawińskiej

Zobacz także

2009-11-07, godz. 12:45 Koniec Świata Teatru Brama Gotowy jest już nowy spektakl jednego z najlepszych zachodniopomorskich teatrów niezależnych - goleniowskiej "Bramy". Premiera już za 2 tygodnie. » więcej 2009-11-07, godz. 08:49 Maria Bakka obchodzi 65 lat pracy artystycznej Nestorkę scen szczecińskich będzie można dziś zobaczyć podczas premiery w Teatrze Polskim w Szczecinie. Sztukę Victora Lanoux zatytułowaną "Dawno temu dziś" wyreżyserowała Anna Kękuś-Poks. » więcej 2009-11-05, godz. 13:23 Kaczka Dziwaczka najlepsza w Dniu Postaci z Bajek Czarownice, Pipi Pończoszanka, Tomcio Paluch oraz inne postacie z bajek można było dzisiaj spotkać w książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie szkół podstawowych przebrani w stroje ulubionych bohaterów… » więcej 2009-11-05, godz. 12:31 "Przeciąg" na Zamku Anna Orlikowska została laureatką II Festiwalu Sztuki Młodych "Przeciąg", który rozpoczyna się dziś w Szczecinie. Festiwal jest przeglądem najnowszej młodej polskiej twórczości plastycznej. » więcej 2009-11-05, godz. 09:00 Wojowie słowiańscy na promocji książki Przygody 4-letniego szczecinianina, który przenosi się w czasie, poznaje słowiańskich bogów i rówieśników sprzed tysiąca lat, są tematem książki pod tytułem "Borek i bogowie Słowian". Jej promocja odbędzie się dziś w Książnicy… » więcej 2009-11-04, godz. 15:29 Zemsta wyrusza w region "Zemsta" Aleksandra Fredry w reżyserii Anny Augustynowicz wyruszyła w objazd. Do 10 listopada spektakl zaprezentowany zostanie w Gryficach, Nowogardzie, Świnoujściu i Koszalinie. » więcej 2009-11-04, godz. 10:17 Międzynarodowe Spotkania Teatralne od dziś w Szczecinie Artyści z siedmiu krajów europejskich m.in. z Niemiec, Austrii, Norwegii i Finlandii oraz Polski wezmą udział w rozpoczynających się dziś w Szczecinie XIII Międzynarodowych Spotkaniach Teatralnych OKNO. » więcej 2009-10-30, godz. 14:05 "Dziady" w ruinach w Żółwiej Błoci W ruinach przedwojennego kościoła w podgoleniowskiej Żółwiej Błoci obejrzeć będzie można dzisiaj widowisko "Dziadów". » więcej 2009-10-30, godz. 00:35 Sukces stargardzkiego "Ewenementu" Przedstawieniem „Bloczek” w wykonaniu Hanny Śleszyńskiej, Agaty Kuleszy i Darii Widawskiej zakończyły się Stargardzkie Spotkania Teatralne „Ewenement”. » więcej 2009-10-25, godz. 08:37 Po premierze "Noclegu w Apeninach" Wczorajsza premiera "Noclegu w Apeninach" w reżyserii Michała Zadary w Teatrze Współczesnym została przyjęta bardzo ciepło. » więcej
642643644645646647648