Nowy odcinek "Ucha Prezesa" już jutro - ujawniają w naszym studiu Robert Górski oraz Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Artyści mówią też o tym, jak postrzega ich publiczność, a jak politycy.
Górski i Cieślak cieszą się z dobrego odbioru serialu i nie zgadzają się, ani z tezą, że "ocieplają wizerunek prezesa", ani z tą, że chcą "dowalić PiS-owi"
- W kraju jest tyle agresji, tak wiele złego myślenia, że chcieliśmy atmosferę trochę rozładować - ocenia Robert Górski. Kontynuując wątek Mikołaj Cieślak zauważa: - Humor służy oswajaniu sytuacji. Chcemy, żeby z napiętego świata polityki spuścić trochę powietrza, żeby wszyscy spojrzeli na siebie inaczej.
- Zadaniem satyryka jest nabijanie się z władzy, bo opozycja jest właściwie bezsilna, nic nie może; może najwyżej protestować - tłumaczy Górski. - Najciekawsze jest właśnie to, jest to dla nas komplementem, że nie wiadomo właściwie, czy my ocieplamy wizerunek Prezesa czy wręcz przeciwnie - mówi Mikołaj Cieślak.
Aktorzy Kabaretu Moralnego Niepokoju pytani, czy w "Uchu prezesa" pojawią się też politycy opozycji, tłumaczyli, że nie ma przesłanek, aby mieli jakikolwiek powód, aby się w gabinecie pojawić. - Chyba, że się Prezesowi przyśnią - mówił Robert Górski, zdradzając, co może się jeszcze wydarzyć w komedii. Dodawał, że fabuła ich serialu tworzy się "na gorąco".
Zobacz także
2018-02-10, godz. 12:21
Margaret powalczy o występ w szwedzkiej Eurowizji
Polska piosenkarka Margaret wystąpi w sobotę w drugim koncercie szwedzkich preselekcji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Po raz pierwszy w historii o szansę reprezentowania Szwecji powalczy polska artystka.
» więcej
2018-02-10, godz. 09:19
Pogrzeb Wojciecha Pokory
W sobotę odbędzie się pogrzeb Wojciecha Pokory, wybitnego aktora filmowego i teatralnego. Artysta zmarł 4 lutego, w wieku 83 lat.
» więcej
2018-02-09, godz. 13:28
Obchody stulecia polskiej niepodległości. Czas na Nowy Jork
Odczytem o słynnym pianiście Ignacym Janie Paderewskim w Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku rozpoczęły się polonijne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku obchodzimy też 85. rocznicę ostatniego…
» więcej
2018-02-09, godz. 11:02
Maraton koncertów na 50-lecie szczecińskiego domu kultury
Obchody pięćdziesięciolecia Domu Kultury Słowianin zapowiada jego szefowa programowa. Będzie maraton koncertów i okolicznościowa płyta.
» więcej
2018-02-08, godz. 19:00
Stargardzianie nagrodzeni w "Library of Bodio Lomnago"
Ryszard Baloń i jego podopieczni z Młodzieżowego Domu Kultury zostali nagrodzeni na 9. Międzynarodowym Konkursie Exlibrisów "Library of Bodio Lomnago" we Włoszech.
» więcej
2018-02-08, godz. 18:32
Opera na Zamku i Wolfgang Amadeusz Mozart zapraszają na premierę [ZDJĘCIA, WIDEO]
Próba generalna za nami, a w sobotę: pierwsza premiera w Operze na Zamku w Szczecinie. To "Così fan tutte" Wolfganga Amadeusza Mozarta.
» więcej
2018-02-08, godz. 08:06
"Wychował wiele pokoleń". Jubileusz jedynego takiego teatru
65-lecie istnienia i 10. rocznicę działalności w nowej siedzibie świętuje szczeciński Teatr Lalek "Pleciuga" - jedyny na Pomorzu Zachodnim teatr lalkowy. Wydarzenie było głównym tematem rozmowy gości programu "Radio Szczecin na …
» więcej
2018-02-07, godz. 16:31
IPN chce przypomnieć bohaterów niepodległości. Organizuje konkurs
"Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej" - to konkurs, który Instytut Pamięci Narodowej przygotował dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego ideą jest upamiętnienie osób, które zostały wyróżnione Krzyżem…
» więcej
2018-02-07, godz. 11:47
Wystartował konkurs na projekt Mediateki
Coraz bliżej powstania Mediateki na osiedlu Majowym w Szczecinie.
» więcej
2018-02-07, godz. 00:06
Zapraszamy na koncert szczecińskiej grupy ETA [WIDEO]
Kolejna koncertowa premiera w Radiu Szczecin.
» więcej