Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Musical "La La Land". Mat. producenta
Musical "La La Land". Mat. producenta
Historyczna wpadka na ceremonii rozdania Oscarów. Gdy ogłoszono, że najlepszym filmem został "La La Land", okazało się, że Oscar należy się filmowi "Moonlight" Barry'ego Jankinsa.
Tak dramatycznej pomyłki w historii Oscarów jeszcze nigdy nie było. Twórcy musicalu "La La Land" już cieszyli się na scenie i wygłaszali podziękowania, gdy okazało się, że prawdziwym zwycięzcą jest obraz "Moonlight".

Warren Beatty, który wraz z Faye Dunaway ogłaszał zwycięzcę w głównej kategorii, tłumaczył, dlaczego wymienili niewłaściwy film. - Otworzyłem kopertę i zobaczyłem napis "Emma Stone - "La La Land'. Dlatego tak długo patrzyłem na Faye i na was - tłumaczył słynny aktor. Nagroda dla Emmy Stone była jednym z 6 Oscarów, które zdobył "La La Land".

Początkowo sugerowano, że pomylono zawartość kopert. Z analizy obrazu ze zbliżenia kamery wynika jednak, że Warren Beatty trzymał w ręce kopertę w kategorii "Najlepsza kobieca rola pierwszoplanowa". Nie wiadomo, jak niewłaściwa koperta trafiła w ręce Warrena Beatty. Prowadzący oscarową galę komik, Jimmy Kimmel, wziął na siebie winę za zamieszanie, żartując, że drugi raz już pewnie nie dostąpi tego zaszczytu.

Winę za wpadkę wzięła na siebie, odpowiedzialna za koperty, firma PricewaterhouseCoopers.

- Serdecznie przepraszamy "Moonlight", "La La Land", Warren Beatty'ego, Faye Dunaway i widzów za błąd, który został popełniony podczas ogłaszania nagrody za najlepszy film. Prezenterom przez pomyłkę dano kopertę nie z tej kategorii. Kiedy odkryto błąd, został natychmiast skorygowany. Obecnie badamy, jak to się mogło stać i głęboko żałujemy, że do tego doszło - napisali w oświadczeniu.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Zobacz także

2017-11-09, godz. 18:50 Wyjątkowa wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego [ZDJĘCIA] 1000 najcenniejszych pamiątek pochodzących z darów od osób prywatnych można oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy. Wystawa jest wyjątkowa, bo w gablotach pokazano m.in. biało-czerwone opaski powstańców zaplamione k… » więcej 2017-11-09, godz. 16:01 Prestiżowe wyróżnienie dla szczecińskiego fotografika Szczeciński fotografik Cezary Dubiel ze "złotym" tytułem "Wybitnego artysty" Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP. To pierwszy Polak w historii, który dostał takie wyróżnienie właśnie na poziomie "złotym". » więcej 2017-11-08, godz. 19:07 „Moja Abba" w Zamku Książąt Pomorskich Kiedy w połowie lat 70 XX wieku do Polski przyjeżdżał zwycięzca Eurowizji, szwedzki zespół Abba cała Polska nuciła: "Dancing Queen", czy "Money, Money, Money". Urzekające melodie, barwne, fantastyczne kostiumy, uśmiech, pewność… » więcej 2017-11-07, godz. 21:23 Kennedy oficjalnie i prywatnie w Przełomach [ZDJĘCIA] Wystawa fotografii „Amerykański wizjoner. Życie i czasy Johna F. Kennedy'ego" od wtorku prezentowana jest w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. » więcej 2017-11-07, godz. 17:24 W Szczecinie będzie dużo śmiechu 11. Festiwal Komedii "Szpak" wystartuje 30 listopada w Szczecinie. W ciągu czterech dni odbędą się dwa konkursy: stand-up'u i kabaretów, a także wielki, improwizowany finał z udziałem gwiazd i szpaczek dla dzieci, czyli impro… » więcej 2017-11-07, godz. 08:18 Muzyczna wyprawa na zachodnie Polesie Muzyczna wyprawa na kresy a dokładnie na Polesie - to wieczorem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Wystąpi duet Maniucha i Ksawery. » więcej 2017-11-06, godz. 15:02 Nie żyje aktor Marek Frąckowiak Zmarł aktor filmowy i teatralny Marek Frąckowiak. Był znany z takich telewizyjnych produkcji jak: "Alternatywy 4", "07 zgłoś się" czy "Plebania". Z tym ostatnim serialem był związany przez wszystkie lata jego produkcji. » więcej 2017-11-06, godz. 13:44 Koncert grupy Time To Express w Radiu Szczecin [WIDEO] Zapraszamy na koncertową premierę nowej płyty zespołu Time To Express. Grupa wystąpi w Studiu im. Jana Szyrockiego w piątek, 10 listopada o godz. 19.00 » więcej 2017-11-06, godz. 07:13 "Tworki" Marka Bieńczyka na scenie Teatru Polskiego w Szczecinie Najlepsza i najczęściej nagradzana powieść Marka Bieńczyka "Tworki" doczekała się adaptacji teatralnej. W dodatku to monodram, w którym występuje adaptator Marek Żerański. » więcej 2017-11-05, godz. 19:28 Zmarł profesor Walery Pisarek W Katowicach zmarł profesor Walery Pisarek - wybitny językoznawca, honorowy przewodniczący Rady Języka Polskiego. Miał 86 lat. Profesor zmarł nagle tuż przed rozpoczęciem Gali "Ambasador Polszczyzny", podczas której miał wygłosić… » więcej
305306307308309310311