Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Dyrektor artystyczny Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej Paweł Osuchowski. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Dyrektor artystyczny Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej Paweł Osuchowski. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W taki sposób 14. Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej zachwala jego dyrektor Paweł Osuchowski. Bowiem podczas koncertu inauguracyjnego 12 maja w Katedrze św. Jakuba zabrzmią nie tylko chorał gregoriański, dzieła Dulichiusa ale powstaną na żywo malowane, inspirowane muzyką obrazy.
Dla katedry szczecińskiej zagrane i wyśpiewana nuty na koncercie inauguracyjnym nie będą żadną nowością. Ale dla zwykłego melomana owszem - twierdzi organizatorka festiwalu Urszula Stawicka

- To absolutnie wydarzenie, którego jeszcze nie było, czyli muzyka od średniowiecza, aż po czasy współczesne i improwizacje, czyli muzyka, która jest niezaplanowana, tylko powstaje na żywo, połączona z żywym malarstwem, a to wszystko będzie obrazem muzyki w czasach katedr, w trzech odsłonach - tłumaczy Stawicka.

Na Festiwalu Muzyki Dawnej spotkanie z Beethovenem spotkania obowiązkowe mówi Paweł Osuchowski dyrektor artystyczny Festiwalu.

- Po raz ósmy, ale po raz pierwszy w takiej formie, która się nie mieściła w kościele. Sceny zazdrości, miłosnych uniesień, zaśpiewa je oczywiście gwiazda festiwalu. Beethovena i Mendelssohna w jej interpretacji absolutnie perfekcyjnie usłyszymy - dodaje Osuchowski.

Ta gwiazda będzie niezwykła sopranistka Olga Pasiecznik.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2019-12-10, godz. 07:10 Złote Globy: rywalizują filmy, zwycięża Netflix "Marriage story", "Dwóch papieży", "Dolemite is my name" oraz "Irlandczyk" - to najczęściej nominowane filmy. W Los Angeles ogłoszono obrazy, które rywalizować będą o Złote Globy. » więcej 2019-12-09, godz. 21:28 Złote Globy. Polski kandydat bez nominacji Amerykański komediodramat „Marriage Story” otrzymał najwięcej, bo aż sześć nominacji do tegorocznych Złotych Globów. » więcej 2019-12-09, godz. 19:48 Działalność opozycji antykomunistycznej w nowym albumie [ZDJĘCIA] Setki zdjęć pokazujących działalność opozycji antykomunistycznej w Szczecinie w albumie pod tytułem "Szczecińskie lata przełomu w obiektywie Jarosława Kaczorowskiego i Pawła Woźniaka". » więcej 2019-12-09, godz. 08:31 Akcja Animacja tryumfuje kolejny raz Młodzi filmowcy zespołu Akcja Animacja ze Szczecinka mogą się pochwalić kolejnym sukcesem. Animatorzy zostali zaproszeni do Pałacu w Radziejowicach, a ich wyjazd był połączony z możliwością podnoszenia swoich kwalifikacji. » więcej 2019-12-07, godz. 18:15 Olga Tokarczuk wygłosiła wykład noblowski [WIDEO] Olga Tokarczuk, laureatka Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok, wygłosiła w Sztokholmie wykład noblowski. » więcej 2019-12-07, godz. 10:03 Berlin: ruszył festiwal EMIGRA W Berlinie rozpoczęła się 7. Edycja Festiwalu Filmowego EMIGRA. » więcej 2019-12-06, godz. 18:08 Zmagania o granice II RP - wykład doktora Wojciecha Lizaka "Zmagania o granice" to tytuł wykładu połączonego z wystawą, który w sobotę wygłosi dr Wojciech Lizak. Rzecz będzie traktowała o walkach o granice II Rzeczypospolitej. » więcej 2019-12-05, godz. 19:36 Szopkarze zaprezentowali uroczyście swoje dzieła Szopkarze zaprezentowali uroczyście swoje dzieła wokół pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym w Krakowie. » więcej 2019-12-04, godz. 08:56 "Wybraliśmy osobę o niezwykłej charyzmie" Bartosz Bielenia otrzymał Nagrodę imienia Zbyszka Cybulskiego. Wyróżnienie przyznawane są wyjątkowo utalentowanym aktorom i aktorkom, którzy nie przekroczyli 35. roku życia. » więcej 2019-12-04, godz. 07:53 Artysta wraca do malowania. Wystawa w 13 Muzach [ZDJĘCIA] Najnowsze prace Brunona Tode można od wtorku oglądać w Klubie 13 Muz w Szczecinie. Prezentacji towarzyszył koncert charytatywny przyjaciół artysty: „My z Delty” i „Jackpot”. » więcej
190191192193194195196