Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Teatr Lalek Pleciuga
Fot. Teatr Lalek Pleciuga
Prapremierą "Wodnej opowieści" Maliny Prześlugi Teatr Lalek Pleciuga rozpoczął w sobotę "Teatralny TY-Dzień Dziecka".
To opowieść o rybce i kijance, które zakochują się w sobie. Początkowo wszędzie ze sobą są, ale kiedy dojrzewają okazuje się, iż jedno z nich nie może żyć już tylko w wodzie. Ale to nie zniszczy ich miłości.

Na cały "Ty-dzień" Pleciuga przygotowała blisko 25 wydarzeń, między innymi przedstawienia z Norwegii, Szwecji i Finlandii, warsztaty i zabawy dla dzieci od kilku miesięcy po dorosłych. Dzieciom historia spodobała się.

- Robak był najlepszy. - To było o miłości żaby i ryby. - Przyjaźnili się. - Wszystko ogólnie było super - zapewniały dzieci.

Na prapremierze obecna była tez autorka Malina Prześluga.

- Jestem zachwycona i zdziwiona dlatego, że to jest tekst, który jest dosyć prosty w strukturze i dla takich niewielkich dzieci, właśnie cztero- i pięciolatków, to jest naprawdę odważnie pokazane wszystko. Ogląda się to wszystko fantastycznie. Gra świateł i te pogłosy, dźwięki - to wszystko działa na wyobraźnię - tłumaczy Prześluga.

W niedzielę w remach Teatralnego Tygodnia Dziecka przedstawienie "Teatralny TY-Dzień Dziecka, Dzień pod pierzynką" zespołu z Islandii - mówi wicedyrektorka Pleciugi Anna Garlicka.

- To spektakl, który ma górną granicę wieku półtora roku - dodaje Garlicka.

To przedstawienie lalkowe dla niemowląt, pełne zabawnych, radosnych lalek, interaktywnych zabaw i łagodnych opowieści. Pierwszy pokaz już o godzinie 10.
Relacja Małgorzata Frymus.

Zobacz także

2018-01-16, godz. 14:50 Policja wyklucza udział osób trzecich ws. śmierci wokalistki Cranberries Policja nie podejrzewa udziału osób trzecich w sprawie śmierci piosenkarki Dolores O'Riordan. Wokalistka i liderka grupy rockowej The Cranberries zmarła w poniedziałek w Londynie. Miała 46 lat. » więcej 2018-01-16, godz. 13:32 Baltic Neopolis Orchestra świętuje swoje 10-lecie Przed muzykami Baltic Neopolis Orchestra pracowity rok. Zespół na 10-lecie istnienia zagra z wieloma wybitnymi wirtuozami z całego świata. » więcej 2018-01-14, godz. 17:36 Okradziono słynnego francuskiego reżysera W Paryżu okradziono słynnego francuskiego reżysera Claude'a Leloucha. Łupem złodziei padł między innymi scenariusz jego najnowszego filmu oraz notatki powstałe w ciągu ponad 50 lat pracy twórczej. » więcej 2018-01-13, godz. 20:01 Miasto w roli mecenasa, do wzięcia stypendia twórcze Nawet 12 tysięcy złotych mogą dostać artyści na realizację swoich projektów - ruszyła kolejna edycja Stypendiów Twórczych Miasta Szczecin 2018. » więcej 2018-01-13, godz. 16:58 Kolędy w wykonaniu Collegium Maiorum ZUT 'Obudź się, pasterzu' - tak swój koncert kolęd zatytułował Chór Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Występ rozpoczął się o godz. 17 w Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. » więcej 2018-01-11, godz. 17:34 Pierwsze lata po wojnie, czyli "Wrastanie" na placu Solidarności [ZDJĘCIA] Wielka biała konstrukcja stanęła na placu Solidarności w Szczecinie - to najnowsza wystawa plenerowa Muzeum Narodowego Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Jest opowieścią o pierwszych powojennych latach na Ziemiach Zachodnich i Północnych… » więcej 2018-01-11, godz. 14:35 "Złoto, srebro oraz…" czyli fascynacje kolorystyczne Marka Radke [ZDJĘCIA] Abstrakcyjne geometryczne kompozycje malarskie, obiekty i instalacje nazywane „obrazo-obiektami'. Od czwartku w szczecińskim Muzeum Sztuki Współczesnej można oglądać złoto-srebrne prace malarza-poety Marka Radke. » więcej 2018-01-11, godz. 12:44 Folk i klasyka na jednej scenie. Energetyczny koncert w filharmonii Atom String Quartet zagrał razem z zespołem Zakopower w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Koncert odbył się w środę wieczorem. » więcej 2018-01-09, godz. 21:11 Teatr wydzierżawił halę przy ul. Energetyków Teatr Polski wydzierżawił od Opery na Zamku halę namiotową przy ul. Energetyków w Szczecinie. Umowa została podpisana na rok, z możliwością przedłużenia. » więcej 2018-01-08, godz. 11:12 Jedna z ważniejszych strat wojennych wraca do Krakowa Uznany za zaginiony w czasie II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego „Zima w małym miasteczku” wraca do Krakowa. » więcej
272273274275276277278