Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Teatr Lalek Pleciuga
Fot. Teatr Lalek Pleciuga
Prapremierą "Wodnej opowieści" Maliny Prześlugi Teatr Lalek Pleciuga rozpoczął w sobotę "Teatralny TY-Dzień Dziecka".
To opowieść o rybce i kijance, które zakochują się w sobie. Początkowo wszędzie ze sobą są, ale kiedy dojrzewają okazuje się, iż jedno z nich nie może żyć już tylko w wodzie. Ale to nie zniszczy ich miłości.

Na cały "Ty-dzień" Pleciuga przygotowała blisko 25 wydarzeń, między innymi przedstawienia z Norwegii, Szwecji i Finlandii, warsztaty i zabawy dla dzieci od kilku miesięcy po dorosłych. Dzieciom historia spodobała się.

- Robak był najlepszy. - To było o miłości żaby i ryby. - Przyjaźnili się. - Wszystko ogólnie było super - zapewniały dzieci.

Na prapremierze obecna była tez autorka Malina Prześluga.

- Jestem zachwycona i zdziwiona dlatego, że to jest tekst, który jest dosyć prosty w strukturze i dla takich niewielkich dzieci, właśnie cztero- i pięciolatków, to jest naprawdę odważnie pokazane wszystko. Ogląda się to wszystko fantastycznie. Gra świateł i te pogłosy, dźwięki - to wszystko działa na wyobraźnię - tłumaczy Prześluga.

W niedzielę w remach Teatralnego Tygodnia Dziecka przedstawienie "Teatralny TY-Dzień Dziecka, Dzień pod pierzynką" zespołu z Islandii - mówi wicedyrektorka Pleciugi Anna Garlicka.

- To spektakl, który ma górną granicę wieku półtora roku - dodaje Garlicka.

To przedstawienie lalkowe dla niemowląt, pełne zabawnych, radosnych lalek, interaktywnych zabaw i łagodnych opowieści. Pierwszy pokaz już o godzinie 10.
Relacja Małgorzata Frymus.

Zobacz także

2015-08-26, godz. 13:33 To centrum historii Szczecina. Wyjątkowa wycieczka [WIDEO, ZDJĘCIA] Stoczniowa świetlica, pochylnie z których wodowano statki i hale montażowe m.in. takie niedostępne na co dzień miejsca mogli w środę zwiedzić uczestnicy wycieczki zorganizowanej przez szczeciński oddział IPN. » więcej 2015-08-25, godz. 08:09 Przedruk historycznego pisma w kioskach Przedruk Tygodnika Jedność, który zaczął się ukazywać podczas sierpniowych strajków, wydała szczecińska Solidarność z okazji 35-lecia powstania związku. » więcej 2015-08-24, godz. 14:28 Film szczecińskiego studenta nagrodzony [WIDEO] Student Akademii Sztuki w Szczecinie zdobył wyróżnienie na siódmym "Solanin Film Festiwalu" w Nowej Soli. » więcej 2015-08-23, godz. 17:38 Bogactwo różnych kultur na Zamku [ZDJĘCIA] Kozacka kuchnia, kiermasz rzemiosła i muzyka ze Wschodu pojawiły się na szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2015-08-21, godz. 11:43 Będzie się działo na Łasztowni. Czas przywrócić życie temu miejscu Rozpoczynają się Dni Ulicy Zbożowej. Przez 70 lat brama wjazdowa na Łasztownię była zamknięta. Przyszedł czas, aby przywrócić temu miejscu życie. » więcej 2015-08-18, godz. 20:12 Jubileuszowa Fama w Świnoujściu 45 edycji w 50 lat, czyli jubileusz Famy - Międzynarodowego Kampusu Artystycznego. » więcej 2015-08-18, godz. 08:40 Osobliwe muzeum pod Cedynią Zbigniew Bogdanowicz od lat zbiera stare eksponaty. Ma ich kilka tysięcy sztuk. Magazynuje je w byłej stodole, którą wyremontował i przerobił na muzeum. » więcej 2015-08-17, godz. 17:11 Multimedialna biblioteka na Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Na szczecińskich Jasnych Błoniach stanęło kilka plansz w ramach akcji "Kultura na widoku". Dzięki nim można częściowo za darmo ściągnąć przez internet muzykę, filmy czy gry i to w stu procentach legalnie. » więcej 2015-08-17, godz. 11:20 Rosyjskie spojrzenie na Katyń Rosjanie wydadzą książkę o zbrodni katyńskiej. Sami zebrali 800 tysięcy rubli na jej wydanie - informuje Gazeta Wyborcza. » więcej 2015-08-17, godz. 11:05 Naukowcy sprawdzą co odsłoniła Odra [ZDJĘCIA] Szczecińscy eksperci badają znaleziska w gminie Cedynia. Niski poziom Odry pomiędzy Osinowem Dolnym a Starym Kostrzynkiem ujawnił ukryte przez lata pod wodą fragmenty mostu i wrak barki. » więcej
410411412413414415416