Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

[fot. Krzysztof Bieliński, Robert Jaworski, www.teatr-polski.art.pl]
[fot. Krzysztof Bieliński, Robert Jaworski, www.teatr-polski.art.pl]
Andrzej Seweryn będzie gościem tegorocznego "Lata z Muzami" w Nowogardzie. Podczas festiwalu aktor wystąpi w spektaklu "Rozmowy z Szekspirem" oraz spotka się z widzami.
"Rozmowy z Szekspirem" w reżyserii i z udziałem Andrzeja Seweryna będzie można zobaczyć podczas uroczystej inauguracji "Lata z Muzami", 14 lipca. Dzień później, po pokazie filmu "Ostatnia rodzina", w którym Seweryn gra słynnego malarza, rzeźbiarza i fotografika Zdzisława Beksińskiego, odbędzie się otwarte spotkanie z aktorem. Podczas festiwalu widzowie będą mogli obejrzeć także inne filmy z udziałem Andrzeja Seweryna, tj. "Różyczka" i "Anatomia zła".

Andrzej Seweryn to aktor filmowy i teatralny. Miłośnicy kina znają go z takich filmów jak: "Noce i dnie" Jerzego Antczaka, "Dziecinne pytania" Janusza Zaorskiego czy produkcji Andrzeja Wajdy: "Człowiek z żelaza" i "Dyrygent", za występ w którym otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinale. Zagrał również m.in. w "Liście Schindlera" Stevena Spielberga czy "Całkowitym zaćmieniu" Agnieszki Holland, a także "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana, "Panu Tadeuszu" Wajdy oraz "Prymasie - Trzech latach z tysiąca" Teresy Kotlarczyk. W ubiegłym roku Seweryn wcielił się w rolę Zdzisława Beksińskiego w "Ostatniej rodzinie" Jana P. Matuszyńskiego, za którą otrzymał m.in. Orła, Złote Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Srebrnego Lamparta na MFF w Locarno.

Główne wydarzenia "Lata z Muzami" w Nowogardzie rozpoczną się 14 lipca. To będzie 21 edycja festiwalu. W programie są m.in. pokazy filmowe, spotkania z twórcami polskiego kina oraz artystami, koncerty, wernisaże czy występy kabaretowe. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.ndk.pl.

Zobacz także

2017-02-19, godz. 09:21 "Pustostan" Maliny Prześlugi na scenie Współczesnego [ZDJĘCIA] Groteskowa sztuka Maliny Prześlugi - jednej z najciekawszych, współczesnych polskich dramatopisarek - "Pustostan" miała w sobotę wieczorem swoją prapremierę w Malarni czyli na scenie kameralnej Teatru Współczesnego w Szczecinie. » więcej 2017-02-18, godz. 23:31 Nie żyje Witold Adamek Operator filmowy, reżyser i scenarzysta, laureat wielu nagród filmowych, zmarł w sobotę 18 lutego w Warszawie. Miał 71 lat. » więcej 2017-02-18, godz. 23:23 Polski film wyróżniony na Berlinale. "Pokot" ze Srebrnym Niedźwiedziem [WIDEO] Najnowszy film Agnieszki Holland "Pokot" został wyróżniony na festiwalu filmowym w Berlinie. Obraz otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za "otwieranie nowych perspektyw". Najważniejsza nagroda festiwalu Berlinale, czyli Złoty Niedźwiedź… » więcej 2017-02-18, godz. 21:20 Zagraj w grę i przenieś się w świat muzyki. Filharmonia wydała planszówkę [ZDJĘCIA] Filharmonia szczecińska wydała własną grę planszową. Jej oficjalna premiera odbędzie się we wtorek. Tytuł planszówki to "Filharmonia". » więcej 2017-02-18, godz. 11:25 Wystawa o Harrym Houdinim - najsłynniejszym iluzjoniście "Prawa zadziwienia" - tak nazywa się otwarta w Madrycie wystawa poświęcona Harremu Houdiniemu - jednemu z najsłynniejszych iluzjonistów świata, który żył na przełomie XIX i XX wieku. Wystawę można oglądać w galerii Fundacji … » więcej 2017-02-18, godz. 08:25 Rozdanie nagród na Berlinale W sobotę wieczorem poznamy laureatów nagród na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. O statuetkę ubiega się między innymi najnowszy film Agnieszki Holland pod tytułem "Pokot". » więcej 2017-02-16, godz. 07:21 Poznawali historie willi Szczecina Szczecin jest miastem wielu tajemnic, które wciąż czekają na swoje odkrycie - tak mówił Maciej Słomiński z Narodowego Instytutu Dziedzictwa podczas wykładu w ramach cyklu "Środy z historią Szczecina". » więcej 2017-02-15, godz. 15:54 Pleciuga przed premierą bajki Premierę przedstawienia "Kiedy zakwitnie margerytka" przygotowuje szczeciński Teatr Lalek Pleciuga. » więcej 2017-02-15, godz. 08:45 Narodowe Czytanie do wyboru. Kończy się głosowanie na lektury Środa jest ostatnim dzień głosowania na lekturę na Narodowe Czytanie 2017. Polacy mogą wybierać spośród czterech tytułów: "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego, "Beniowski" Juliusza Słowackiego… » więcej 2017-02-14, godz. 09:21 "Ucho prezesa": Nabijać się z władzy przy bezsile opozycji [WIDEO] Nowy odcinek "Ucha Prezesa" już jutro - ujawniają w naszym studiu Robert Górski oraz Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Artyści mówią też o tym, jak postrzega ich publiczność, a jak politycy. » więcej
353354355356357358359