Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Pełne sale i długie rozmowy po filmach to najkrótszy opis 44. Ińskiego Lata Filmowego. Sobotnie filmy o Beksińskich: fabuła "Ostatnia rodzina" i dokument "Beksińscy. Album wideofoniczny" wzbudziły wiele emocji wśród widzów. Kolejne już w niedzielę.
Między innymi nagradzane na wielu festiwalach dokumenty "Ostatni w Aleppo" Firas'a Fayyad'a opisujący wolontariuszy Białych Hełmów, którzy przeszukują gruzy zniszczonego syryjskiego miasta, w poszukiwaniu żywych osób oraz "Komunia" Anny Zameckiej pokazująca przyspieszoną lekcja dojrzewania 14-latki, która próbuje skleić swoją rozpadającą się rodzinę. Pokazy w kinie Morena i w sali szkolnej, czyli "Jaskinia zapomnianych snów".

- Festiwal rozpoczął w piątek wieczorem dokument „Happy Olo. Pogodna ballada o Olku Dobie” i to był świetny start - mówią widzowie. - Bardzo fajny, humorystyczny, fantastyczny. Jesteśmy zachwycone repertuarem. Film dokumentalny bardzo mi się podobał.

- W niedzielę o 16 polecam "Komunię" Anny Zameckiej - mówi dyrektor artystyczny Festiwalu Przemysław Lewandowski. - Wejście do mieszkania pewnej rodziny. Kompletnie niezwykła sytuacja. To jeden z najbardziej nagradzanych polskich filmów na zagranicznych festiwalach.

O godzinie 19 w cyklu "Nowe kino polskie" krótkometrażowa fabuła Aleksandra Pietrzaka „Ja i mój tata” z udziałem Krzysztofa Kowalewskiego. Po projekcji zaplanowano spotkanie z aktorem.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2020-11-04, godz. 13:07 Wirtualne zwiedzanie Szczecina i okolic Czy można zwiedzić Szczecin i region nie wychodząc z domu? Można. To dzięki projektowi Travel Tomorrow. » więcej 2020-10-30, godz. 21:39 Pierwsza płyta z nieznanymi piosenkami Roxette W piątek ukazał się na rynku pierwszy z czterech albumów z niepublikowanymi wcześniej piosenkami szwedzkiego duetu Roxette. Zbiór "Bags of Tricks" zawiera nieznane utwory nagrane w latach 1986-2016. » więcej 2020-10-30, godz. 18:45 Premiera cyfrowa płyty z pieśniami Karłowicza Filharmonia w Szczecinie, której Mieczysław Karłowicz patronuje już od ponad 60 lat, oddaje hołd wybitnemu polskiemu kompozytorowi i nagrywa wszystkie jego utwory. » więcej 2020-10-30, godz. 16:19 Zmarła Agnieszka Fatyga, aktorka teatralna i telewizyjna W wieku 62 lat zmarła Agnieszka Fatyga, aktorka teatralna i telewizyjna, piosenkarka, śpiewaczka i pianistka. » więcej 2020-10-29, godz. 18:52 Wielka wystawa o dziejach rodziny Radziwiłów [ZDJĘCIA] Ze zbiorów szczecińskiego antykwariatu Wu-eL w Poznaniu stworzono wielką wystawę o rodzie Radziwiłłów. Ekspozycja nosi tytuł "Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek". » więcej 2020-10-29, godz. 09:40 Światowa premiera płyty Paderewskiego w Radiu Szczecin [ZDJĘCIA] Obchody 75-lecia Radia Szczecin uświetniła w środę, 28 października 2020 roku w studiu S-1 im. Jana Szyrockiego światowa premiera płyty kompaktowej z Symfonią h-moll op. 24 „Polonia" Ignacego Jana Paderewskiego. » więcej 2020-10-28, godz. 23:48 Zespół STAN GER. zagrał na scenie Radia Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] To w ramach kolejnej odsłony naszego cyklu [3x1]. » więcej 2020-10-28, godz. 08:21 Ignacy Jan Paderewski na 75-lecie Radia Szczecin [ZDJĘCIA] W ramach obchodów 75-lecia Radia Szczecin odbędzie się w środę, w Studiu S-1 im. Jana Szyrockiego światowa premiera płyty, na której zarejestrowano słynną Symfonię h-moll op. 24 "Polonia" Ignacego Jana Paderewskiego. » więcej 2020-10-27, godz. 19:59 Trzech w [3x1]! [WIDEO, ZDJĘCIA] Przed nami październikowa odsłona cyklu [3x1]. » więcej 2020-10-26, godz. 08:07 Nowe pomysły na wsparcie Pioniera Współpraca z lokalnym stowarzyszeniem oraz specjalny film wyświetlany turystom podczas zwiedzania Szczecina - to pomysły na długofalowe wsparcie najstarszego kina świata i wynik ustaleń miasta z właścicielami Pioniera. » więcej
157158159160161162163