Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Wystawę można oglądać do końca miesiąca w godzinach pracy Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Uzupełniają ją filmy dotyczące alei. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Wystawę można oglądać do końca miesiąca w godzinach pracy Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Uzupełniają ją filmy dotyczące alei. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Opowieści o tym, czym żyła dawna główna arteria miasta można znaleźć na wystawie "Dzień (na) Wojska Polskiego". Ekspozycja została otwarta w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim ŚRODEK przy ul. bł. Królowej Jadwigi w Szczecinie.
Tworzą ją trzy plansze oraz pojedyncze karteczki ze wspomnieniami szczecinian na temat al. Wojska Polskiego.

Jedną z osób, która podzieliła się tym jak ją pamięta jest pani Jolanta. Kobieta mieszkała nieopodal placu Zgody na przełomie lat 50. i 60. Była wtedy dzieckiem. Na wystawie jest jej zdjęcie w samochodziku oraz na słoniu.

- To nie jest żywy słoń, oczywiście, to atrapa! Zarabiali tak sobie fotografowie. To była główna ulica w mieście, były tu przez cały czas tłumy, kręcili się ludzie, było wszystko - wspomina pani Jolanta.

Każde ze wspomnień jest zupełnie inne, ale mają pewien punkt wspólny.

- Jest to zarówno tęsknota za tym, jak było, ale też nadzieja, że jeszcze tak będzie. Ludzie życzą tego alei Wojska Polskiego, by jej renoma była tak wielka jak pamięć o niej - zaznacza Kinga Rabińska, jedna z koordynatorek akcji.

Wystawę można oglądać do końca miesiąca w godzinach pracy Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego . Uzupełniają ją filmy dotyczące alei. Do tego każdy może stać się częścią ekspozycji spisując i dokładając do niej swoje osobiste wspomnienie.
- To nie jest żywy słoń, oczywiście, to atrapa! Zarabiali tak sobie fotografowie, to była główna ulica w mieście, były tu przez cały czas tłumy, kręcili się ludzie, było wszystko - wspomina pani Jolanta.
- Jest to zarówno tęsknota za tym, jak było, ale też nadzieja, że jeszcze tak będzie. Ludzie życzą tego alei Wojska Polskiego, by jej renoma była tak wielka jak pamięć o niej - zaznacza Kinga Rabińska, jedna z koordynatorek akcji.

Zobacz także

2012-09-22, godz. 14:42 "eleWator", czyli nowość na naszym rynku Szczecin będzie miał nowe pismo literacko-kulturalne. Pierwszy numer "eleWator'a" - bo tak się będzie nazywał kwartalnik - ukaże się w październiku. » więcej 2012-09-22, godz. 09:20 Filharmonia ruszyła z sezonem. Przyszły tłumy IX Symfonią Ludviga van Beethowena szczecińska filharmonia rozpoczęła nowy sezon. Jej orkiestrę poprowadził nowy dyrygent Michał Dworzyński. Artyści otrzymali owacje na stojąco. » więcej 2012-09-21, godz. 07:22 Filharmonia rozpoczyna Beethovenem 9. Symfonia Ludwiga van Beethovena w interpretacji orkiestry Filharmonii Szczecińskiej zainauguruje nowy sezon artystyczny. » więcej 2012-09-20, godz. 10:02 Kultowe studio, znana orkiestra i szczeciński muzyk W legendarnym studio, w którym powstawały płyty Beatlesów czy Pink Floyd w londyńskim Abbey Road, swoją płytę nagrał szczeciński gitarzysta, Krzysztof Meisinger. » więcej 2012-09-20, godz. 08:28 Piotr Banach w Radiu Szczecin [WYWIAD] Na początku lat 90. powołał do życia grupę Hey, a wcześniej grał m.in. w Kolaborantach i Dum Dum. Piotr Banach - znany muzyk, kompozytor i producent - był gościem czwartkowej audycji Radio Cafe. » więcej 2012-09-19, godz. 07:33 Warto być eko? Będą przekonywać najmłodszych "Muzyka jest wszędzie i można grać na wszystkim". To będą udowadniać organizatorzy warsztatów dla dzieci w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Zajęcia odbędą się w środę w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu. » więcej 2012-09-16, godz. 20:06 Zagrali dla "matki" Akademii Sztuki [ZDJĘCIA] Prof. Maria Radomska-Tomczuk, jedna z "matek" Akademii Sztuki, po dwóch latach została z długiem po Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej i bez etatu w AS. » więcej 2012-09-15, godz. 21:42 Nasz radiowy kolega w doborowym gronie Poeta ze Szczecina, dziennikarz Radia Szczecin Konrad Wojtyła wśród uczestników Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego na Ukrainie. » więcej 2012-09-13, godz. 08:14 To on zrobił słynne zdjęcia Grudnia'70 Fotografie Macieja Jasieckiego można oglądać w Książnicy Pomorskiej w Sali pod Piramidą. To on zrobił słynne zdjęcia Grudnia'70 i płonącego komitetu oraz z wizyty Edwarda Gierka w szczecińskiej stoczni. » więcej 2012-09-13, godz. 07:09 Historia sztuki na znaczkach pocztowych "Wunderkammer", czyli gabinet osobliwości od dziś w szczecińskim Polmozbycie. » więcej
557558559560561562563