Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

"Morskie inspiracje" w Galerii Kapitańskiej. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
"Morskie inspiracje" w Galerii Kapitańskiej. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wystawę "Morskie inspiracje 2017" można oglądać od środy w Galerii Kapitańskiej w Szczecinie. Obrazy, które znalazły się na ekspozycji, to efekt pracy 13 artystów z całego kraju na Ogólnopolskich Spotkaniach Twórców Malarstwa Współczesnego w Międzyzdrojach.
Galeria Kapitańska organizuje wrześniowe plenery w Międzyzdrojach już od czterech lat. - Obserwowanie artystów przy pracy to niezwykłe przeżycie - przyznaje komisarz pleneru Irena Osina. - Na plenerach bywają artyści w różnym wieku, z różnym doświadczeniem i dorobkiem oraz stosujący różne techniki malowania. To wszystko można zobaczyć w naszej galerii.

W tym roku artystów inspirowało morze, ale też zachody słońca, piaszczysta plaża i zachmurzone niebo. Piotr Błażejewski z Wrocławia namalował czerwone morze. - Do tego czerwone statki - dodaje malarz. - Postrzeganie jest sprawą indywidualną. Ja to widzę właśnie tak. Jestem lekkim daltonistą - żartuje.

Zdaniem Tomasza Klimczyka z Sieradza, taki plener dla artysty to czas ładowania akumulatorów. - Plenery są nie tylko po to, by w miłej atmosferze wymieniać się doświadczeniami z kolegami artystami, ale żeby ładować siebie energią płynącą z pejzażu, którego inspiracją były właśnie Międzyzdroje - mówi Klimczyk.

Wystawa w Galerii Kapitańskiej będzie czynna do 6 października.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2017-04-21, godz. 21:23 Kolorowa parada na rozpoczęcie przeglądu teatrów Kolorowa parada przebierańców, szczudlarzy i artystów przeszła ulicami Szczecina. Korowód otwiera 52. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt. » więcej 2017-04-21, godz. 20:10 Odkryto nieznany szkic Michała Anioła Włoscy konserwatorzy na odwrocie słynnego szkicu Michała Anioła „Ofiarowanie Izaaka” odkryli jego pierwowzór. Nieznane dotychczas dzieło od soboty będzie można oglądać w Rzymie w Muzeach Kapitolińskich. » więcej 2017-04-21, godz. 12:04 Rusza Kontrapunkt! Na początek kolorowa parada i "Cisza w Troi" Kolorowa parada ulicami Szczecina rozpocznie w piątek wieczorem jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce, czyli Kontrapunkt. » więcej 2017-04-20, godz. 21:11 65 lat małżeństwa Kulmów Joanna i Jan Kulmowie obchodzili na Uniwersytecie Szczecińskim żelazny jubileusz, czyli 65. rocznicę swojego ślubu. » więcej 2017-04-20, godz. 08:11 Pamiętali o powstańcach z getta Szczecinianie pamiętali o bohaterach Powstania w Getcie Warszawskim. W środę, w 74. rocznicę wybuchu zrywu, w siedzibie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Szczecinie odbyło się okolicznościowe spotkanie. Ze spektaklem poetycko-muzycznym… » więcej 2017-04-19, godz. 19:41 Żelazny jubileusz Kulmów w Szczecinie Joanna Kulmowa - poetka, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz Jan Kulma - reżyser, muzyk, filozof, pisarz - obchodzą 65. rocznicę ślubu czyli żelazny jubileusz. » więcej 2017-04-16, godz. 18:57 Trwają prace nad scenariuszem wystawy stałej Muzeum Historii Polski Ma być nowoczesna, multimedialna i ukazująca najdawniejsze dzieje Polski po czasy współczesne - w Muzeum Historii Polski trwają prace nad koncepcją wystawy stałej. » więcej 2017-04-16, godz. 15:29 Polski film w finale konkursu w Cannes Szansa na Złotą Palmę dla polskiego reżysera, absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Krótkometrażowy film Grzegorza Mołdy "Koniec widzenia" znalazł się w finale konkursu w Cannes. » więcej 2017-04-15, godz. 18:36 Poznaliśmy laureatkę nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego Marta Nieradkiewicz została laureatką nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego. Aktorka była nominowana za role w filmach "Zjednoczone stany miłości" oraz "Kamper". » więcej 2017-04-13, godz. 14:26 Historyczny moment dla XIV-wiecznego kościoła w Jasienicy [ZDJĘCIA] Najprawdopodobniej po raz pierwszy dźwięki organów rozbrzmiały XIV-wiecznym kościele w Jasienicy. » więcej
331332333334335336337