Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Otwarcie Westiwalu sztuki architektury. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Otwarcie Westiwalu sztuki architektury. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Hasłem tegorocznego, jedenastego Westivalu, jest słowo "Reset". To moment, w którym zaczynamy coś od nowa, korzystając z zastanych możliwości.
Do niedzieli zaplanowano zwiedzania Łasztowni z przewodnikiem, wykłady, koncerty warsztaty dla dzieci, pokazy filmów i spotkania.

W tym roku Westiwal odbywa się na Łasztowni, bowiem główną inspiracją do tegorocznych spotkań jest wystawa pokonkursowa projektów architektonicznych „Łasztownia - Nowe serce miasta” - przyznaje jeden z kuratorów Radosław Gajda.

- I tak pomyśleliśmy, że ten konkurs to ma być takie nowe otwarcie dla tego terenu, stąd "Reset" - mówi Gajda.

Ale zmiana przecież nie musi być na gorsze - mówi druga kuratorka, Natalia Szcześniak.

- Zmiana nie oznacza niewygody, tylko też dążenie do czegoś lepszego, fajnego. Czegoś, co może być ekscytujące i na koniec wszyscy będziemy się z tego cieszyć - tłumaczy Szcześniak.

W sobotę od godziny 11 przewodnik miejski Przemysław Głowa oprowadzi zainteresowanych po Łasztowni. Zbiórka przed siedzibą SARP-u na ulicy Mariackiej.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2018-05-28, godz. 07:27 Udany weekend z Kontrapunktem To był intensywny weekend dla widzów 53. Przeglądu Małych Form Kontrapunkt 2018. Publiczność obejrzała 10 przedstawień obu konkursach festiwalu: głównym i OFF Kontrapunkcie. » więcej 2018-05-27, godz. 12:40 Kontrapunkt rozkręca się. A to jeszcze nie koniec Trwający w Szczecinie 53. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt nabiera tempa. W sobotę widzowie mogli obejrzeć m.in. angielski spektakl 'Utopia. Plan B' oraz wziąć udział w koncercie 'Milczenie Syren' z udziałem aktorki Magdaleny… » więcej 2018-05-26, godz. 21:13 Premiera w Pleciudze. Ważne pytania dla maluchów Czy skarpetki możemy założyć na nos, a koszule na nogi? To ważne pytania dla maluchów. Premiera przedstawienia „Przebieranki” odbyła się w sobotę w Teatrze Lalek Pleciuga. » więcej 2018-05-26, godz. 19:25 Monodram o Pileckim w Gryfinie [ZDJĘCIA] Po piątkowym spektaklu w Pyrzycach, w sobotę monodram poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu wystawiono w Gryfinie. Na scenie Gryfińskiego Domu Kultury wystąpił Przemysław Tejkowski. » więcej 2018-05-26, godz. 18:23 Urodzinowy prezent Orkiestry. Wirtuoz skrzypiec gra zębami Baltic Neopolis Orchestra ma 10 lat. Z tej to okazji zespół zaprasza w sobotę do kościoła pw. św. Jana Ewangelisty, przy ulicy Św. Ducha w Szczecinie na koncert jubileuszowy. » więcej 2018-05-25, godz. 13:25 Takiej filharmonii jeszcze nie widzieliście [WIDEO, ZDJĘCIA] Filharmonia w Szczecinie rozbłysła całą paletą kolorów. Zjawiskową iluminację na fasadzie budynku można było zobaczyć w czwartek wieczorem. Pokaz trwał kilkanaście minut. » więcej 2018-05-24, godz. 18:03 Wiosna na deskach Teatru Współczesnego 'Najlepsza wiosna' to tytuł najnowszego przedstawienia w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. » więcej 2018-05-24, godz. 09:26 Codzienność zachodniopomorskich wsi w książce szczecińskiej reportażystki Bohaterami są ludzie; ich przemyślenia, ich życie i system wartości - tak o swojej książce mówi szczecińska dziennikarka i pisarka Małgorzata Gwiazda-Elmerych. » więcej 2018-05-23, godz. 06:45 Pierwsza Polka zdobyła Bookera. Olga Tokarczuk nagrodzona Olga Tokarczuk zdobyła prestiżową nagrodę literacką Booker International. Polska pisarka została uhonorowana za powieść 'Bieguni'. Książka ukazała się w zeszłym roku po angielsku jako 'Flights' w tłumaczeniu Jennifer Croft. » więcej 2018-05-22, godz. 12:21 Olga Tokarczuk z szansą na prestiżową nagrodę literacką Olga Tokarczuk ma szansę na otrzymanie prestiżowej międzynarodowej nagrody literackiej Bookera. Polska pisarka jest na liście sześciorga nominowanych. Nominację uzyskała za powieść 'Bieguni'. » więcej
248249250251252253254