Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Szczecińska Akademia Sztuki. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Szczecińska Akademia Sztuki. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
4. edycja Festiwalu Dźwięku i Obrazu Młode Wilki 17 rozpoczyna się w Szczecinie już w piątek. Do konkursu, ogłoszonego przez Akademię Sztuki w Szczecinie zgłaszać można było między innymi studenckie filmy eksperymentalne, działania performatywne, instalacje dźwiękowe, rzeźby oraz projekty dzieł sztuki o utopijnym charakterze.
Spośród blisko 120 prac nadesłanych z całej Polski, jury do wybrało do prezentacji 17.

- Chodzi o to, by młodzi artyści spotykali się ze sobą - mówi kurator festiwalu Łukasz Jastrubczak. - Tworzyli debaty i też brali udział w rozmowach ze starszymi pokoleniowo osobami, które zapraszamy jako jurorów i jako osoby wpisane w nasz program koncertowy i wystawienniczy.

Przy układaniu tegorocznego programu inspirowaliśmy się kobiecą siłą i energią, dlatego do składu jury zaprosiliśmy wyłącznie kobiety.

- To Aneta Szyłak, kuratorkę znakomitych wystaw, instytucji Wyspa, potem Fundacji Alternativa realizującej bardzo istotne projekty w Gdańsku, dwie kuratorki z Muzeum Sztuki w Łodzi Aleksandra Jach i Joanna Sokołowska oraz Katarzyna Kozyra, znana wybitna artystka sztuki, zaczynająca w latach 90. - wymieniał Jastrubczak.

Spotkanie z jurorkami już w piątek o 17.30 w sali teatralnej Akademii Sztuki. Pokazy konkursowe o 20.30 w Inkubatorze Kultury. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2017-10-12, godz. 14:36 "Mamy swój złoty pociąg" [ZDJĘCIA] Kolejne zatopione jednostki na dnie Bałtyku odnaleźli pracownicy kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego. To kontynuacja projektu „Wraki Kołobrzegu". » więcej 2017-10-12, godz. 07:12 "Tadzio. Równanie cienia". Nowa wystawa w Trafo Wystawę pt. "Tadzio. Równanie cienia" można od środy oglądać w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Swoje prace prezentuje na niej Grupa Budapeszt, którą tworzą Igor Krenz, Michał Libera i Daniel Muzyczuk. To ekspozycja specjalnie przygotowana… » więcej 2017-10-11, godz. 08:07 Bliska współpracownica Miłosza gościem Zamkowych Spotkań Była jego bibliografem, edytorką dzieł i sekretarką - pracowała z nim 8 lat, po jego powrocie do Polski. We wtorek gościem Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką była Agnieszka Kosińska - najbliższa współpracowniczka Czesława… » więcej 2017-10-10, godz. 23:36 Wielcy Koncertmistrzowie wracają Wracają Wielcy Koncertmistrzowie Baltic Neopolis Orkiestry. W środę podczas festiwalu na wyspie Uznam i w czwartek w Szczecinie z młodymi muzykami wystąpią: brytyjski skrzypek Hugo Ticciati oraz altowiolista z RPA Gareth Lubbe. » więcej 2017-10-10, godz. 15:50 Zapowiedź premiery "kalifornia nieśmiertelni" w Teatrze Małym Spektakl "kalifornia nieśmiertelni" Justyny Litkowskiej to niezwykła, oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat 60-tych. Bohaterowie to Roman Polański, Krzysztof Komeda i Marek Hłasko, którzy jadą z komunistycznej Polski… » więcej 2017-10-09, godz. 15:34 Poznaliśmy program jesiennego Szczecin European Film Festival Pokazy filmów z całego świata, spotkania z artystami, dyskusje, a także produkcje pełne grozy - to tylko kilka wybranych propozycji nadchodzącego Szczecin Europen Film Festival. Organizatorzy przedstawili program jesiennej edycji im… » więcej 2017-10-07, godz. 18:14 Artystyczny jubileusz w Teatrze Małym Spektakl z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika w sobotę w Teatrze Małym, czyli scenie kameralnej Teatru Współczesnego w Szczecinie. » więcej 2017-10-07, godz. 17:56 COŚ w Pleciudze O 17 widzowie pierwszy raz zobaczą sztukę Anety Wróbel i Adama Wojtyszki "Kim jestem?" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego. Premiera w szczecińskiej Pleciudze. » więcej 2017-10-06, godz. 12:42 Brytyjskie media komentują literackiego Nobla To zasłużone wyróżnienie - komentują największe dzienniki Wielkiej Brytanii, przyznanie w czwartek literackiej nagrody Nobla dla Kazuo Ishiguro. » więcej 2017-10-05, godz. 22:55 Planował zamach na Kiszczaka i był agentem MI6. Niezwykła historia "Gryfa" Promocja książki "Gryf. Pałacyk Michla. Żytnia. Wola" Jarosława Wróblewskiego odbyła się w czwartek wieczorem w studiu S1 Radia Szczecin. To historia generała Janusza Brochwicz-Lewińskiego, ps. "Gryf". » więcej
308309310311312313314