Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Bursztynowe Pierścienie przyznane. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Bursztynowe Pierścienie przyznane. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Bursztynowe Pierścienie rozdane. To nagrody przyznawane najlepszym spektaklom i aktorom ze Szczecina. Gala wręczenia wyróżnień odbyła się w poniedziałek wieczorem w szczecińskiej Pleciudze.
Za najlepsze przedstawienie minionego sezonu widzowie uznali musical "Crazy for You" Opery na Zamku w Szczecinie, w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. - To nasz najdroższy spektakl z ubiegłego sezonu - mówi dyrektor Opery Jacek Jekiel. - Nagroda publiczności, którą otrzymaliśmy, jest też dowodem na to, że warto robić rzeczy wizualnie nieprzeciętne.

Najlepszą aktorką - według widzów - została Joanna Tylkowska-Drożdż za rolę w "Pajacach", również Opery na Zamku. - To wielki zaszczyt i wielka radość. To sukces całego zespołu - przyznała po ceremonii.

Z kolei jury plebiscytu nagrodziło Bursztynowym Pierścieniem spektakl "Ślub" z Teatru Współczesnego, w reżyserii Anny Augustynowicz. Jednocześnie aktorom z tego przedstawienia wręczono "Wielką Nagrodę Jury".

- Bardzo się cieszymy. To ważne, zwłaszcza w momencie, kiedy Witold Gombrowicz dostaje szansę zabrania głosu w ważnych dzisiaj sprawach - mówiła Augustynowicz.

- To pierwsza nasza zbiorowa nagroda. Do tej pory zbieraliśmy nagrody indywidualne. To bardzo miłe, ponieważ w przypadku tego spektaklu rzeczywiście czujemy się teamem - dodała Joanna Matuszak, która w "Ślubie" grała matkę.

Za najlepszą kreację jury uznano rolę Tatiany w "Mieszczanach". Otrzymała ją aktorka Teatru Polskiego Sylwia Różycka. - Ta nagroda to moje lekarstwo - mówiła. - Mnie ciągle coś boli, jestem jakaś taka "odczuwalna", a bursztyn ponoć leczy wszelkie choroby. Myślę więc, że w połączeniu z tą pracą, przejdą mi wszystkie bóle i dopiero teraz zacznę pracować.

"Srebrną Ostrogę", czyli nagrodę dla młodego aktora otrzymał Piotr Bumaj z Teatru Polskiego. Plebiscyt Bursztynowe Pierścienie po raz 36. zorganizował "Kurier Szczeciński".
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2017-11-13, godz. 16:55 Zmarła Alina Janowska Nie żyje aktorka filmowa i telewizyjna Alina Janowska. Zmarła 13 listopada. Miała 94 lata. » więcej 2017-11-12, godz. 20:22 Artyści Opery na Zamku wyróżnieni Artyści szczecińskiej Opery na Zamku z ministerialnymi wyróżnieniami. Odznaczenia ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego otrzymało pięć osób. » więcej 2017-11-12, godz. 16:27 Boso po piasku, grając na wiadrach. Specjalne warsztaty dla maluchów Najmłodsi szczecinianie, razem ze swoimi rodzicami, przechadzali się w niedzielę "ścieżką doznań". To w ramach warsztatów dla dzieci "Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych". » więcej 2017-11-11, godz. 22:35 Dzieła Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian. Wyjątkowy koncert i płyta Kompozycje Karola Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w sobotę wieczorem w filharmonii w Szczecinie. Co ciekawe, kompozytor, który tworzył w pierwszych dekadach XX wieku, nie napisał ani jednej nuty na wiolonczelę … » więcej 2017-11-11, godz. 11:48 Prace Beksińskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej [ZDJĘCIA] 10 prac Zdzisława Beksińskiego z różnych okresów życia artysty od piątku można oglądać w Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2017-11-11, godz. 08:32 "Polskie drogi do niepodległej" [ZDJĘCIA] Mapy pokazujące ruch wojsk polskich na froncie wschodnim, zdjęcia marszałka Józefa Piłsudskiego, ryciny przedstawiające los polskich zesłańców na Syberii. To wszystko można zobaczyć na otwartej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim… » więcej 2017-11-10, godz. 07:50 Absurdy podczas odzyskiwania zrabowanych dzieł sztuki Procedura odzyskiwania zrabowanych podczas wojny dzieł sztuki jest absurdalna, czego przykładem jest sytuacja z obrazem Henryka Siemiradzkiego - mówili goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór". » więcej 2017-11-09, godz. 21:39 „Pompa funebris książąt z dynastii Gryfitów" [ZDJĘCIA] Dzieje dynastii Gryfitów - książąt pomorskich mają dziś bogatą literaturę, obejmującą wiele zagadnień historycznych i artystycznych. Nie było wśród nich jednak pozycji poświęconej książęcym sarkofagom. » więcej 2017-11-09, godz. 18:50 Wyjątkowa wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego [ZDJĘCIA] 1000 najcenniejszych pamiątek pochodzących z darów od osób prywatnych można oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy. Wystawa jest wyjątkowa, bo w gablotach pokazano m.in. biało-czerwone opaski powstańców zaplamione k… » więcej 2017-11-09, godz. 16:01 Prestiżowe wyróżnienie dla szczecińskiego fotografika Szczeciński fotografik Cezary Dubiel ze "złotym" tytułem "Wybitnego artysty" Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP. To pierwszy Polak w historii, który dostał takie wyróżnienie właśnie na poziomie "złotym". » więcej
302303304305306307308