Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Szczecińska Filharmonia. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Szczecińska Filharmonia. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Od lewej: dyrygent Wiktor Kociuban i kompozytor Paweł Mykietyn. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Od lewej: dyrygent Wiktor Kociuban i kompozytor Paweł Mykietyn. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Wiktora Kociubana wystąpi w niedzielę w szczecińskiej Filharmonii.
W repertuarze - światowa premiera utworów skomponowanych specjalnie na tę okazję, między innymi jednego z najznakomitszych polskich kompozytorów Pawła Mykietyna.

- To nie będzie zwykły koncert. Artyści i widzowie będą mieli zadania - mówi pomysłodawca wydarzenia i dyrygent Wiktor Kociuban. - To w zasadzie spektakl multimedialny, interdyscyplinarny, każdy detal, kostium, ustawienie muzyków wpływa na naszą percepcję. Na to, jak odbieramy te utwory.

- Mój utwór dedykuje mojemu przyjacielowi śpiewakowi Łukaszowi Koniecznemu - podkreśla kompozytor Paweł Mykietyn. - Na bas, orkiestrę i elektronikę, ponieważ niestety Łukasz występował w sobotę w Düsseldorfie, więc nie mógł dziś wystąpić na żywo. Postanowiłem, że będzie jego głos. Jest to utwór na przestrzennie rozmieszczoną orkiestrę, elektronikę z partią basu.

Prapremierowe wykonanie "Ciemnej materii" w niedzielę o 19.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2020-06-17, godz. 07:34 Na co dzień ratuje ludzi, a w wolnych chwilach pisze piosenki [WIDEO] Piotr Kowacz, ratownik medyczny z filii w Białogardzie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, właśnie nagrał swój pierwszy klip do utworu 'Być wspomnieniem', którego jest autorem. » więcej 2020-06-16, godz. 16:48 Polskie plakaty międzywojenne w Zamku Książąt Pomorskich [ZDJĘCIA] Plakat wydany z okazji X rocznicy odparcia najazdu Rosji Sowieckiej czy nawołujący do uzyskania przez Polskę kolonii - można je od wtorku oglądać na wystawie w Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2020-06-15, godz. 18:17 Stypendia artystyczne przyznane. "Serce bije mocniej, a ręce rwą się do pracy" [ZDJĘCIA] Sześcioro młodych ludzi z regionu otrzymało artystyczne stypendia marszałka województwa. » więcej 2020-06-15, godz. 16:19 Kultura wraca na Zamek Po prawie trzymiesięcznej przerwie Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wznawia działalność kulturalną. » więcej 2020-06-15, godz. 09:31 Zaśpiewaj o Szczecinie, jest dobry pretekst To ostatni moment, żeby zaproponować swoją piosenkę o Szczecinie - w poniedziałek mija termin wysłania utworów poświęconych miastu w ramach konkursu z okazji 75-tej rocznicy przekazania go w ręce polskiej administracji. » więcej 2020-06-13, godz. 17:59 Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza" Opery na Zamku w Szczecinie Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza w sobotę o godz. 22.00 na koncert 'Tym, którzy nie powrócili z morza'. Wydarzenie na Cmentarzu Centralnym odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronaw… » więcej 2020-06-13, godz. 15:17 50-lecia Festiwalu Fama w Świnoujściu nie będzie Festiwal Fama w tym roku nie odbędzie się w Świnoujściu. Taką decyzję podjęli organizatorzy w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. » więcej 2020-06-10, godz. 17:49 Pleciuga ze wsparciem marszałka 400 tysięcy złotych wsparcia od Marszałka Zachodniopomorskiego otrzyma Teatr Lalek Pleciuga - miejsca jednostka kultury. Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z wiceprezydentem Szczecina Krzysztofem Soską podpisali w środę odpowiednie d… » więcej 2020-06-10, godz. 17:40 Szczecin i Pomorze Zachodnie, a polska racja stanu Osadnictwo na Pomorzu Zachodnim było bardzo trudne, zniszczona infrastruktura, grabieże Armii Czerwonej to powodowało, że wielu osadników opuszczało te ziemie - mówił doktor Kacper Pencarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku. » więcej 2020-06-09, godz. 20:34 Kwaski wędrują po Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Rzeźby z Galerii Pod Sukniami szczecińskiego Nikifora, czyli Konrada Kwaska 'wędrują' po alejach Jasnych Błoni. » więcej
148149150151152153154