Reżyserka filmu "Twój Vincent" Dorota Kobiela z niecierpliwością czeka na galę rozdania Złotych Globów. W tym roku do tej nagrody, w kategorii najlepsza animacja, nominowany jest jej film, który zrealizowała wspólnie z Hugh Welchmanem.
Dorota Kobiela przyznała, że będzie oglądać galę rozdania nagród z dreszczykiem emocji. Podkreśliła, że bardzo chciałaby zdobyć nagrodę, ale z ekipą nie nastawia się ani na zwycięstwo, ani na porażkę. Zaznaczyła, że trudno przewidzieć jaki może być werdykt, ponieważ "amerykańska krytyka jest nieprzewidywalna".
Reżyserka przyznała też, że już sama nominacja do Złotego Globu jest wyjątkowym i niespodziewanym wyróżnieniem. Wspomina, że kiedy zaczynała pracę nad tym projektem i ktoś by jej powiedział jakie sukcesy odniesie jej film, to byłaby dla niej abstrakcja. Zarazem - dodaje - jest to dla niej ogromna radość, satysfakcja i wyróżnienie, że "krytyka" doceniła "Twojego Vincenta". Poza tym, jak podkreśla Kobiela, to wyjątkowa sytuacja, że za pełnometrażowym filmem animowanym "stoi kobieta" i być może to "przeciera ścieżki". Reżyserka podkreśliła też, że ta nominacja jest ważna również dla animacji w Polsce.
Dorota Kobiela zaznaczyła także, że nominacja do Złotego Globu jest ważnym docenieniem pracy całej ekipy. - Zarówno malarze, jak i inne osoby włożyły w ten film kawał życia, pracy twórczej oraz serca i jest to pewnego rodzaju ukoronowanie wysiłku - dodała.
Robert Gularczyk, odtwórca roli Vincenta van Gogha podkreśla, że nominacja do Złotego Globu to ogromne wyróżnienie. Przypomina, że Złote Globy to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na świecie, a nominacja niezmiernie go cieszy, ponieważ kiedy Dorota Kobiela i Hugh Welchman zaczynali pracę nad tym filmem, nikt nie spodziewał się, że będą w stanie rywalizować z największymi produkcjami animowanymi na świecie. - Tymczasem - jak dodaje Gularczyk - ta nominacja pokazuje, że tak się dzieje.
Aktor zaznacza, że rola van Gogha była jego debiutem na dużym ekranie, dlatego niezależnie od tego czy film "Twój Vincent" otrzyma Złoty Glob, czy nie, to dla niego jest to wyjątkowa produkcja. Jak podkreśla, ten film dał mu pewność siebie, która pozwoliła mu stać się lepszym aktorem i to jest dla niego najważniejszą nagrodą. - Jest niezwykle przyjemnie móc sobie wpisać do CV, że wzięło się udział w filmie, który był nominowany do Złotego Globu, a może go nawet dostał - dodaje aktor.
Polsko-brytyjska produkcja konkuruje o Złoty Glob z filmami: "Coco", "Dzieciak rządzi", "The Breadwinner" i "Fernando".
Na początku grudnia "Twój Vincent" otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w kategorii najlepszy film animowany 2017 roku. Wygrał też konkurs filmów animowanych w Szanghaju oraz zdobył nagrodę publiczności na najważniejszym festiwalu animacji - w Annecy we Francji.
Więcej o filmach i premierach kinowych można poczytać na podstronie naszej audycji "Spór w kinie" .
Zobacz także
2018-02-15, godz. 17:49
Jubileusz Filharmonii Szczecińskiej: gwiazdy, koncerty, wydawnictwa
Liczne koncerty i siedem nowych płyt - tak zamierza obchodzić jubileusz 65-lecia Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
» więcej
2018-02-15, godz. 14:06
Powstaje kolejna płyta z piosenkami o Szczecinie
Niebuszewo kontra Pogodno, szczecińskie magnolie czy Puszcza Bukowa - to tylko przykładowe tematy na piosenki o Szczecinie. Rusza druga edycja plebiscytu "I żyli długo i w Szczecinie", w którym wybrane zostaną piosenki, które znajdą…
» więcej
2018-02-15, godz. 08:12
Antoni Krauze nie żyje
W wieku 78 lat zmarł Antoni Krauze. Był reżyserem i scenarzystą twórcą filmów krótkometrażowych i fabularnych, w tym "Monidło", "Party przy świecach", "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" oraz "Smoleńsk".
» więcej
2018-02-14, godz. 13:09
Studenci pokazali Chopina na plakatach [ZDJĘCIA]
Ponad 20 plakatów przedstawiających postać Fryderyka Chopina oraz instrumentalne motywy obrazujące związek artysty z muzyką można zobaczyć w szczecińskiej Filharmonii w ramach wystawy "Nie tylko dla romantyków i reumatyków".
» więcej
2018-02-13, godz. 17:48
Kiermasz książek "za złotówkę" w Książnicy Pomorskiej
Literackie klasyki, encyklopedie ale też popularne "czytadła" za symboliczną kwotę do kupienia na kiermaszu w Książnicy Pomorskiej - inicjatorami są członkowie szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
» więcej
2018-02-13, godz. 08:45
Radio świętuje na całym świecie
13 lutego obchodzimy Światowy Dzień Radia. Polskie Radio ma 93 lata - pierwsza próbna audycja została wyemitowana w 1925 roku. Od tamtej pory radio zgromadziło bogatą kolekcję nagrań.
» więcej
2018-02-11, godz. 11:13
Piosenka o zamachach terrorystycznych wygrała festiwal w San Remo
Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo wygrała piosenka o ostatnich zamachach terrorystycznych. Inspiracją do jej napisania stała się tragedia w Manchesterze 22 maja ubiegłego roku, w której zginęły 23 osoby, a ponad 100 zostało …
» więcej
2018-02-10, godz. 15:23
Rodzina i przyjaciele pożegnali Wojciecha Pokorę
Na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Radzyminie pochowano wybitnego aktora, Wojciecha Pokorę. Artysta zmarł 4 lutego w wieku 83 lat.
» więcej
2018-02-10, godz. 12:21
Margaret powalczy o występ w szwedzkiej Eurowizji
Polska piosenkarka Margaret wystąpi w sobotę w drugim koncercie szwedzkich preselekcji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Po raz pierwszy w historii o szansę reprezentowania Szwecji powalczy polska artystka.
» więcej
2018-02-10, godz. 09:19
Pogrzeb Wojciecha Pokory
W sobotę odbędzie się pogrzeb Wojciecha Pokory, wybitnego aktora filmowego i teatralnego. Artysta zmarł 4 lutego, w wieku 83 lat.
» więcej