Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Tegoroczne Złote Globy zdominował film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, który zdobył cztery nagrody - za najlepszy dramat, scenariusz oraz ze pierwszoplanową rolę kobiecą dla Frances McDormand i drugoplanową rolę męską dla Sama Rockwella. Fot. twitt
Tegoroczne Złote Globy zdominował film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, który zdobył cztery nagrody - za najlepszy dramat, scenariusz oraz ze pierwszoplanową rolę kobiecą dla Frances McDormand i drugoplanową rolę męską dla Sama Rockwella. Fot. twitt
Filmy „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” oraz „Lady Bird” zdobyły główne nagrody podczas tegorocznych Złotych Globów. Polsko-brytyjska koprodukcja z akcentem szczecińskim nie otrzymała nagrody.
Podczas ceremonii, która odbyła się minionej nocy w Los Angeles, było wiele odniesień do ruchu przeciwko napastowaniu seksualnemu #MeToo.

Laureaci „Złotych Globów” oraz prezentujący te nagrody wielokrotnie odwoływali się do akcji #MeToo. Konferansjer wieczoru Seth Myers żartował, że słynny producent Harvey Weinstein, którego o molestowanie oskarżyły dziesiątki kobiet, będzie pierwszym w historii filmowcem, który podczas ceremonii „Ku pamięci” zostanie wygwizdany.

Oprah Winfrey, która odebrała nagrodę za całokształt twórczości, powiedziała, że dzięki kobietom, które miały odwagę ujawnić przypadki molestowania, rozpoczyna się nowa era. „One zostały liderkami, które zabiorą nas w czasy, kiedy nikt nie będzie musiał powiedzieć "Ja też" - mówiła Winfrey przy owacjach publiczności.

Tegoroczne Złote Globy zdominował film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, który zdobył cztery nagrody - za najlepszy dramat, scenariusz oraz ze pierwszoplanową rolę kobiecą dla Frances McDormand i drugoplanową rolę męską dla Sama Rockwella.

Nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego otrzymał Gary Oldman za rolę Winstona Churchila w filmie "Czas mroku". Złoty Glob za reżyserię przypadł pochodzącemu z Meksyku Guillermo del Toro za film pod tytułem "Kształt wody".

Polsko-brytyjska koprodukcja "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana przegrała w kategorii pełnometrażowego filmu animowanego z filmem studia Disney Pixar "Coco".

Przy obrazie "Twój Vincent" pracowali szczecińscy malarze Iga Oliwiak, January Misiak i Jerzy Lisak. Ten ostatni namalował blisko 40 obrazów, z których powstało 5 minut filmu.

Złote Globy przyznaje Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przy Hollywood, które skupia około 90 dziennikarzy z całego świata. Nagrody te przyznano w tym roku po raz 75.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Zobacz także

2018-02-06, godz. 09:16 Podwójne święto Teatru Lalek "Pleciuga" Teatr Lalek "Pleciuga" świętuje sześćdziesiątą piątą rocznicę teatru i dziesiątą rocznicę działalności w nowej siedzibie. » więcej 2018-02-05, godz. 17:21 "O dwóch takich, co skroplili azot" - wybuchy w centrum Szczecina [ZDJĘCIA] Dwóch szalonych naukowców i spektakularny wybuch ciekłego azotu można było zobaczyć w poniedziałek na placu Zamenhofa w Szczecinie. » więcej 2018-02-05, godz. 16:26 Sztuka osób niepełnosprawnych. Wystawa w Szczecinie [ZDJĘCIA] Sztuka to dla nich lekarstwo na intelektualną i fizyczną niepełnosprawność - tak mówią terapeuci o uczestnikach ogólnopolskiego konkursu artystycznego. Ich prace można było oglądać w poniedziałek w Filharmonii im. Mieczysława… » więcej 2018-02-05, godz. 08:59 Światowej sławy jazzman w Radiu Szczecin: Muzyka jest niezwykle potężna, symboliczna [WIDEO] Jazz to metafora demokracji i służy do jednoczenia ludzi - tak mówi Wynton Marsalis i zachęca, by dobrego jazzu posłuchać w poniedziałek na antenie Radia Szczecin. » więcej 2018-02-04, godz. 12:33 Wojciech Pokora nie żyje W wieku 83 lat zmarł Wojciech Pokora. Jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich aktorów komediowych. Wykładowca warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. » więcej 2018-02-04, godz. 08:37 "Niesamowite wrażenie, genialny głos". Koncert w Muzeum Narodowym Aksamitny sopran Aldony Bartnik podczas sobotniego koncertu w Muzeum Narodowym zachwycił publiczność. Rezydentka Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w wybranym przez siebie repertuarze zaprezentowała kantaty od XVI do XVIII wieku. » więcej 2018-02-03, godz. 20:50 Tajemnicza broń, terroryści i agenci. Jest już nowa książka Rudnickiego "Remedium 111", czyli najnowsza książka szczecińskiego dziennikarza Marka Boszko-Rudnickiego właśnie trafiła do księgarń. To opowieść o polskim dziennikarzu i hiszpańskiej agentce, którzy usiłują odnaleźć tajemniczą broń… » więcej 2018-02-03, godz. 16:34 W magicznym świecie kantat. Karnawałowy koncert w muzeum Koncert karnawałowy "W magicznym świecie kantat" odbędzie się w sobotę w Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Wydarzenie otwiera jubileusz 10-lecia Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. » więcej 2018-02-03, godz. 08:45 Góry w Szczecinie. Filmy i promocje książek Filmy, spotkanie i promocje książek o górach. Od piątku w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym trwa 7. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego. » więcej 2018-02-02, godz. 23:23 Koncert w cerkwi i odznaczenie dla zasłużonej szczecinianki Męski Zespół Wokalny "Ikos" wystąpi w sobotę wieczorem w cerkwi św. Mikołaja w Szczecinie. Chór wykona hymny liturgii prawosławnej zaczerpnięte z tradycji bizantyjskiej i słowiańskiej obejmujące okres Bożego Narodzenia. » więcej
289290291292293294295