Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Zaproszeni goście wystąpią w Filharmonii i w Muzeum Narodowym. W niedzielę o godz. 15 finał w Katedrze szczecińskiej. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Zaproszeni goście wystąpią w Filharmonii i w Muzeum Narodowym. W niedzielę o godz. 15 finał w Katedrze szczecińskiej. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Przyjechali do Szczecina z całej Polski, a łączy ich śpiew. Prawie 20 chórów bierze udział w przesłuchaniach 5. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Pasyjnej, które odbywają się w kościele Miłosierdzia Bożego w Szczecinie.
Zespoły startują w różnych kategoriach wiekowych i składowych, ale wszyscy wykonują po dwa utwory o tematyce pasyjnej oraz utwór sakralny polskiego kompozytora.

Dziecięco-młodzieżowy Chór Lira przyjechał z Mińska na Białorusi. Dla jego dyrygentki Kseni Sawczenko to pierwszy tak poważny występ poza Białorusią.

- Myślę, że daliśmy radę, że wszystko poszło dobrze. Bardzo często śpiewamy na konkursach muzyki pasyjnej, sakralnej. Muzykę sakralną mamy zawsze w repertuarze - zaznaczyła Szewczenko.

Profesor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Elżbieta Wtorkowska przewodniczy jury Festiwalu od 5 lat.

- Szczeciński Międzynarodowy Festiwal Pasyjny wpisał się już w polski krajobraz tego typu imprez i ważnych konkursów, w których biorą udział najlepsze zespoły z Polski i wiele z zagranicy - potwierdziła prof. Wtorkowska.

Międzynarodowe jury - bo w tym roku sędziowie przyjechali m.in. z Białorusi, Norwegii i Izraela - zapewniają świetną promocję festiwalu.

Zaproszeni goście wystąpią w Filharmonii i w Muzeum Narodowym. W niedzielę o godz. 15 finał w Katedrze szczecińskiej.
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2020-06-13, godz. 15:17 50-lecia Festiwalu Fama w Świnoujściu nie będzie Festiwal Fama w tym roku nie odbędzie się w Świnoujściu. Taką decyzję podjęli organizatorzy w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. » więcej 2020-06-10, godz. 17:49 Pleciuga ze wsparciem marszałka 400 tysięcy złotych wsparcia od Marszałka Zachodniopomorskiego otrzyma Teatr Lalek Pleciuga - miejsca jednostka kultury. Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z wiceprezydentem Szczecina Krzysztofem Soską podpisali w środę odpowiednie d… » więcej 2020-06-10, godz. 17:40 Szczecin i Pomorze Zachodnie, a polska racja stanu Osadnictwo na Pomorzu Zachodnim było bardzo trudne, zniszczona infrastruktura, grabieże Armii Czerwonej to powodowało, że wielu osadników opuszczało te ziemie - mówił doktor Kacper Pencarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku. » więcej 2020-06-09, godz. 20:34 Kwaski wędrują po Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Rzeźby z Galerii Pod Sukniami szczecińskiego Nikifora, czyli Konrada Kwaska "wędrują" po alejach Jasnych Błoni. » więcej 2020-06-08, godz. 16:39 Zamaskowany koncert Grünebergowski w Szczecinie Pomiar temperatury ciała melomanów, maseczki i gorące brawa publiczności na pierwszym w tym roku Koncercie Grünebergowskim w Kościele św. Ducha w Zdrojach. » więcej 2020-06-07, godz. 17:01 Był remont wiekowych organów. W niedzielę „Koncert Grünebergowski” Pierwszy w tym roku „Koncert Grünebergowski” odbędzie się o godzinie 19 w kościele pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach. » więcej 2020-06-06, godz. 18:54 Opera na Zamku zaprasza na balet w sieci [WIDEO] Opera na Zamku w Szczecinie w sobotę nie zaprasza do siebie, do teatru, ale na swój kanał w serwisie YouTube. Od dziś można oglądać tam balet „Pieśń o ziemi" z żywiołową muzyką Romana Palestra, w choreografii włoskiego mistrza… » więcej 2020-06-03, godz. 12:55 Bez spektakli i filmów jeszcze po 6 czerwca Od 6 czerwca rusza czwarty etap odmrażania gospodarki w ramach którego do działalności będą mogły wrócić kina, teatry, opery czy filharmonie. Jednak nie w Szczecinie. » więcej 2020-06-01, godz. 20:51 Dzień Dziecka w małej księgarni... "Książka na Dzień Dziecka" - z taką propozycją wyszły szczecińskie małe księgarnie. » więcej 2020-05-31, godz. 14:57 Szerokie horyzonty Krzysztofa Meisingera Krzysztof Meisinger podpisał lukratywny kontrakt z brytyjską wytwórnią fonograficzną „Chandos”. » więcej
173174175176177178179