Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Światowy Dzień Głosu. Fot. Hanna Komorzycka [Radio Szczecin]
Światowy Dzień Głosu. Fot. Hanna Komorzycka [Radio Szczecin]
Wystąpili na scenie ze swoimi nauczycielami. W ramach festiwalu Dzień Głosu, uczniowie jednej ze szczecińskich szkół zaśpiewali m.in. pieśni Mieczysława Karłowicza czy arie z "Czarodziejskiego fletu".
Wszystko przy akompaniamencie fortepianu.

- Zespół Szkół Muzycznych nr 2 przy ul. Staromłyńskiej, to jest również moja szkoła, która kończyłem w klasie śpiewu solowego. Dlatego bardzo się cieszę, że dyrekcja kolejny raz chciała uczestniczyć w festiwalu, właśnie organizując koncert uczniów wydziału wokalno-autorskiego - mówi Marcin Scech, dyrektor festiwalu Światowy Dzień Głosu.

- Uczę tutaj od 39 lat. To są nasi uczniowie, niektórzy początkujący. To jest niestety duży stres dla wielu. Nie każdy się sprawdza w tym zawodzie. My jesteśmy tutaj tą pierwszą ich szkołą i wypuszczamy już do wyższych szkół muzycznych. To jest bardzo trudny zawód. Wymaga takiej odporności psychicznej i fizycznej - mówi Irena Górewicz, nauczycielka.

Idea Światowego Dnia Głosu zrodziła się w Brazylii. To czwarta edycja szczecińskiego festiwalu, kolejna już za rok.
Relacja Hanny Komorzyckiej

Zobacz także

2017-11-27, godz. 07:53 Wyśpiewali Grand Prix. Szczeciński chór najlepszy w Lublinie Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zdobył główną nagrodę na II Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej 'Cantantes Lublinensis' w Lublinie. » więcej 2017-11-26, godz. 14:06 Polska sztuka pojechała do Chin Wystawy, projekcje filmów oraz koncerty składają się na program II Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki, który za cel stawia sobie promowanie polskiej kultury i sztuki w Chinach. W tym roku organizatorzy zaplanowali m.in. weekend z twórcami… » więcej 2017-11-26, godz. 08:57 Klasyczne transformacje w Trafo. Młody wiolonczelista zrobił wrażenie Niespełna 15-letni wiolonczelista z Warszawy Gustaw Bafeltowski zagrał w Szczecinie razem z Orkiestrą Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. Koncert młodego artysty z orkiestrą był nagrodą XIII Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im… » więcej 2017-11-25, godz. 17:45 Drugi rok programu Bardzo Młoda Kultura Kreatywność i silne poczucie własnej wartości oraz umiejętność współpracy to główne cele ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Działaniami finansowanymi przez Narodowe Centrum Kultury, skierowanymi do młodzieży i dzieci… » więcej 2017-11-25, godz. 16:41 Muzyczny koktajl w Trafostacji Klasyczne transformacje w Trafostacji Sztuki w Szczecinie w ramach cyklu 'Regaty historyczne'. » więcej 2017-11-24, godz. 20:44 Benefis muszkieterów kamery w Książnicy Pomorskiej To był wieczór pełen wspomnień, wzruszeń i spotkań po latach. W Książnicy Pomorskiej odbył się benefis trzech muszkieterów: Gerarda Aniołkowskiego, Leszka Foltyna i Jana Kuczery - wieloletnich operatorów kamery szczecińskiego… » więcej 2017-11-24, godz. 12:57 Koguty i żaby z witraży. Niecodzienne rzeźby do zobaczenia w Szczecinie Rzeźby z witraży można oglądać w galerii przy alei Wojska Polskiego w Szczecinie. Autorką prac jest Ewa Sawka, żona szczecińskiego rysownika i satyryka Henryka Sawki. » więcej 2017-11-22, godz. 12:33 Jak polska prasa widziała NRD? Jest nowa książka Przeczytał prawie wszystkie gazety ukazujące się w naszym regionie oraz na terenach pogranicznych Niemiec i napisał książkę. » więcej 2017-11-22, godz. 10:48 "Plastikowe lalki stoją w oknach". Wystawa Czarneckiego w ZUT [ZDJĘCIA] W Szczecinie można oglądać wystawę Grzegorza Czarneckiego. » więcej 2017-11-21, godz. 18:27 "Szczecińskie awangardy" w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Ponad 100 prac - obrazów, fotografii, rzeźb i instalacji, znajdzie się na wystawie 'Szczecińskie awangardy' w Muzeum Narodowym w Szczecinie. » więcej
278279280281282283284