Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Festiwal odbędzie się w terminie 25 maja - 1 czerwca. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Festiwal odbędzie się w terminie 25 maja - 1 czerwca. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Festiwal odbędzie się w terminie 25 maja - 1 czerwca. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Festiwal odbędzie się w terminie 25 maja - 1 czerwca. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Festiwal odbędzie się w terminie 25 maja - 1 czerwca. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Festiwal odbędzie się w terminie 25 maja - 1 czerwca. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
70 wydarzeń w tym spektakle konkursowe, Off-Kontrapunkt i kilkadziesiąt działań towarzyszących: za miesiąc rusza w Szczecinie jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce. To Kontrapunkt czyli 53. Przegląd Teatrów Małych Form.
Organizatorzy - DK 13 Muz przygotowali łącznie prawie 5 tysięcy biletów na tygodniowy festiwal. Będą prezentowane spektakle z całej Polski, a także z Hiszpanii, Anglii, Ukrainy, Izraela i nawet z Japonii - ogłosiła na czwartkowej konferencji prasowej Komisja Artystyczna Kontrapunktu. Festiwal odbędzie się w terminie 25 maja - 1 czerwca.

Festiwal po wielu latach przeniesiony został na przełom maja i czerwca, zatem z wiosny teatralnej zrobiło się lato. Powodów zmiany terminu jest wiele - mówi rzecznik festiwalu Daniel Źródlewski.

- Choćby przez opóźnienia w rozstrzyganiu konkursów ministerialnych. Nie ukrywamy, że też z przyczyn kapryśnej aury - wyjaśniał Źródlewski.

Jednak wciąż najważniejszy jest konkurs - mówi Maciej Litkowski z Komisji Artystycznej.

- Podam dwie produkcje, jestem szczęśliwy, że pojawią się na naszym Kontrapunkcie: spektakl „Birdie” Agrupación Señor Serrano, uważam, że to wyjątkowa propozycja. Drugi to spektakl "Towar" Teatru Przesiedlonych z Ukrainy - zapowiadał Maciej Litkowski.

Łącznie do konkursu zakwalifikowano 10 przedstawień. Kolejne 12 to OFF Kontrapunkt - mówi koordynator tej części, Dariusz Mikuła.

- Off-Kontrapunkt powstał po to, byśmy mogli szerzej i przestronniej pokazać dorobek offowych teatrów - tłumaczył Dariusz Mikuła.

Sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek.

Program festiwalu
Relacja Małgorzaty Frymus

Zobacz także

2018-11-20, godz. 21:49 Plebiscyt "Książka Historyczna Roku": Wybrano najlepszą publikację "Wielka Wojna Polaków" profesora Andrzeja Chwalby - najlepszą publikacją popularnonaukową w plebiscycie Książka Historyczna Roku, współorganizowanym przez Polskie Radio. » więcej 2018-11-20, godz. 14:42 Współpraca polsko-niemiecka w Zamkowym Forum Kultury Czy odrobiliśmy już lekcję współpracy polsko-niemieckiej? Pod takim hasłem rozpocznie się we wtorek kolejne Zamkowe Forum Kultury. Tym razem debata odbędzie się w Cedyni w sali dawnego klasztoru cysterskiego. » więcej 2018-11-20, godz. 09:55 W Moskwie wystawa o ofiarach stalinowskich represji We wtorek moskiewskim Muzeum Architektury zostanie otwarta wystawa poświęcona ofiarom stalinowskich represji. Przedsięwzięcie poświęcone jest piątej rocznicy funkcjonowania projektu realizowanego przez stowarzyszenie „Memoriał”… » więcej 2018-11-20, godz. 08:35 Wystawa polskich plakatów w Nowym Jorku W Nowym Jorku zaprezentowano wystawę polskich plakatów z okresu międzywojennego. Zawisły one na metalowym ogrodzeniu wokół polskiego konsulatu generalnego. Inicjatorem wystawy jest Polski Instytut Kultury. » więcej 2018-11-19, godz. 18:11 "Jedna z najbogatszych kolekcji tego typu w Polsce". Do obejrzenia w Szczecinie [ZDJĘCIA] Gdy odradzała się polska kawaleria w 1918 roku, żołnierze korzystali z wyposażenia wojskowego z wielu państw świata. Od poniedziałku w Galerii Rektorskiej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego można zobaczyć część… » więcej 2018-11-19, godz. 09:21 Dni Paderewskiego w Nowym Jorku W Nowym Jorku, w ramach projektu "Ignacy Jan Paderewski - Ikona Niepodległości“, przez trzy dni odbywają się koncerty. Można też wysłuchać wykładów poświęconych polskiemu artyście. Biorą w nim udział polscy i amerykańscy… » więcej 2018-11-19, godz. 08:23 Festiwal polskiego filmu zakończony W Paryżu zakończył się w niedzielę sześciodniowy festiwal filmu polskiego. Został on zorganizowany po raz jedenasty. Pokazy filmów odbywały się w kinie Balzac przy Polach Elizejskich. » więcej 2018-11-18, godz. 10:23 Serduszka zaśpiewają w pięciu językach - koncert o godz. 16 Pięć języków świata będzie można usłyszeć w niedzielę w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy placu Zwycięstwa w Szczecinie. O godz. 16 rozpocznie się tam koncert promujący nową płytę zespołu Serduszka. » więcej 2018-11-17, godz. 18:05 Jedno z najpiękniejszych dzieł światowego kina na deskach szczecińskiego teatru "Fanny i Alexander" Ingmara Bergmana na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie to pierwsza w Polsce teatralna adaptacja jednego z najpiękniejszych dzieł światowego kina. » więcej 2018-11-17, godz. 09:11 "Mundur w mojej rodzinie. Polskie drogi w XX wieku" Polacy w ostatnim stuleciu służyli w wielu armiach europejskich. Historyk Wojciech Lizak opublikował książkę, w której wyjaśnia, w jakich mundurach walczyli żołnierze z rodziny jednego z mieszkańców Szczecina - Wojciecha Bojar… » więcej
243244245246247248249