Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 19 maja. Fot. www.youtube.com/Madame Figaro
71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 19 maja. Fot. www.youtube.com/Madame Figaro
To znakomity czas dla polskiego filmu - mówią aktorzy "Zimnej wojny" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, którzy od czwartkowej premiery na festiwalu w Cannes udzielili kilkudziesięciu wywiadów dziennikarzom z całego świata.
Po pierwszym pokazie ekipę filmu nagrodzono 20-minutową owacją na stojąco. Odtwórczyni głównej roli w "Zimnej wojnie" - Joanna Kulig - jest typowana jako jedna z kandydatek do nagrody aktorskiej na tegorocznym festiwalu.

Ona sama nie chce zapeszać i cieszy się z obecności w Cannes. - Absolutnie to jest rola mojego życia. Rola, w której mogę pokazać swoje możliwości wokalne, aktorskie. taniec, który przychodzi mi z takim trudem. Bardzo jestem dumna i bardzo dziękuję Pawłowi, że stworzył dla mnie taką rolę - powiedziała Kulig.

Na ekranie Zuli, czyli Joannie Kulig, partneruje Tomasz Kot - filmowy Wiktor, kompozytor i dyrygent. - Nie wiedziałem czy to jakiś żart, ale pierwszy raz pojawiło określenie Gregory Peck ze wschodniej Europy, potem Garry Cooper, że granie w stylu Bogarta, takie oszczędne. Jestem wdzięczny, bo mam naturalną predyspozycję do nadekspresji - powiedział Kot.

Trzecią postacią kluczową dla filmu jest Lech Kaczmarek - zakochany w Zuli, przysłany przez partię kierownik administracyjny zespołu. W tej roli wystąpił Borys Szyc. - Dostaliśmy taki ładunek, bombę energetyczną. Te 15-20 minut stojącej publiczności w najlepszej sali kinowej w Europie. Wśród tylu twórców światowego kina. Julia Moore, która stoi spłakana naprzeciwko mnie. Benicio del Toro, który przybija mi piątkę. U góry Cate Blanchett. To nie trwa 5 minut, ale 15-20 minut nieustającego bicia braw - relacjonował Szyc.

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego w konkursie głównym walczy z dwudziestoma innymi filmami. 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 19 maja.
Odtwórczyni głównej roli w "Zimnej wojnie" - Joanna Kulig - jest typowana jako jedna z kandydatek do nagrody aktorskiej na tegorocznym festiwalu. Ona sama nie chce zapeszać i cieszy się z obecności w Cannes.
Na ekranie Zuli, czyli Joannie Kulig, partneruje Tomasz Kot - filmowy Wiktor, kompozytor i dyrygent.
Trzecią postacią kluczową dla filmu jest Lech Kaczmarek - zakochany w Zuli, przysłany przez partię kierownik administracyjny zespołu. W tej roli wystąpił Borys Szyc.

Zobacz także

2024-11-12, godz. 20:04 "Znak z językiem". Premiera w Teatrze Współczesnym [ZDJĘCIA] "Znak z językiem" według scenariusza i w reżyserii Daniela Kotowskiego to najnowsza produkcja Teatru Współczesnego w Szczecinie. Na scenie "Nowe sytuacje" zaplanowano opowieść o porozumieniu z osobami głuchymi. » więcej 2024-11-12, godz. 13:59 Nowy utwór młodej szczecińskiej raperki Queenkutee [WIDEO] "Afirmacja" - tak nazywa się najnowszy utwór młodej szczecińskiej raperki Queenkutee. » więcej 2024-11-12, godz. 09:50 Polskie filmy walczą o nagrody w Pradze Sześć polskich filmów ubiega się o nagrody na festiwalu 3Kino w Pradze. Przegląd prezentuje czeskiej publiczności najnowsze produkcje z Europy Środkowej. » więcej 2024-11-11, godz. 17:43 "Polskie kwiaty" w szczecińskiej katedrze "Pierwsze brygada", "Przybyli ułani pod okienko", "Marsz Mokotowa", "Pałacyk Michla" i wiele innych - w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła zabrzmią pieśni patriotyczne podczas koncertu pt. "Polskie kwiaty". » więcej 2024-11-11, godz. 14:05 Dzień Kina Polskiego także w Stargardzie Do obejrzenia rodzimych produkcji filmowych zaprasza Stargardzkie Centrum Kultury. » więcej 2024-11-10, godz. 15:54 GOKSiR w Przecławiu rozpoczyna cykl rozmów o wybitnych twórcach Spotkaniem z Katarzyną Kubisiowską, autorką biografii „Kora. Się żyje”, przecławski ośrodek kultury rozpoczyna nowy cykl wydarzeń. » więcej 2024-11-09, godz. 15:42 Owacyjne przyjęcie Psalmów Dawidowych w wizji Leszka Możdżera [ZDJĘCIA] Powstały między XI a III wiekiem przed naszą erą. Ich autorstwo przypisuje się między innymi Dawidowi oraz Mojżeszowi i Salomonowi. Psalmy Dawidowe w tłumaczeniu Czesława Miłosza w muzycznej wizji Leszka Możdżera zabrzmiały w… » więcej 2024-11-08, godz. 14:20 Kim jest dzisiejszy Frankenstein? Odpowiedzi szukajmy w Teatrze Współczesnym Na dużej scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie trwają ostatnie przygotowania do scenicznej adaptacji kultowej opowieści Mary Shelley „Frankenstein". » więcej 2024-11-08, godz. 08:58 Dyrygentka Chóru Politechniki Morskiej: występ z ze słynnym kompozytorem to spełnienie marzeń To spełnienie marzeń - tak o piątkowym koncercie mówi dyrygentka Chóru Politechniki Morskiej. Zespół wystąpi na scenie Filharmonii w Szczecinie z Leszkiem Możdżerem podczas wydarzenia Psalmy Dawidowe. » więcej 2024-11-08, godz. 08:40 Leszek Możdżer z Psalmami Dawidowymi w Filharmonii [ZDJĘCIA] W świecie muzycznym doceniono jego bezkonkurencyjną technikę gry, wyobraźnię, wielowątkowe interpretacje i liryczną emocjonalność. Artysta ma na swoim koncie współpracę z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi z kraju i z zagranicy… » więcej
1234567