Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich w 2017 roku. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Noc Kupały na Zamku Książąt Pomorskich w 2017 roku. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Kino plenerowe, koncerty, wystawy, przedstawienia i zabawy dla dzieci - m.in. takie atrakcje przygotowali organizatorzy tegorocznego Zamkowego Lata Artystycznego w Szczecinie. Cykl letnich imprez na dziedzińcach Zamku Książąt Pomorskich zacznie się 23 czerwca i potrwa do końca wakacji.
Zamkowe Lato Artystyczne rozpocznie Noc Kupały. W najbliższą sobotę dziedzińce Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie opanują Słowianie z Polski i Niemiec.

- Spotykamy się na Nocy Kupały już od kilkunastu lat - mówi Igor Górewicz, konsultant artystyczny wydarzenia. - Publiczność nam dorosła. Jedna wyrosła, druga się pojawiła, więc pewna powtarzalność tych działań ma swoje uzasadnienie. Co roku ogromną gwiazdą jest zespół Percival, co widać po frekwencjach na ich koncertach.

W programie imprezy są też: pokazy walk wojów i średniowiecznego rzemiosła oraz konkurs wianków.

- Z kolei za tydzień zapraszamy na festyn "Razem dla Niepodległej" - mówi Danuta Grochulska z Zamku. - Postanowiliśmy zaprosić 12. Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną oraz Klub Kawaleryjski im. Pułku Ułanów Podolskich. Będzie pokaz musztry i parada konna wokół Zamku. Na scenie wystąpią zespoły rockowe w wojskowych mundurach.

Na początek lipca zaplanowano też wystawę ilustracji do "Baśni braci Grimm". Wstęp na większość wydarzeń w ramach Zamkowego Lata Artystycznego jest bezpłatny.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2022-04-12, godz. 19:22 "Z Kresów na Kresy", czyli wspomnienia tych, którzy trafili do Szczecina [ZDJĘCIA] Wbrew obiegowym opiniom repatrianci z Kresów Wschodnich nie byli dobrze widziani w Szczecinie - mówi Agnieszka Kuchcińska-Kurcz, współautorka książki "Z Kresów na Kresy". » więcej 2022-04-12, godz. 09:02 Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz, założyciel zespołu Pogodno O śmierci muzyka poinformowała na Facebooku żona. Przyczyny śmierci są nieznane. » więcej 2022-04-11, godz. 17:45 Autor związany ze Szczecinem wydał nową książkę. Analogie z Ukrainą Wojna kończy się wtedy, gdy zagoją się po niej blizny - mówi Grzegorz Kapla, dziennikarz, pisarz i podróżnik. » więcej 2022-04-10, godz. 17:18 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralno-Pasyjnej. Wejherowo górą [ZDJĘCIA] Wejherowski Chór Mieszany Camerata Musicale najlepszym chórem 9. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie. » więcej 2022-04-10, godz. 08:55 Szczecińscy muzycy zagrali dla artystów z Ukrainy [ZDJĘCIA] Szczecińska Fundacja Akademia Muzyki Dawnej od dekady zaprasza szczecinian na Koncert Pasyjny. » więcej 2022-04-08, godz. 21:01 "Wspaniale jednoczyła...". Ostatnie pożegnanie Jadwigi Igiel-Sak Rodzina, przyjaciele, muzycy i władze miasta, które zaciągnęły wartę honorową, pożegnali w piątek na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie Jadwigę Igiel-Sak. Od 1970 do 1990 roku pełniła funkcję zastępcy dyrektora Filharmonii im… » więcej 2022-04-08, godz. 13:44 Ukraińcy bezpłatnie zwiedzą Filharmonię Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza dziś ukraińskich uchodźców na bezpłatne zwiedzanie instytucji. » więcej 2022-04-06, godz. 17:08 Gryfino: Festiwal w cieniu wojny 16. Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij rozpoczyna się w środę w Gryfinie. To pięć dni festiwalowych z kilkudziesięcioma spotkaniami z podróżnikami i dokumentalistami, prezentacje filmowe, wystawy i koncerty. » więcej 2022-04-06, godz. 07:28 Rusza X Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy Skierowany jest do miłośników muzyki klarnetowej, a jego głównym celem jest popularyzacja gry na tym instrumencie, ale też wymiana doświadczeń pomiędzy uczniami a pedagogami z Polski i zagranicy. » więcej 2022-04-05, godz. 10:06 Finlandia zatrzymała na granicy obrazy rosyjskich galerii Finlandia nie wpuściła do Rosji ciężarówek wiozących cenne obrazy należące do galerii Trietiakowskiej i muzeum Ermitaż. » więcej
82838485868788