Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Tegorocznymi laureatami tego wyróżnienia są Joanna Kos-Krauze oraz Krzysztof Krauze. Współautorka "Placu Zbawiciela" i "Papuszy” z radością odbierała wyróżnienie w imieniu swoim i zmarłego ponad trzy lata temu męża. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Tegorocznymi laureatami tego wyróżnienia są Joanna Kos-Krauze oraz Krzysztof Krauze. Współautorka "Placu Zbawiciela" i "Papuszy” z radością odbierała wyróżnienie w imieniu swoim i zmarłego ponad trzy lata temu męża. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Joanna Kos-Krauze z Laurem Cisowym przyznanym na Lecie z Muzami w Nowogardzie. Laur Cisowy to doroczna nagroda organizatorów trwającego właśnie Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa, przyznawana za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej.
Tegorocznymi laureatami tego wyróżnienia są Joanna Kos-Krauze oraz Krzysztof Krauze. Współautorka "Placu Zbawiciela" i "Papuszy” z radością odbierała wyróżnienie w imieniu swoim i zmarłego ponad trzy lata temu męża.

- Odbieranie nagród jest zawsze miłe - mówi Joanna Kos-Krauze. - To fantastyczne, bo te nagrody wcześniej dostali naprawdę wybitni reżyserzy i reżyserki. Bardzo mnie to cieszy. Dzięki nim łatwiej jest namówić ludzi na kolejną przygodę. Zwłaszcza współpracownikom jest to potrzebne, bo my zawsze prowadziliśmy na jakieś bardzo trudne przygody.

Efekt takiej kolejnej niezwykłej przygody będzie można zobaczyć w sobotę o 14 w kinie Orzeł. To najnowszy film Kos-Krauze "Ptaki śpiewają w Kigali". Po filmie spotkanie z Jowitą Budnik, filmową Anną.

Wcześniej o 12 pokaz filmu „Oko w oko”. To autorski projekt Wojciecha Solorza - świetnego aktora, który wystąpi tu też w roli reżysera i producenta.

- To jest film o pożegnaniu jednego świata i początku drugiego, natomiast jest to opowiedziane w sposób abstrakcyjno-poetycki, absurdalny z naszym kabaretowym poczuciem humoru - tłumaczy Solorz.

Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 14:46 Krzysztof Penderecki w Szczecinie „Siedem bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego zabrzmi w piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-12-14, godz. 12:31 Sala Biblioteki US otrzymała imię Joanny i Jana Kulmów [ZDJĘCIA] Sala Strumiańska Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego od czwartku jest Salą Joanny i Jana Kulmów. Zmiana jest zgodna z wolą niedawno zmarłej Joanny Kulmowej, doktora honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego. » więcej 2018-12-14, godz. 09:53 Orszak i koncert kolęd w Szczecinie W dzień św. Łucji w Szczecinie w kościele seminaryjnym odbył się pochód dzieci w białych strojach, z przewodzącą orszakowi dziewczynką ubraną w wianek z płonącymi świecami. » więcej 2018-12-14, godz. 09:27 Niklińska: moja muzyka to jest to, co siedziało w środku mnie To dzięki ludziom udało się wydobyć to, co siedziało w środku mnie - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" aktorka Maria Niklińska. W ten sposób opowiedziała o kulisach powstania jej debiutanckiej płyty. » więcej 2018-12-12, godz. 19:15 "Twarze Polaków" w Szczecinie Od kilku miesięcy znany fotograf Wojciech Grzędziński jeździ po Polsce z aparatem fotograficznym i przygotowuje wielki portret "Twarze Polaków". » więcej 2018-12-12, godz. 11:11 Światowej sławy artystka podbiła serca widzów w Filharmonii [ZDJĘCIA] Aldona Bartnik, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Hadze, szczecinianka wystąpiła we wtorek wieczorem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-12-12, godz. 09:10 Przegląd filmów Pawlikowskiego w Nowym Jorku W nowojorskim Museum of Moving Image trwa retrospektywa filmów Pawła Pawlikowskiego. » więcej 2018-12-11, godz. 14:22 Melancholijnie w Filharmonii Wykonanie wszystkich utworów jest na instrumentach, które są replikami tych z epoki baroku - mówi szczecińska sopranistka Aldona Bartnik o swojej najnowszej płycie "Melancholia". » więcej 2018-12-10, godz. 22:10 Obchody Chanuki w Szczecinie Szczecińskie obchody Chanuki - żydowskiego Święta Poświęcenia odbyły się w Ośrodku Kultury Ukraińców w Szczecinie. » więcej 2018-12-08, godz. 17:57 Historia bohaterskiej Pakistanki Malali w Teatrze Współczesnym Kiedy w Pakistanie zaczęli rządzić talibowie, to zabronili edukacji dziewczynek. Nie zgadzała się z tym wtedy 13-latka Malala Yousafzai i postanowiła walczyć o możliwość chodzenia do szkoły dziewczynek. Jenak cena jaką za tę walkę… » więcej
238239240241242243244