Koncert z Dariusem Brubeckiem, światową gwiazdą jazzu, odbył się w studiu S-1 Radia Szczecin. To inicjatywa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
- Złapało i gra "My Pierwsza Brygada" na jazzowo. Naprawdę bardzo fajne wykonanie i aranżacja. Jak widać nawet muzykom się podobało, co powiedzieli. Lubię jazz, podoba mi się, bardzo fajny koncert - mówił jeden z melomanów.
Razem z bandem Sylwestra Ostrowskiego wystąpili gościnnie wokaliści: Dorota Miśkiewicz, Filip Lato i Justyna Jarzębińska.
- Ja się w ogóle strasznie stresowałam przed koncertem. Ponieważ jak występuję solo, bez chóru, to jest dla mnie trochę inna sytuacja. Dużo stresu, ale było bardzo pozytywnie, więc się cieszę - mówiła po swoim występie Jarzębińska.
Później na scenę wszedł Darius Brubeck Quartet.
- Jestem pod wrażeniem, bardzo mi się podobało. - To był wspaniały koncert. Wspaniale uczczono stulecie odzyskania niepodległości. Wspaniali wykonawcy, jazz. - Przepiękny koncert. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takim znakomitym przedstawieniu. Jest świetna atmosfera - mówili słuchacze.
Był to drugi koncert Dariusa Brubecka w Szczecinie. 60 lat temu zagrał ze swoim ojcem Davem w pierwszej siedzibie Operetki przy ulicy Potulickiej. 11-letni wtedy Darius zagrał na fortepianie.
Koncert rozpoczął szczeciński saksofonista Sylwester Ostrowski ze swoim bandem. Wykonali oni jazzowe aranżacje "Etiudy Rewolucyjnej" a także "My Pierwsza Brygada".
Razem z bandem Sylwestra Ostrowskiego wystąpili gościnnie wokaliści: Dorota Miśkiewicz, Filip Lato i Justyna Jarzębińska.
Zobacz także
2018-03-06, godz. 07:34
"Zgoda" na zakończenie Tygodnia Kresowego w Szczecinie
Zespołu Pieśni i Tańca "Zgoda" z Rudomina spod Wilna wystąpił w poniedziałek wieczorem w gali Kaziukowej.
» więcej
2018-03-05, godz. 13:01
Odeszła Grażyna Wojtczak - aktorka i lalkarka Teatru "Pleciuga"
Ze środowiskiem artystycznym Szczecina związana była od 1970 roku. Występowała także z "Teatrem 13 Muz". W stanie wojennym w stoczniowym radiowęźle czytała poezję Czesława Miłosza. Miała 68 lat.
» więcej
2018-03-05, godz. 07:25
"Kształt wody" z Oscarami, "Twój Vincent" niedoceniony
Gorączka oscarowej nocy już za nami - najlepszym filmem według Amerykańskiej Akademii Filmowej został "Kszałt Wody". Polscy kinomani do około 3:30 zaciskali kciuki za statuetkę dla polsko-brytyjskiej produkcji "Twój Vincent".
» więcej
2018-03-04, godz. 17:53
Dla kogo Oscary? Dziś wielka gala
Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek w Los Angeles w USA. Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zostaną przyznane po raz 90.
» więcej
2018-03-04, godz. 17:32
Jazz u Dominikanów
Agnieszka Wilczyńska, laureatka Fryderyka 2016 oraz ubiegłorocznej Nagrody Artystycznej Prezydenta Szczecina, wystąpi w niedzielę wieczorem w Kościele Dominikanów w Szczecinie. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Szczecin Jazz.
» więcej
2018-03-04, godz. 14:02
Zbiórka na fortepian. W Przelewicach koncert w Pałacu
Dorota Miśkiewicz uważana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce oraz Marcin Wasilewski - równie znany i utalentowany pianista - wystąpią w niedzielę w Pałacu w Przelewicach.
» więcej
2018-03-04, godz. 09:07
Stabat Mater w kościele garnizonowym. Koncert Wielkopostny w Szczecinie [ZDJĘCIA]
"Stabat Mater" Janusza Stalmierskiego, kompozytora, autora hejnału Szczecina po raz pierwszy zabrzmiał w sobotę w Szczecinie. Opera na Zamku zorganizowała Koncert Wielkopostny w kościele garnizonowym.
» więcej
2018-03-03, godz. 17:55
"Stabat Mater" w kościele garnizonowym
"Stabat Mater" Janusza Stalmierskiego, kompozytora, autora hejnału Szczecina po raz pierwszy zabrzmi w sobotę w Szczecinie. Opera na Zamku zaprasza na Koncert Wielkopostny.
» więcej
2018-03-03, godz. 16:54
Promocja kultury ukraińskiej w Goleniowie
15. Spotkania z Kulturą Ukraińską w Goleniowie już w sobotę. O 17 w sali widowiskowej Goleniowskiego Domu Kultury rozpocznie się uroczysta gala.
» więcej
2018-03-03, godz. 15:15
Oscary coraz bliżej
Przed nami 90. gala rozdania filmowych Oscarów. Od kilku lat statuetki, wręczane twórcom kina, produkowane są w Nowym Jorku. Wcześniej przez dziesięciolecia powstawały w Chicago w firmie należącej do potomków rumuńskich imigrantów…
» więcej