Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. twitter.com/niepodlegla
Fot. twitter.com/niepodlegla
To będzie muzyczna podróż przez ostatnie sto lat historii Polski. Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się wielki „Koncert dla Niepodległej”.
Będzie to główne wydarzenie otwierające obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Widownia wysłucha polskich piosenek z okresu międzywojennego, pieśni legionowych, utworów z okresu okupacji i przebojów polskiego big-beatu czy rocka. Kwartet Tulia wykona wspólnie z raperem L.U.C. i Rebel Babel Ensemble utwór do słów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z muzyką Tadeusza Sygietyńskiego „Ukochany kraj”.

Na scenie wystąpią także między innymi: Aleksandra Kurzak, Krystyna Prońko, Maryla Rodowicz, Jan Pietrzak, Krzysztof Cugowski, Natalia Sikora, Ewa Farna, Marek Piekarczyk, Andrzej Lampert, zespół Mazowsze, SBB i Warszawskie Combo Taneczne. Występy artystów uatrakcyjnią efekty specjalne oraz przygotowane na tę okazję inscenizacje, animacje i filmy nawiązujące do polskiej historii i kultury. Koncert zakończy się wspólnym wykonaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Koncertu może na żywo wysłuchać ponad 40 tysięcy osób. Będzie on także transmitowany przez Program Pierwszy Polskiego Radia (po godzinie 20.00), a także telewizje TVP1, TVP Polonia, a retransmisję zapowiedział TVN i Polsat.

Zobacz także

2018-11-25, godz. 08:52 Premiera w Teatrze Polskim. "Skiz", czyli historia dwóch małżeństw Prapremiera 'Zamku z piasku' odbyła się w sobotę wieczorem na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2018-11-24, godz. 18:10 Polska zabiega o wpisanie szopek krakowskich na listę UNESCO Polska zabiega o wpisanie szopek krakowskich na Światową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Z Krakowa wyjechała delegacja na posiedzenie komitetu UNESCO na wyspie Mauritius. » więcej 2018-11-24, godz. 17:14 Anna Segal w ramach Euromusicdramy zaprasza do Kameralnego 'Wariacje na tematy polskiej muzyki teatralnej' w improwizacjach Anny Segal to jeden z ostatnich akordów 3. edycji Euromusicdrama. W sobotę o godz. 19 w Teatrze Kameralnym wystąpi - okrzyknięta przez krytykę liderką nowego pokolenia… » więcej 2018-11-23, godz. 08:58 "Mówi się o Oscarze dla Joanny Kulig" 'Polskiej aktorce należy się Oscar' - to ocena organizatora festiwalu Nowe Horyzonty i działacza kulturalnego z 'Rozmów pod Krawatem'. » więcej 2018-11-22, godz. 19:20 Naukowcy i muzealnicy rozmawiają o "Niepodległości i nowoczesności" [ZDJĘCIA] Historycy sztuki z całej Polski spotkali się w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Rozpoczęła się tam ogólnopolska sesja naukowa 'Niepodległość i nowoczesność'. » więcej 2018-11-22, godz. 16:16 Impreza dla filmowców-seniorów. Rusza nowy festiwal Festiwal Filmowy Senior Movie w Szczecinie startuje już w czwartek. To przegląd skierowany do twórców kina amatorskiego i niezależnego w wieku emerytalnym. » więcej 2018-11-20, godz. 21:49 Plebiscyt "Książka Historyczna Roku": Wybrano najlepszą publikację 'Wielka Wojna Polaków' profesora Andrzeja Chwalby - najlepszą publikacją popularnonaukową w plebiscycie Książka Historyczna Roku, współorganizowanym przez Polskie Radio. » więcej 2018-11-20, godz. 14:42 Współpraca polsko-niemiecka w Zamkowym Forum Kultury Czy odrobiliśmy już lekcję współpracy polsko-niemieckiej? Pod takim hasłem rozpocznie się we wtorek kolejne Zamkowe Forum Kultury. Tym razem debata odbędzie się w Cedyni w sali dawnego klasztoru cysterskiego. » więcej 2018-11-20, godz. 09:55 W Moskwie wystawa o ofiarach stalinowskich represji We wtorek moskiewskim Muzeum Architektury zostanie otwarta wystawa poświęcona ofiarom stalinowskich represji. Przedsięwzięcie poświęcone jest piątej rocznicy funkcjonowania projektu realizowanego przez stowarzyszenie „Memoriał”… » więcej 2018-11-20, godz. 08:35 Wystawa polskich plakatów w Nowym Jorku W Nowym Jorku zaprezentowano wystawę polskich plakatów z okresu międzywojennego. Zawisły one na metalowym ogrodzeniu wokół polskiego konsulatu generalnego. Inicjatorem wystawy jest Polski Instytut Kultury. » więcej
219220221222223224225