Roksana Węgiel zajęła pierwsze miejsce w finale Eurowizji Junior 2018, który odbył się w Mińsku na Białorusi. 13-letnia Polka zaśpiewała piosenkę "Anyone I Want To Be".
Zwyciężczyni konkursu została wyłoniona na podstawie głosów oddanych przez narodowe jury i telewidzów. Swoje zwycięstwo zawdzięcza właśnie głosom telewidzów. Roksana należała do faworytek konkursu, jej piosenka zdobyła dużą popularność w internecie.
Występ młodej, polskiej piosenkarki oklaskiwało 15 tysięcy widzów zebranych w hali widowiskowo-sportowej Mińsk Arena oraz miliony przed telewizorami i w Sieci. Po zakończeniu konkursu Roksana Węgiel na konferencji prasowej podziękowała Białorusi za organizację konkursu, pozdrowiła Polskę i swoich sympatyków.
- Dziękuję z całego serca polskim fanom, bez nich tego zwycięstwa by nie było. Jeszcze w to nie wierzę - mówiła Roksana.
Roksana Węgiel dodała, że jej piosenka mówi o tym, iż najważniejsze są marzenia, które każdemu mogą pomóc osiągnąć wszystko. Finałowe liczenie głosów było niezwykle emocjonujące. O zwycięstwie Roksany Węgiel zadecydowały głosy oddane przez telewidzów. Emocjom poddali się nawet dziennikarze prowadzący program w białoruskiej Telewizji.
- Polska została zwycięzcą dziecięcego konkursu Eurowizji w 2018 roku! - entuzjazmowali się prezenterzy.
W tegorocznym konkursie wystąpili przedstawiciele rekordowej liczby 20 państw, w tym debiutujące telewizje z Kazachstanu i Walii. Roksana Węgiel pochodzi z Jasła.
Jest zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji "The Voice Kids". Zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu, gdy miała 8 lat. Dzięki zwycięstwu reprezentantki naszego kraju kolejny finał konkursu Eurowizji Junior może się odbyć w Polsce.
Zobacz także
2018-04-13, godz. 10:58
Zabobon czy pechowy dzień?
Dziś podobno "wszystko zdarzyć się może" - mamy piątek 13. Ta data to dla wielu oznacza wzmożoną czujność i czyhającego na każdym kroku pecha.
» więcej
2018-04-13, godz. 10:28
12-latkowie przygotowali spektakl
Zinterpretowali na nowo klasykę - teraz pojadą na europejski festiwal. Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich STO w Szczecinie stanęli na podium ogólnopolskiego finału konkursu Odyseja Umysłu.
» więcej
2018-04-13, godz. 09:13
Wystawa w Książnicy w rocznicę Zbrodni Katyńskiej [ZDJĘCIA]
Szczecińskie Stowarzyszenie Katyń oraz Książnica Pomorska zorganizowały pamiątkową wystawę "Pamięci doktora Juliana Grunera. W 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej".
» więcej
2018-04-13, godz. 08:41
Książka Olgi Tokarczuk nominowana do prestiżowej nagrody
"Bieguni" Olgi Tokarczuk na krótkiej liście autorów nominowanych do prestiżowej Man Booker International Prize. To coroczna brytyjska nagroda przyznawana najlepszej książce przetłumaczonej na język angielski.
» więcej
2018-04-12, godz. 13:19
Wielcy Koncertmistrzowie na wiosnę. BNO i Pujanek w Szczecinie
Baltic Neopolis Orchestra oraz Radosław Pujanek, koncertmistrz Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia, wystąpili w Szczecinie. Koncert odbył się w środę wieczorem, na dziedzińcu Muzeum Narodowego przy Staromłyńskiej, w ramach cyklu…
» więcej
2018-04-11, godz. 20:40
Język jidysz na US
Jidysz to język Żydów europejskich. I choć w Izraelu językiem narodowym jest hebrajski, to kilkusetletnia kultura i historia Żydów europejskich zapisana jest właśnie w jidisz.
» więcej
2018-04-11, godz. 13:17
Szczecińskie biblioteki wzbogaciły się o 30 tys. e-booków
E-booki w języku angielskim można od teraz wypożyczyć ze szczecińskich bibliotek.
» więcej
2018-04-09, godz. 21:07
Nagroda Artystyczna Prezydenta Szczecina przyznana [ZDJĘCIA]
Joanna Kulmowa - poetka, pisarka i dramatopisarka - oraz Dariusz Dyczewski - chórmistrz i rektor Akademii Sztuki - zostali laureatami tegorocznej Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Szczecin. Wyróżnienia przyznano po raz 27. Uroczysta…
» więcej
2018-04-09, godz. 16:30
Młodzi aktorzy na deskach Teatru Współczesnego [WIDEO, ZDJĘCIA]
Kilkudziesięciu aktorów, siedem amatorskich przedstawień i dziesiątki widzów - zakończył 24. Wielki Przegląd Małych Form Teatralnych w Teatrze Współczesnym.
» więcej
2018-04-08, godz. 19:17
Czardasze i marsze, czyli Polak, Węgier, dwa bratanki
W Akademii Sztuki odbył się koncert inaugurujący VII Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Szczecinie. Czardasze, marsze, a także inne utwory zagrał pianista Marcin Dominik Głuch.
» więcej