Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Festiwal Komedii SZPAK
Fot. Festiwal Komedii SZPAK
SZPAK już lata nad regionem, a w czwartek wyląduje w Szczecinie. Wtedy oficjalnie rozpocznie się główna część 12. Festiwalu Komedii.
W ramach preludium gwiazdy stand-upu występują w miastach regionu. Grzegorz Dolniak, Wojtek Pięta i Damian „Viking” Usewicz w poniedziałek zagrają w Goleniowie, we wtorek w Drawsku Pomorskim, a w środę w Policach.

A w czwartek wielka inauguracja w Szczecinie - mówi Karolina Płotnicka-Błach z Festiwalu Komedii SZPAK.

- Wystąpi sześciu stand-uperów a ich programy zostaną nagrane. Jako taki "świeżutki materiał" zostaną udostępnione na naszym szpaczym kanale youtubowym. Gwiazdą wieczoru inauguracji będzie Tomek Nowaczyk ze swoim nowym programem "Samotność długodystansowca" - informuje Płotnicka-Błach.

W programie są m.in. konkursy stand-upu i kabaretowy oraz wieczór piosenki improwizowanej. Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych. Dzieci razem z profesjonalnymi aktorami w ramach "Szpaczka dla dzieci" stworzą własną improwizowaną bajkę.

Pomysły na scenariusz wymyśla sama publiczność, to bardzo rozwija maluchy - mówi Joanna Mazewska, aktorka Teatru Improwizacji Afront.

- Staramy się nakłonić dzieci do tego, żeby otworzyły swoje umysły, uruchomiły kreatywność i stworzyły razem z nami taką bajkę, która jeszcze nie istnieje - mówi Mazewska.

"Szpaczek dla Dzieci" odbędzie się w sobotę i niedzielę o godzinie 11 w Pałacu Pod Globusem. Cały festiwal potrwa do niedzieli.
A w czwartek wielka inauguracja w Szczecinie - mówi Karolina Płotnicka-Błach z Festiwalu Komedii SZPAK.
Pomysły na scenariusz wymyśla sama publiczność, to bardzo rozwija maluchy - mówi Joanna Mazewska, aktorka Teatru Improwizacji Afront.

Zobacz także

2017-11-06, godz. 07:13 "Tworki" Marka Bieńczyka na scenie Teatru Polskiego w Szczecinie Najlepsza i najczęściej nagradzana powieść Marka Bieńczyka 'Tworki' doczekała się adaptacji teatralnej. W dodatku to monodram, w którym występuje adaptator Marek Żerański. » więcej 2017-11-05, godz. 19:28 Zmarł profesor Walery Pisarek W Katowicach zmarł profesor Walery Pisarek - wybitny językoznawca, honorowy przewodniczący Rady Języka Polskiego. Miał 86 lat. Profesor zmarł nagle tuż przed rozpoczęciem Gali 'Ambasador Polszczyzny', podczas której miał wygłosić… » więcej 2017-11-05, godz. 15:26 W poszukiwaniu białych kruków, czyli bazar fantastyczny Do godz. 17 odwiedzić można pierwszy szczeciński bazar fantastyczny. W pubie EXP przy Placu Żołnierza na miłośników fantasy czy science fiction czekają komiksy, figurki książki i gry planszowe. Można je kupić albo się wymien… » więcej 2017-11-04, godz. 19:28 Trudna sztuka diaporamy na Zamku Książąt Pomorskich 48 spektakli audiowizualnych z 12 krajów świata prezentowanych jest w trakcie 38. Pomorskich Spotkań z Diaporamą. Zwycięska produkcja otrzyma złoty medal Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej oraz nagrodę finansową Zamku… » więcej 2017-11-04, godz. 17:13 „Król Edyp" Sofoklesa w Teatrze Współczesnym Na Dużej Scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie wieczór premierowy: „Król Edyp” Sofoklesa w reżyserii Rudolfa Zioły. » więcej 2017-11-04, godz. 12:59 "Komunia" walczy o europejskiego Oscara Obraz Anny Zameckiej otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Dokument. » więcej 2017-11-04, godz. 10:43 Polskie gwiazdy uświetnią festiwal w Chicago W Chicago ruszają pokazy polskich filmów. Przez najbliższe dwa tygodnie widzowie obejrzą ponad 70 produkcji zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych. » więcej 2017-11-03, godz. 16:20 Nowy festiwal w Szczecinie. Poznaliśmy szczegóły Wooded City 2018 Sety dj'skie, koncerty, czy specjalne strefy eco i rodzinne na szczecińskiej Łasztowni. Tak ma wyglądać Festiwal Wooded City 2018. » więcej 2017-11-03, godz. 07:31 Polskie kino na festiwalu w Chicago W Chicago w ten weekend rozpoczyna się 29. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce. Ta cykliczna impreza jest nie tylko największym pokazem polskiego filmu w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. » więcej 2017-11-02, godz. 18:04 Nie żyje Grażyna Harmacińska-Nyczka, nestorka szczecińskiego malarstwa Urodzona w Słupcy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu i w Sopocie. W 1953 osiedliła się w Szczecinie wraz z 'Grupą Sopocką', w skład której weszli młodzi artyści, wychowankowie sopockiej uczelni… » więcej
282283284285286287288