Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Kontrapunkt. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Kontrapunkt. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Spektakle, w ramach Przeglądu Teatrów Małych Form, pokazywane będą w Domu Kultury w Świnoujściu.
Pierwszy pokaz już w piątek o 19. Będzie to przedstawienie Living Space Theater z Katowic zatytułowany "Jezus Maria, uchodźca".

- W tym roku wstęp na wszystkie prezentacje jest wolny. Jesteśmy tak niedaleko Szczecina - mówi dyrektor Świnoujskiego Domu Kultury Andrzej Pawełczyk. - Chciałbym, żeby Wyspa Kontrapunkt na stałe zagościła w Świnoujściu, bo to jest pierwsza okazja. To jest 100 km od Szczecina i dopiero teraz mógł się tam pojawić. Pokażemy łącznie sześć przedstawień teatralnych.

- Marzy mi się też nasz własny okołokontrapunktowy program - mówi dalej Pawełczyk. - I takim moim pomysłem na przyszłość Wyspy Kontrapunkt, bo chciałbym robić ją co roku, jest rozszerzenie tej Wyspy o działania performatywne. Mamy do tego wspaniałe warunki, zabytkową halę na marinie, gdzie taką część performatywną można pokazać. I ona wtedy będzie wyłącznie w Świnoujściu.

Wyspa Kontrapunkt w Świnoujściu potrwa do niedzieli.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2018-11-25, godz. 08:52 Premiera w Teatrze Polskim. "Skiz", czyli historia dwóch małżeństw Prapremiera 'Zamku z piasku' odbyła się w sobotę wieczorem na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2018-11-24, godz. 18:10 Polska zabiega o wpisanie szopek krakowskich na listę UNESCO Polska zabiega o wpisanie szopek krakowskich na Światową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Z Krakowa wyjechała delegacja na posiedzenie komitetu UNESCO na wyspie Mauritius. » więcej 2018-11-24, godz. 17:14 Anna Segal w ramach Euromusicdramy zaprasza do Kameralnego 'Wariacje na tematy polskiej muzyki teatralnej' w improwizacjach Anny Segal to jeden z ostatnich akordów 3. edycji Euromusicdrama. W sobotę o godz. 19 w Teatrze Kameralnym wystąpi - okrzyknięta przez krytykę liderką nowego pokolenia… » więcej 2018-11-23, godz. 08:58 "Mówi się o Oscarze dla Joanny Kulig" 'Polskiej aktorce należy się Oscar' - to ocena organizatora festiwalu Nowe Horyzonty i działacza kulturalnego z 'Rozmów pod Krawatem'. » więcej 2018-11-22, godz. 19:20 Naukowcy i muzealnicy rozmawiają o "Niepodległości i nowoczesności" [ZDJĘCIA] Historycy sztuki z całej Polski spotkali się w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Rozpoczęła się tam ogólnopolska sesja naukowa 'Niepodległość i nowoczesność'. » więcej 2018-11-22, godz. 16:16 Impreza dla filmowców-seniorów. Rusza nowy festiwal Festiwal Filmowy Senior Movie w Szczecinie startuje już w czwartek. To przegląd skierowany do twórców kina amatorskiego i niezależnego w wieku emerytalnym. » więcej 2018-11-20, godz. 21:49 Plebiscyt "Książka Historyczna Roku": Wybrano najlepszą publikację 'Wielka Wojna Polaków' profesora Andrzeja Chwalby - najlepszą publikacją popularnonaukową w plebiscycie Książka Historyczna Roku, współorganizowanym przez Polskie Radio. » więcej 2018-11-20, godz. 14:42 Współpraca polsko-niemiecka w Zamkowym Forum Kultury Czy odrobiliśmy już lekcję współpracy polsko-niemieckiej? Pod takim hasłem rozpocznie się we wtorek kolejne Zamkowe Forum Kultury. Tym razem debata odbędzie się w Cedyni w sali dawnego klasztoru cysterskiego. » więcej 2018-11-20, godz. 09:55 W Moskwie wystawa o ofiarach stalinowskich represji We wtorek moskiewskim Muzeum Architektury zostanie otwarta wystawa poświęcona ofiarom stalinowskich represji. Przedsięwzięcie poświęcone jest piątej rocznicy funkcjonowania projektu realizowanego przez stowarzyszenie „Memoriał”… » więcej 2018-11-20, godz. 08:35 Wystawa polskich plakatów w Nowym Jorku W Nowym Jorku zaprezentowano wystawę polskich plakatów z okresu międzywojennego. Zawisły one na metalowym ogrodzeniu wokół polskiego konsulatu generalnego. Inicjatorem wystawy jest Polski Instytut Kultury. » więcej
219220221222223224225