Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Olgierd Łukaszewicz. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Olgierd Łukaszewicz. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W piątek oficjalnie startuje nowogardzkie "Lato z Muzami", choć 23. Festiwal Filmu, Muzyki i Malarstwa rozpoczął się w poniedziałek.
O godzinie 18 wręczony zostanie Honorowy Laur Cisowy. Za reżyserskie osiągnięcia odbierze go Jan Jakub Kolski, twórca takich filmów jak "Jancio Wodnik", "Jasminum" czy "Historia kina w Popielawach".

"Lato z Muzami" to kilkadziesiąt wydarzeń, w tym połowa to pokazy filmowe. W czwartek wieczorem w kinie "Orzeł" widzowie obejrzeli najnowszy film Janusza Kondratiuka "Jak pies z kotem". To historia choroby i umierania Andrzeja Kondratiuka, brata reżysera.

Początkowo nie chciałem tego zagrać - przyznał na spotkaniu odtwórca głównej roli Olgierd Łukaszewicz.

- Pomyślałem: nie, tego nie mogę grać. Ponieważ ja już chorych i umierających grałem wielokrotnie, nawet w radiu. I już z tego były różne żarty w "Szpilkach": Łukaszewicz albo umiera, albo się rozbiera, albo jedno i drugie. Bardzo spodobał mi się scenariusz, jest dobrze uszyty. Ale najistotniejszy dla aktora jest ten moment, gdy reżyser się uprze, że to masz być ty. I tutaj tak było - mówił Łukaszewicz.

Wstęp na wszystkie wydarzenia "Lata z Muzami" jest bezpłatny.
Początkowo nie chciałem tego zagrać - przyznał na spotkaniu odtwórca głównej roli Olgierd Łukaszewicz.

Zobacz także

2020-07-25, godz. 14:41 Wirtuoz organów zagra w szczecińskiej katedrze Filip Presseisen, jeden z najbardziej utalentowanych w Europie organistów oraz improwizatorów młodego pokolenia zagra w sobotę w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w… » więcej 2020-07-24, godz. 10:12 Premiera albumu "Astronomia poety. Baczyński" [WIDEO] Premierą płyty „Astronomia poety. Baczyński” rozpoczną się obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Album z piosenkami na podstawie wierszy poety nagrali wspólnie Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik. » więcej 2020-07-21, godz. 08:34 "Opowieści o rzeczach", czyli co mówi do nas... ocet i teczka? [ZDJĘCIA] Co chcą nam powiedzieć przedmioty codziennego użytku? Z ich perspektywy postanowił spojrzeć na świat Ryszard Matecki, dyrektor Muzeum Regionalnego w Cedyni, a prywatnie także ilustrator i autor tekstów. » więcej 2020-07-19, godz. 16:36 Zagrali w Ogrodzie Różanym [ZDJĘCIA] Folklor w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Na scenie wystąpiła Ręczno-Nożna Kapela Przydrożna z naszego miasta. » więcej 2020-07-18, godz. 13:36 Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, czyli otwarte magazyny Muzeum Techniki To jedyna okazja, aby zajrzeć tam, gdzie do tej pory zwiedzający nie byli wpuszczani. Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie po raz pierwszy otworzy swoje magazyny. » więcej 2020-07-18, godz. 10:20 Neapolitańskie espresso kandydatem do listy dziedzictwa kultury UNESCO Neapolitańską kawę espresso ogłoszono kandydatką do listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Władze regionu Kampania przekazały już kapitule specjalną dokumentację. » więcej 2020-07-17, godz. 11:57 Zmarł Andrzej Strzelecki Informację o śmierci artysty podało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2020-07-12, godz. 17:43 Wyśmienita wokalistka jazzowa koncertuje w Szczecinie Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza, jak co roku w lipcu, na "Amfiteatr Jazz Cafe". To cykl koncertów jazzowych realizowany w szczecińskim amfiteatrze. » więcej 2020-07-12, godz. 09:11 Różany Ogród Sztuki - reaktywacja Od niedzieli, co tydzień w samo południe w szczecińskiej Różance odbywać się będą plenerowe koncerty. Otwarta zostanie również wystawa z okazji 70-lecia Pałacu Młodzieży. » więcej 2020-07-11, godz. 17:28 Światowej sławy polski wiolonczelista wystąpi w szczecińskiej katedrze Tomasz Strahl, światowej sławy polski wiolonczelista, wystąpi w sobotę w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w szczecińskiej katedrze. » więcej
166167168169170171172